Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
grzes74
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2010, o 09:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1.2 CJZD

Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: grzes74 »

Że wielki bagażnik ma i na długość jest sporo miejsca to wiadomo ale na szerokość....

2 foteliki na tylnej kanapie + mama (160-175 cm / szczupła budowa) - daje rade? Ćwiczy ktoś taki zestaw?
Wg producenta jest tylko 3 cm więcej na szerokość z tyłu niż w O2.
Jak rozmieszeniem ISOFIXów?


BTW.: Rozstaw kół przód/ tył (nie chodzi o rozstaw osi)- jeden z mniejszych w klasie....... Prawie jak w Octavii.
OII FL 1.4 TSI, Renault GrandScenic 1.4 TCe, Rapid LB 1.2 TSI...
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: chudy »

Subiektywnie w Superbie II jest dość szeroko, moim zdaniem. Nie wiem jak oni to mierzą...
W Superbie jest np. szerzej niż w wielu innych samochodach na szerokości ramion.
W trzy osoby jechałem z tyłu i nie było źle, ale nie było też fotelików...
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: Stembor »

Na razie mam jeden fotelik, ale jesli zamontować dwa, to albo miejce dla Mamy pośrodku, albo jeden mocujesz bez isofix'a.
Z tego co pamietam to Isofixy są na skrajnych miejscach kanapy.
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
Awatar użytkownika
mrjac
Posty: 124
Rejestracja: 25 gru 2010, o 16:20
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pabianice

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: mrjac »

Mam 200 cm wzrostu. Octavia się nie umywa do Superba. Wsiadamy we 4. Ja, Żona, 7 latek w foteliku i 1,5 roczna dziewczynka w foteliku. W Octavii za mną może siedzieć tylko Żona bo dziecko w foteliku się nie mieści i musi siedzieć z przodu. W S-bie jest "pełny relaks". Rodzice z przodu a dzieci z tyłu w pełnym komforcie wszystko. Zaletą są dużo większe drzwi niż w Octavii dzięki którym pakowanie się do auta to sama słodycz no i oczywiście przestrzeń z tyłu. Komfort jazdy nieporównywalny przynajmniej u mnie. Po dłuższej jeździe Supciem w Octavii jest ciasno i kanciasto ;)

Jeżeli 5 osoba ma jechać z tyłu to wszystko rozgrywa się wg tego jakie masz szerokie foteliki - jedne są szerokie a inne węższe - zależy jakie kupiłeś. Ja mam 2x "mały podróżnik" i spokojnie jest miejsce na 5 osobę pośrodku.

Mam obydwa samochody w bieżącym użytku więc wiem co mówię- ale zważcie że mam 2m wzrostu - dla niższych Octa może w zupełności wystarczyć.
LEPIEJ PANOWAĆ W PIEKLE NIŻ SŁUŻYĆ W NIEBIE
loco
Posty: 78
Rejestracja: 28 sie 2010, o 10:05
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 172km/262Nm
Lokalizacja: Poznań

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: loco »

W Octavii z przodu jest ok, ale z tyłu szału niema - siedzi się jak na drewnianej ławce w parku, jeśli kierowca jest wysoki to jest problem na nogi - generalnie długie trasy w 4 dorosłe osoby muszą być męczące
Rafał Sz
Posty: 64
Rejestracja: 3 cze 2010, o 10:44
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: Rafał Sz »

Z innej beczki, ISOFIX w s2 to jakaś porażka :-( , w golfie jest elegancko, ale zawsze jak mam przekładkę fotelika to mnie krew zalewa, te śmieszne schowane druty ech :-(
grzes74
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2010, o 09:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1.2 CJZD

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: grzes74 »

Dzięki za wypowiedzi.

Chcę tylko zauważyć - nigdzie nie negowałem, nie neguję, przewagi S2 na długość tu jest lepiej nie tylko względem O2 ale też względem 99% konkurencji w klasie D.

Ma to istotne znaczenie dla osób wysokich.

Głównie mi zależało o odczuciach co do szerokości. Czasem dzieci chcą żeby mama z nimi jechałą z tyłu.........

Co do ISOFIXów widzę że też są narzekania na umieszczenie uchwytów. (w Fabiii i O2 jest podobnie)
Skoda mogłaby lepiej przemyśleć to rozwiązanie.
OII FL 1.4 TSI, Renault GrandScenic 1.4 TCe, Rapid LB 1.2 TSI...
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: chudy »

Ale ja np. nie używam isofix i cieszę się, że są ładnie schowane :p Jak zwykle są plusy i mimusy.
Vel_Darko
Posty: 29
Rejestracja: 7 lut 2011, o 09:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: Vel_Darko »

Ja mam podobne odczucia jak "mrjac", aktualnie jeżdżę O2, i czekam na S2.
Niedawno sprawdzałem kilka aut i S2 jest bezkonkurencyjny.

Między innymi sprawdzałem Opla Insignię, tam to dopiero była porażka.
Jak ustawiłem fotel kierowcy (też jestem wysoki), ta za mną było miejsca dosłownie kilka centymetrów na nogi pasażera z tyłu, dosłownie dramat.
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: edeks »

grzes74, jestem w podobnej sytuacji :) Dwa foteliki na skrajnych miejscach tylnej kanapy i mama w środku. U mnie po wstępnych przymiarkach powinno dać radę. Na razie mamy zamontowany większy fotelik, więc mama na środek i po drugiej stronie zostaje jeszcze sporo miejsca na kolejny. Co do samej szerokości, to nie wiem jak i kto to mierzył, ale jak dla mnie jest szerzej niż w Mondeo na pewno.
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: Stembor »

Jest jeszcze opcja z isofixem z przodu, ale jeszcze tam dziecka nie sadzałem, bo się obawiam, że nie zechce wrócić ;)
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
grzes74
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2010, o 09:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1.2 CJZD

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: grzes74 »

edeks pisze:grzes74, jestem w podobnej sytuacji :) Dwa foteliki na skrajnych miejscach tylnej kanapy i mama w środku. U mnie po wstępnych przymiarkach powinno dać radę. Na razie mamy zamontowany większy fotelik, więc mama na środek i po drugiej stronie zostaje jeszcze sporo miejsca na kolejny. Co do samej szerokości, to nie wiem jak i kto to mierzył, ale jak dla mnie jest szerzej niż w Mondeo na pewno.

No wreszcie ktoś merytorycznie... i na temat szerokości a nie długości.

Cóż ciekawa uwaga - sam też nie mierzyłem ale we wszelkich dostępnych na www porównywarkach i testach piszą że mondeo ma więcej na szerokość niż Superb2. Po czym sądzisz że S2 jest szersze od Mondeo?
OII FL 1.4 TSI, Renault GrandScenic 1.4 TCe, Rapid LB 1.2 TSI...
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: Misiektt »

Prawda jest taka miałem O2 i szału między O2 a S2 na szerokości nie ma niestety jest 14mm różnicy.
Ale ja układ z dwoma fotelikami i mamą mam za sobą i w O2 sobie tego nie wyobrażam
Awatar użytkownika
karmel
Posty: 158
Rejestracja: 25 sty 2011, o 11:05
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 208KM/305Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: karmel »

grzes74 pisze: Cóż ciekawa uwaga - sam też nie mierzyłem ale we wszelkich dostępnych na www porównywarkach i testach piszą że mondeo ma więcej na szerokość niż Superb2. Po czym sądzisz że S2 jest szersze od Mondeo?
ostatni miałem okazje jechać mondeo z tyłu w 3 osoby i w tym samym składzie jechaliśmy moim superbem i odczuwalnie jest więcej miejsca a w testach dają suche cyferki co w rzeczywistości nie zawsze przekłada się do odczucia organoleptyczne
historia: Fiat UNO, Octavia I, Octavia II, Superb II, coś z 2 kołami;)
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: edeks »

Mam jeszcze Mondeo III, którym jeżdziłem do tej pory, więc porównanie szerokości z tyłu jest "namacalne" ale miarką tego nie mierzyłem jeszcze ;) A nowe Mondeo IV w kombi było brane pod uwagę na początku (zanim zwyciężył Superbik) i tam wydawało mi się tak samo na szerokość jak w mkIII (też mierzone "na oko"). Myślę, że w kwestii fotelików też nie sama zmierzona szerokość / długość kanapy jest najważniejsza, co jej wyprofilowanie. Nie zamontujesz przecież fotelika, czy bazy bezpośrednio przy drzwiach, bo będzie krzywo ;)
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
ODPOWIEDZ