Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: Misiektt »

A tak na prawdę to bierzesz ISOFIX na przedni fotel i problem z głowy rodzice po lewej dzieci po prawej :)
Awatar użytkownika
maclan
Posty: 76
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rumia

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: maclan »

Zgadzam się z kolegą edeksem, ważne jest wyprofilowanie kanapy lub położenie punktów iso zależy kto co ma. Miałem fotelik bez iso i teraz z isofixem, zawsze to samo. Fotelik zajmuje całe obniżenie kanapy po jednej stronie,dobrych kilka centymetrów zostaje do drzwi, jak dasz drugi to zostaje ci ta wąska część pośrodku szerokości prawie podłokietnika. Gratuluje kolegom tak szczupłych żonek ;) u mnie to chyba nie wyda :roll: aby na środku mama jechała, a może jak się dobrze upchnie, ale na dłuższych odcinkach tego sobie nie wyobrażam.
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: edeks »

He he :) Dzięki :) Szczupłych żon i wąskich fotelików ;)
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
grzes74
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2010, o 09:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1.2 CJZD

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: grzes74 »

Korzystając z wolnej chwili - byłem dziś w jednym saloonie i sobie pomierzyłem... Powiem tak przewaga jest niewielka max 5 cm na szerokość na wysokości dolnej krawędzi okien/ czyli ramion.
Sama kanapa - wzór niby inny ale wymiary baardzo zbliżone do tych w OII.


Oczywiście na długość jest kosmos..

Myślałem że będzie lepiej.
OII FL 1.4 TSI, Renault GrandScenic 1.4 TCe, Rapid LB 1.2 TSI...
oktan
Posty: 16
Rejestracja: 14 mar 2011, o 13:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: oktan »

Ja teraz śmiagam octavią II kombi i zastanawiam się nad superbem. Powiem tyle. Z tyły w octavii dwie osoby jadą wygodnie, trzy robi się ciasno, ale jak wstawię 2 foteliki na isofixach z to trzecia osoba raczej nie da rady (przynajmniej na dłuższej trasie), wtedy przekładam jeden fotelik do przodu. Generalnie zgadzam się z przedmówcą, że schowanie mocowań od isofixów do porażka. Strasznie ciężko jest wpiać fotelik. Tak na marginesie to zależy też od fotelika jakie macie. Ja ma akurat dwie sztuki CYBEX Solution X-fix i strasznie dużo miejsca zajmują.
MOTOEGO ista
Awatar użytkownika
mrjac
Posty: 124
Rejestracja: 25 gru 2010, o 16:20
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pabianice

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: mrjac »

W Superbie dużo szerzej nie jest. Może trochę ale jakoś nie czuć dużej różnicy. To czym Superb powala to ilość miejsca na nogi .Odsuń w Superbie fotel do końca w tył i opuść na maxa a potem zrób to samo w Octavii (ja tak mam fotel tu i tu bo mam obydwa te auta). Różnica jest kolosalna. Do tego dochodzą ogromne drzwi dzięki którym dzieciaki się pakuje do wozu z przyjemnością. Pisałem już gdzieś tu na forum o tym. Jeżeli jesteś słusznego wzrostu to Superb jest dużo lepszy na dwójkę dzieci. Jeżeli jesteś niższy to będziesz miał jeszcze wygodniej, ale pewnie mieścisz się w Octavii więc trzeba się zastanowić. Ja w Octavii musiałem jedno dziecko sadzać z fotelikiem z przodu bo się za mną nie mieściło. Żona raczej szczupła to się jeszcze wcisnęła ;)

Pomijam oczywiście kwestie komfortu/bezpieczeństwa/luksusu jazdy bo to inny temat - mowa tylko o miejscu na kanapach i między nimi.
LEPIEJ PANOWAĆ W PIEKLE NIŻ SŁUŻYĆ W NIEBIE
Michu101
Posty: 15
Rejestracja: 17 lut 2011, o 07:55
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Michu

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: Michu101 »

grzes74 pisze:Dzięki za wypowiedzi.

Chcę tylko zauważyć - nigdzie nie negowałem, nie neguję, przewagi S2 na długość tu jest lepiej nie tylko względem O2 ale też względem 99% konkurencji w klasie D.

Ma to istotne znaczenie dla osób wysokich.

Głównie mi zależało o odczuciach co do szerokości. Czasem dzieci chcą żeby mama z nimi jechałą z tyłu.........

Co do ISOFIXów widzę że też są narzekania na umieszczenie uchwytów. (w Fabiii i O2 jest podobnie)
Skoda mogłaby lepiej przemyśleć to rozwiązanie.


O ile sie nie myle to Suberbik jest juz w segmencie E, Jesli wierzyc opisowi na AutoCentrum.pl. Jesli chodzi o miejsce to w Superb z fotelikiem (jednym na szczescie) mieszcze sie bez problemu a w O2 nie. Pozdrawiam
patryk_wawa
Posty: 115
Rejestracja: 18 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: patryk_wawa »

Jeżeli zależy Ci na wciśnięciu z tyłu 2 fotelików i jednej osoby dorosłej to pozostaje Ci tylko szukać samochodu z trzeba osobnymi fotelami z tyłu. W Octavii, Superbie, Mondeo itp się to nie uda. Nawet jeżeli już wciśniesz te 2 foteliki to osoba pomiędzy tymi fotelikami będzie siedziała ściśnięta.
A przewaga Superba nad Octavią jest ogromna.
Miałem Octavię, a teraz Superba. Wsiadanie i wysiadanie z tyłu, wkładanie fotelików + ilość miejsca na nogi to po prostu bajka.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: Misiektt »

Patryk ja też miałem Octavię.
Na długość jest wypas na szerokość różnica nie jest za duża.
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: edeks »

No dobra, przetestowane - uda się :) dwa foteliki (0-18 kg z bazą i drugi większy) i mama w środku. Trasa ponad 300 km, 4,5 godziny jazdy bez wysiadania z samochodu i mama czuła się dobrze :) Fakt, że jest szczupła ale sam byłem pod wrażeniem ;)
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: bogge »

Panowie, to ja dodam coś od siebie w kwestii wnętrza ;)

Tegoroczny wyjazd na Święta i Sylwestra do Szwecji - 5 osób na pokładzie (najmłodsza dziewczynka 12 lat i 170cm wzrostu) + mój 2,4kg pies :)
Pełny bagażnik, dodatkowo torby, więc rzekłbym same dorosłe osoby. Nie było superkomfortowo, bo psiak łaził, torby podręczne gdzieś między nogami na tyle i buty narciarskie na tylnej półce, ale Superb dał radę. Jestem pewien, że gdybym miał kombi, to również spakowałbym buty narciarskie do bagażnika. Tak czy inaczej, pojemne i wygodne auto.
grzes74
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2010, o 09:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1.2 CJZD

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: grzes74 »

Testowałem taki zestaw w O2 .. cóż mama w środku nie usiądzie nie ma szans z dwóch powodów:
- ciężko się dostać jak foteliki wpięte (jeden fotelik 3 grupa (do 25 kg) drugi 1 grupa do 13 kg), mało miejsca między rzędami siedzeń - tu napewno S2 ma kolosalną przewagę
- jak się już przeciśnie to jest masakrycznie mało miejsca. (to jest troszkę lepiej S2 względem O2 - ale kosmosu nie ma)

Ustawienie duży fotel pod oknem mały w środek - i dorosły z boku jakoś daje radę - ale komfortu nie ma.

Przy dwóch większych fotelikach 3-cia dorosła osoba w O2 nie ma czego szukać na tylnej kanapie ;(
OII FL 1.4 TSI, Renault GrandScenic 1.4 TCe, Rapid LB 1.2 TSI...
Awatar użytkownika
zlaskovik
Posty: 26
Rejestracja: 20 lip 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: zlaskovik »

Mam doświadczenie w temacie – podróżujemy z rocznymi bliźniakami i niestety sytuacja wygląda tak, że isofixy są rozmieszczone tak że fotelik jest umieszczony na środku miejsca siedzącego (oczywiście na skrajnych miejscach kanapy) - przy 2 fotelikach (Romer duofix) po środku teoretycznie może siedzieć osoba dorosła ale tylko w pozycji pochylonej, nie ma miejsca na ramiona - i to nie jest tak że ktoś się wciśnie – nie licz na to - moja żona jest drobnej budowy i nie ma opcji żeby oparła plecy. Trzeba jednak przyznać że w pasku kombi jest tak samo no i ten model fotela jest wyjątkowo duży, ale też bardzo bezpieczny – więc coś za coś.
Boniek
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2011, o 13:04
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Lokalizacja: tutaj

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: Boniek »

Hej, hej... widzę, że nie tylko ja borykam się z takim problemem. Niestety w przypadku naszej rodzinki podróż z dwoma fotelikami na tylnym siedzeniu nie wygląda różowo. Ja używam autofotelików firmy x-lander, które nie należą do największych na rynku a i tak jeśli chcemy podróżować wszyscy to dla dorosłego pasażera siedzącego z tyłu z pewnością jazda nie jest przyjemnością. Cóż nie pozostaje chyba nic innego jak zmienić na jakiegoś suv'a, albo w ramach oszczędności przesiąść się.... do bagażnika ;)
fan
Posty: 46
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Polska

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: fan »

witam
Wczoraj porownywalem kilka aut jesli chodzi o wymiary,wczesniej w katalogu a pozniej na zywo.Powiem tak:te wszystkie suche dane z katalogow mozna sobie darowac.Superb 2 robi wrazenie tylko i wylacznie jesli chodzi o przestrzen na nogi z tylu,na szerokosc nie ma szału,jest troche szerzej niz w octavii 2.Superb 2 wyglada jak przedluzona za przednimi fotelami octavia 2 z troche bogatszym wyposazeniem.Autko jest super,ale stwarza wrazenie ze jest za waskie w porownaniu do dlugosci.Sprawdzalem jak jest w A6 i tam jest duzo szerzej ale i krocej za fotelami(bardziej proporcjonalnie).Sory,ale Superb 2 wyglada troche jak jamnik,kombi wyglada pod tym wzgledem duzo lepiej.Pod wzgledem wykonania jest lepiej niz w Octavii 2,auto lepiej wygluszone i z lepszym zawieszeniem,przez co jest bardziej komfortowe.
ODPOWIEDZ