Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: chudy »

Akurat jakość nie jest wprost proporcjonalna do ceny.
Ale to już temat na inny wątek.
fan
Posty: 46
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Polska

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: fan »

chudy pisze:Akurat jakość nie jest wprost proporcjonalna do ceny.
Ale to już temat na inny wątek.
jakosc A6 czy jakosc S2 ?
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: chudy »

Jakość A6 w porównaniu do S2. Ale nie chcę już robić offtopu.
Ostatnio zmieniony 3 cze 2011, o 21:25 przez chudy, łącznie zmieniany 1 raz.
fan
Posty: 46
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Polska

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: fan »

chudy pisze:Jakość A6 w porównaniu do S2. Ale nie chcę robić offtopu.
To ktory jest lepszy?
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: jjumbo »

jesteś na forum skody superb , pewnie że lepszy superb ;)
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: Misiek Fisiek »

Fan, chcesz porównywać dwa auta, z których jedno jest dwa razy droższe od drugiego? W Audi nie płaci się tylko za znaczek. Ale jak chcesz pozachwycać się A6 to polecam A6klub.pl :D
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
fan
Posty: 46
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Polska

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: fan »

Zuber pisze:Fan, chcesz porównywać dwa auta, z których jedno jest dwa razy droższe od drugiego? W Audi nie płaci się tylko za znaczek. Ale jak chcesz pozachwycać się A6 to polecam A6klub.pl :D
Widzialem w gazetach motoryzacyjnych porownania S2 z roznymi samochodami m.in z a6 i E-klasa,wiec chyba mozna porownywac?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: Misiek Fisiek »

Wynik takiego porównania jest z góry wiadomy. A6 wygra bo to droższe auto do którego używa się lepszych materiałów i stosuje nowszą technologię. Jak wprowadzą jakiś nowy bajer to na pewno najpierw trafi on najpierw do A6. Ale różnica między nimi jest na tyle niewielka, że trzeba mieć naprawdę dużo kasy aby wydać 2x więcej za prawie to samo. Biorąc pod uwagę kategorię cenową to Superba trzeba by raczej porównywać do Hondy Accord, Opla Insigni, Passata czy Toyoty Avensis. A tutaj zdaje się deklasuje konkurencję.

Co do wymiarów - Superb jest na przedłużonej płycie podłogowej Passata. Powinien mieć więc szerokość Paska będąc od niego trochę dłuższy.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
fan
Posty: 46
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Polska

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: fan »

Zuber pisze:Wynik takiego porównania jest z góry wiadomy. A6 wygra bo to droższe auto do którego używa się lepszych materiałów i stosuje nowszą technologię.
1.Kiedys widzialem w gazecie porownanie S2 z E-klasa ta najnowsza i S2 wygralo test.Przy czy mercedes byl chyba 2 razy drozszy i to tez mialo znaczenie.
2."Skoda superb 3.6 zostala porownana z audi a6 2.8 quattro i bmw 525i xDrive, wszystkie auta z napedem na cztery kola i wygrala zestawianie. Suma punktow: superb 3105, a6 3093, bmw 3067. Ceny: skoda 35 tys euro, audi 44 tysiace euro, bmw 45 tysiecy euro. Test zrobil AUTOZEITUNG".
Wiadomo,ze najwiekszym atutem Superba 2 w porównaniu do konkurencji jest jego CENA,dlatego wygrywa wszystkie porownania.Natomiast wsiadajac do E-klasy,BMW 5 LUB A6 widac za co sie doplaca te kilkadziesiat tys. wiecej.
p.s.Ilu z posiadaczy S2 majacych do wyboru A6,BMW 5,E-KLASE i S2 w jednakowej cenie wzielaby S2?
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: chudy »

A co chcesz tutaj udowodnić?
Pewnie, że jakby dobrze wyposażone A6 z mocnym Dieslem i 4x4 kosztowało ~150tys zł to większość wybrałaby A6. Ale co z tego wynika jak rzeczywistość jest inna?

Testy te pokazują, że różnica między tymi samochodami w cenie nie jest współmierna to ogólnej oceny. Tzn np. jak auto x jest dwa razy droższe od auta y to wcale nie znaczy, że jest dwa razy lepsze.
Ale to jest w sumie normalne i i tak było, jest i pewnie będzie w (prawie) każdej dziedzinie życia.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: Misiek Fisiek »

fan pisze:
Zuber pisze:Wynik takiego porównania jest z góry wiadomy. A6 wygra bo to droższe auto do którego używa się lepszych materiałów i stosuje nowszą technologię.
1.Kiedys widzialem w gazecie porownanie S2 z E-klasa ta najnowsza i S2 wygralo test.Przy czy mercedes byl chyba 2 razy drozszy i to tez mialo znaczenie.
2."Skoda superb 3.6 zostala porownana z audi a6 2.8 quattro i bmw 525i xDrive, wszystkie auta z napedem na cztery kola i wygrala zestawianie. Suma punktow: superb 3105, a6 3093, bmw 3067. Ceny: skoda 35 tys euro, audi 44 tysiace euro, bmw 45 tysiecy euro. Test zrobil AUTOZEITUNG".
Wiadomo,ze najwiekszym atutem Superba 2 w porównaniu do konkurencji jest jego CENA,dlatego wygrywa wszystkie porownania.Natomiast wsiadajac do E-klasy,BMW 5 LUB A6 widac za co sie doplaca te kilkadziesiat tys. wiecej.
p.s.Ilu z posiadaczy S2 majacych do wyboru A6,BMW 5,E-KLASE i S2 w jednakowej cenie wzielaby S2?
Ja wziąłbym S2 bo w Audi dobijały mnie koszty serwisu :) Ale generalnie masz rację.

Myślę, że wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że A6, E Klasa czy BMW 5 są wprawdzie trochę lepsze ale Superb za swoją cenę oferuje znacznie więcej niż A6, E Klasa czy BMW 5 za swoją.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: Nematode »

Miałem okazję jechać A6 z przodu jako kierowca i zarówno z tyłu w trójkę jako pasażer. To samo tyczy się Superba, którego aktualnie posiadam. O ile z przodu w A6 faktycznie miałem wrażenie trochę większej ilości miejsca na szerokość i trochę wygodniej siedziałem o tyle z tyłu biorąc pod uwagę szerokość nie odczułem praktycznie żadnej różnicy, a biorąc pod uwagę miejsce na nogi to jest przepaść na korzyść Skody. Zresztą tak na prawdę zdecydowana większość samochodów przegrywa pod tym względem, nie mówiąc już o autach w tej samej klasie.

Na pewno jakość materiałów itp kwestie lepiej są rozwiązane w Audi czy w BMW, ale trzeba podkreślić, że to nie są auta te same co 10 czy więcej lat temu gdzie środek nieraz po 10 latach jest w rewelacyjnym stanie. Nie oszukujmy się ... każdy koncern oszczędza na wszystkim na czym się da i to też widać w autach trójcy BMW, Audi i Mercedes. Dodatkowo różnica w poniesionych kosztach zakupu auta jest nieporównywalna. Posiadając Superba za 130k PLN nie jestem w stanie stwierdzić na chwilę obecną jaki będzie jego stan za 5 lat. Natomiast mój teść posiada Mercedesa C z 2006 r. za którego zapłacił ok. 250k PLN i po 5 latach i przebiegu ok. 85k km gdzie auto było garażowane i zadbane w zeszły weekend robił zaprawki, bo mu wyskoczyła ruda :shock: Dodatkowo w samochodzie słychać już wyraźne oznaki zużycia czyli trzeszczące materiały itp elementy. Nie mówię, że w Superbie tak nie będzie jednak kupując auto za prawie dwa razy tyle co Superb można wymagać jakości z najwyższej półki, a tak nie jest.

Aby nie było, że offtop to w moim przypadku też rozważałem Octavię. Między wyceną Superba takiego jak chciałem i Octavii różnica w cenie wyszła 15k PLN i uważam, że jest to cena adekwatna to różnic i detali jakimi te dwa auta się różnią. Mój kolega, który kupił Octavię jakieś pół roku przedemną jak obejrzał autko przejechał się i posiedział parę razy z tyłu żałował, że nie pomyślał o Superbie. Wszystko zależy też od grubości portfela. Jeśli dla kogoś różnica w cenie Supcia, a Octy jest mało znacząca to wybrałbym Supcia. Dla bardziej liczących się z wydatkami nie napinał bym się za bardzo i wybrał Octę, nie mówiąc już o osobach gdzie rodzina jest poniżej 165 cm. Dla nich Superb może okazać się zbyt duży, bo kierujący może mieć problemy z dosięgnięciem pedałów, natomiast siedzący z tyłu nie będzie w stanie sięgnąć gazety ze schowka w fotelu czy włączyć ogrzewania foteli :mrgreen:
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
fan
Posty: 46
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Polska

Re: Skoda Superb 2 auto rodzinne? O ile lepsza od Octavii 2

Post autor: fan »

1.Tez uwazam,ze obecnie auta to nie to samo co kilkanascie lat temu.Kiedys liczyla sie jakosc a teraz z tym jest coraz gorzej.Wielkie koncerny chca miec jak najnizsze koszty produkcji i jak najwiecej zarobic na sprzedazy i na serwisowaniu.Teraz Mercedes i BMW to juz tylko legenda niezawodnosci,wszedzie coraz wiecej elektroniki i ekologii co wszystko psuje.Natomiast ciezko cos powiedziec na temat Superba II jesli chodzi o to chodzi bo za krotko jest na rynku.Trzeba poczekac jeszcze pare latek(moze wtedy tez sie skusze jak bedzie wszystko OK).Na razie z tego co czytalem byly klopoty z rozrzadem w niektorych 1.8tsi(nie wiem czy w S2 tez).
2.Co do tematu,wiadomo ze Superb 2 jest lepszy od Octavii 2 FL.Silniki sa tylko jednakowe,wyposazenie jest lepsze,materialy wykonczeniowe sa lepsze,wygluszenie auta jest lepsze(ciezko zeby bylo gorsze bo w O2FL materialow wygluszeniowych jak na lekarstwo),zawieszenie jest bardziej komfortowe(z tego co wiem to wielowahaczowe inaczej niz w Octavii),wogole auto jest lepiej wykonane.W sumie wyzsza klasa i dzieli je pare latek od momentu kiedy weszly na rynek.Jedyne do czego mozna sie przyczepic to jakosc foteli,wydaje sie tak samo slaba jak w Octavii.
ODPOWIEDZ