[S2] naprawy gwarancyjne

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] naprawy gwarancyjne

Post autor: Tomek »

ten worek na narty, to się zapina wokół fotela nad otworem, a nie do zamka pasów bezpieczeństwa. Chyba że masz inną wersję.
S3 L&K
MASA
Posty: 27
Rejestracja: 9 lip 2010, o 13:02
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Moskwa

Re: [S2] naprawy gwarancyjne

Post autor: MASA »

Ja miałem i nadal mam problem ze wskazaniem ilości paliwa w baku przy niskich temperaturach - tzn. gdy temp. na zewnątrz jest ujemna to mimo zatankowania do pełna wskaźnik pokazuje o jedną kreskę mniej. Gdy temperatura jest powyżej 10 st.C, to wszystko jest OK.
Autko było przetrzymane przy okazji pierwszego przeglądu 3 dni w serwisie. Przy odbiorze poinformowano mnie, że nie wiedzą w czym tkwi problem i poproszono, żebym im przypomniał o problemie przy kolejnym przeglądzie.

MASA
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] naprawy gwarancyjne

Post autor: rafał »

Zdar pisze: 5. Wymiana przednich tarczy hamulcowych i klocków po 20 000 km. Udało się wynegocjonować.
jakie były objawy tzn co sie działo,. czemu zostały wymienione
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] naprawy gwarancyjne

Post autor: Tomek »

MASA pisze:Przy odbiorze poinformowano mnie, że nie wiedzą w czym tkwi problem i poproszono, żebym im przypomniał o problemie przy kolejnym przeglądzie.
MASA
:lol: dobre. Inaczej mówiąc, nie wiemy jak to zrobić, więc może klient się przyzwyczai i nie będzie nas męczył następnym razem.
S3 L&K
Zdar
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2010, o 10:36
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: [S2] naprawy gwarancyjne

Post autor: Zdar »

Worek na narty.
Masz rację, obecnie po przekonstruowaniu worek zapina się nad otworem, ale w 2008 r. zapinało się do zamka pasa bezpieczeństwa.
Przekonstruowanie nastąpiło po moim zgłoszeniu usterki. Moim zdaniem zapięcie do zamka pasa było lepszym rozwiązaniem.
Hamulce
Po przebiegu ok. 7 000 km zauważyłem zarysowanie tarczy hamulcowej w przednim prawym kole. Zgłosiłem usterkę. Panowie z serwisu na początku twierdzili, że jeżdżę po szutrowych drogach itp. bzdury. Dwukrotnie mierzono skuteczność hamulców pod kątem nierównomierności pomiędzy prawym i lewym przednim kołem. Wyniki: różnica 9 i 13% (norma 30%). W końcu po ok. półrocznej dyskusji wymieniono w obydwu przednich kołach tarcze i klocki. Pomogło pismo przygotowane przez prawnika. Powodem zarysowania tarczy najprawdopodobniej był nieodpowiedni materiał klocka.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2] naprawy gwarancyjne

Post autor: chudy »

@Zdar.
Myśle, ze to choroby wieku dziecięcego. Szczególnie, ze Twój Superb był z poczatlu produkcji (np. wpadka z tym workiem na narty)
macko s
Posty: 13
Rejestracja: 10 mar 2011, o 18:29
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S2] naprawy gwarancyjne

Post autor: macko s »

chudy pisze:Szczerze za bardzo nie wiem jakie zacieki, bo tylko gdzieś wyczytałem, że na to ktoś narzekał :)
Chyba chodzi o takie zacieki na szybie. Takie niemożliwe do domycia.
właśnie ja mam taki problem w przednich szybach. powstają takie kreski, które da usunąć się tylko benzyną ekstrakcyjną lub jakimś preparatem na bazie alkoholu.
wiecie może co to jest?
ODPOWIEDZ