Letnie opony

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Letnie opony

Post autor: tomek evo »

Wcześniej były Dunlopy i wydaje mi się, że miały gorszą przyczepność od Falkenów.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4031
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Letnie opony

Post autor: piramida »

rowerek pisze: 6 mar 2023, o 12:49 Pirelli P7 nie jest najlepszym punktem odniesienia, bo to chyba jedna z najgorszych opon na rynku.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Mega syf te opony, które w dodatku potrafią się rozwarstwić i odchodzić płatami.
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Letnie opony

Post autor: Maliniak »

To samo seryjne Potenzy. Jeszcze przy 4x4 jakoś tam się ratują, ale to pewnie jak większość opon. W ośce natomiast był dramat. Na mokrym i przy temperaturach <20 stopni trakcja żadna. Do tego uślizgi przy szybszym pokonywaniu zakrętów... masakra ;)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Letnie opony

Post autor: orlik »

Seryjne Pirelki to chyba były robione i testowane tam gdzie mieści się ich siedziba. We Włoszech (w ich klimacie i na ich asfalcie) te opony zachowywały się zupełnie inaczej niż w PL. Przynajmniej mam takie wrażenie, będąc na nich kilkakrotnie własnie tam.

Za to seryjne potenzy sprawdziły mi się tylko w pierwszym roku użytkowania, później było ślizganie i mikropęknięcia gumy w bieżniku. Po prostu stwardniały i nadały się do kosza.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Letnie opony

Post autor: maureliusz »

Miałem raz w życiu Pirelli P7... z autem jak kupiłem....
Miały co prawda 4-5 lat... ale były tak śliskie...akurat była jesień i jechałem do Częstochowy rodziców zawieść... idalnie, bo modliłem się całą drogę :-))) i powiedziałem stop... wyrzucam te opony.

Ale one miały swoje lata, więc zrzuciłem to na ten fakt.
Teraz to już nie jestem pewien...
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Letnie opony

Post autor: orlik »

Dokładnie, dlatego uważam, że P7 nie nadają się na polskie warunki, właśnie jesień, wczesna wiosna, zimniejsze letnie wieczory, i opona ma kiepskie klejenie.
Jak jechałem do Włoch, gdzie był inny asfalt oraz inna temperatura, zmieniały się diametralnie, raz że robiły się odczuwalnie cichsze, dwa klejenie powracało ;)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4031
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Letnie opony

Post autor: piramida »

maureliusz pisze: 7 mar 2023, o 10:08 Miałem raz w życiu Pirelli P7... z autem jak kupiłem....
Miały co prawda 4-5 lat... ale były tak śliskie...akurat była jesień i jechałem do Częstochowy rodziców zawieść... idalnie, bo modliłem się całą drogę :-))) i powiedziałem stop... wyrzucam te opony.

Ale one miały swoje lata, więc zrzuciłem to na ten fakt.
Teraz to już nie jestem pewien...
Ciesz się, że się nie rozwarstwiły jak mi przy 200km/h na autostradzie :lol: Oderwał się bieżnik z 15cm długi
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 214
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: Letnie opony

Post autor: vDanTe »

Czyli widzę wniosek taki, ze nie wyprodukowali jeszcze opon, które dla naszych kur są odpowiednie ;)
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Letnie opony

Post autor: tomek evo »

Ja tam z Falkenów jestem bardzo zadowolony tak samo jak z zimowych Kleberów w typowo zimowych warunkach. P7 faktycznie mocno przereklamowana opona ale miałem do czynienie z gorszymi, choć w sumie tylko raz wymieniłem opony ze względu na ich właściwości a nie zużycie i było to w przypadku GY Vector coś tam jak się przejechałem w deszczu Megane żony. Była taka tragedia, że od razu zmieniłem na zimowe a na wiosnę poszły nowe. W Passacie miałem Uniroyale, które też się mocno ślizgały ale były już nieco i niestety nierówno zużyte więc to może po części powód takiego zachowania. Z oponami jest tak, że bardzo dużo zależy od temperamentu użytkownika i samego auta bo ta sama opona w 100 konnym kompakcie może być cacy ale w 200 czy tym bardziej 300 konnym Superbie już nie.
Hortex
Posty: 30
Rejestracja: 7 sty 2023, o 15:59
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Letnie opony

Post autor: Hortex »

Koledzy, podrzucicie jakieś pomysły na letnią oponę do SIII 2.0 tdi 190 KM z napędem 4x4 ?
Rozmiar 235/40 R19 , chyba że na 19 calową felgę Phoenix Trinity jeszcze mogę rozważać inną rozmiarówkę.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Letnie opony

Post autor: maureliusz »

Kolego nie obraź się... ale co spodziewasz się nowego usłyszeć, niż te posty wyżej...

Ja powtórzę jak Mantrę:
- lato: tylko Continental (PremiumContact czy ContactSport) / ale szybkie zużycie niestety
- zima: tylko KLeberKrisalp HP3 / do 4x4 poezja (śnieg, mokro, sucho - petarda)

Ja właśnie założyłem swoje GoodYear Eagle F1 blablabla... głośnie jak szlag...
Wczoraj nagłe hamowanie na trochę mokrej drodze i ABS zadziałał --> wcześniej na Conti... to myślałem, że ABS się popsuł ... ;-)
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
SE7
Posty: 200
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Letnie opony

Post autor: SE7 »

maureliusz pisze: 19 kwie 2023, o 14:52 Kolego nie obraź się... ale co spodziewasz się nowego usłyszeć, niż te posty wyżej...

Ja powtórzę jak Mantrę:
- lato: tylko Continental (PremiumContact czy ContactSport) / ale szybkie zużycie niestety
- zima: tylko KLeberKrisalp HP3 / do 4x4 poezja (śnieg, mokro, sucho - petarda)

Ja właśnie założyłem swoje GoodYear Eagle F1 blablabla... głośnie jak szlag...
Wczoraj nagłe hamowanie na trochę mokrej drodze i ABS zadziałał --> wcześniej na Conti... to myślałem, że ABS się popsuł ... ;-)
Nie powtarzaj dalej. Masz wulkanizację sprzedaż opon czy o co chodzi. Akurat Eagle F1 mam sprawdzone na drodze i torze i złego słowa nie powiem.
Głośność? Załóż Semi-slick poczujesz różnicę zarówno w przyczepności i głośności.
Kleber HP3 - masz porównanie do innych? Ja mam (córka ma w Hondzie Civic 182km) są lepsze ale kosztują więcej
artho
Posty: 1099
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Letnie opony

Post autor: artho »

Goodyear Eagle F1 są faktycznie głośne ale to przy niskich temperaturach. Latem jest sporo ciszej.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Letnie opony

Post autor: maureliusz »

SE7 pisze: 19 kwie 2023, o 18:33
Nie powtarzaj dalej. Masz wulkanizację sprzedaż opon czy o co chodzi. Akurat Eagle F1 mam sprawdzone na drodze i torze i złego słowa nie powiem.
Głośność? Załóż Semi-slick poczujesz różnicę zarówno w przyczepności i głośności.
Kleber HP3 - masz porównanie do innych? Ja mam (córka ma w Hondzie Civic 182km) są lepsze ale kosztują więcej
1. Nie mam zakłądu wulkanizacji, nie sprzedaję opon
2. Mam doświadczenie bo dużo jeszcze również autami służbowymi i z wypożyczalni
3. Może...słoń Ci nadepnął na ucho :-) Eage F1... to porażka jeżeli chodzi o hałas
4. Kleber HP3 oczywiścieto moje pierwsze opony w życiu... Ale śniło mi się, że jeżdże na Continental TS coś tam, Frigo Dębica, GoodYear Ultragrip, Hankook, Michelin Alpine, Michelin Crossclimate... I ten Kleber jeździłem służbowej Astrze zimą z napędem na przód... i był petarda. Z napędem 4x4... wymiata! Wyciągałem na nich auto z rowu na drodze pełnej śniegu...nawet nie zamielałem.
A! I w porównaniu z F1... to one są...bezszelestne, biały szum ;-)

Jeszcze jakieś pytania wodzu, to służe pomocą.

Przepraszam, że obrażam Twoje i moje :-) oponki F1, co pewnie je tak długo wybierałeś i tyle zapłaciłeś kasy...
Ale co mam napisać? Nieprawdę?
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 214
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: Letnie opony

Post autor: vDanTe »

Ja finalnie postawiłem na testy

BRIDGESTONE TURANZA T005 i wrzuciłem 18 felgi.

Póki co nie ma się do czego czepić.
ODPOWIEDZ