Wentylator na postoju ... ???

Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Wentylator na postoju ... ???

Post autor: PLaSTI »

paulus60 pisze:
Enriquez pisze:heh, nie 1500 tylko 950-1000

u mnie po aktualizacji softu trzyma takie obroty od odpalenia do osiągnięcia przez silnik 70 stopni
i mnie to cały czas wkurza, bo myślę, że wypala filtr, a on się po prostu nagrzewa
też tak macie, czy mam omamy?
Ja tak mam, ale tylko wtedy, gdy ogrzewanie ustawiam na "auto". Jeśli dam "climatronic off ", to obroty są niższe.
Ale co ma do tego ogrzewanie???

Silnil byl juz rozgrzany, ogrzewanie na auto, bez Kliemy na 22 st
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Wentylator na postoju ... ???

Post autor: Michu »

Powinnismy ustalic zakres pojecia "silnik zimny" - bo wg mnie 70 stopni, to zimny juz nie jest.
U mnie szwankuje cos ogolnie temperatura oleju i chlodziwa (opisuje w innym temacie) ale przedtem (tzn miesiac, dwa temu, gdy bylo 10 stopni na dworze) nie zauwazylem w ogole podwyzszonych obrotow, poza sytuacja, ze rzeczywiscie byl wypalany filtr.
Teraz (pruypominam, ze prawdopodobnie mam uwalony termostat) wysokie (okolo 1000) obroty, utrzymuja sie dlugo, bo nawet do ponad 70 stopni - choc bywa i tak, ze przy 60 na potoju, zbutuje go przez pol minuty, i obroty spadaja.
Jeszcze jedna sprawa - wysokie obroty na jalowym biegu - wydaje mi sie ze spalanie jest nieco inne w przypadku wypalania DPF i inne w przypadku dogrzewania.

(U mnie zawsze jest AUTO 22)
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Wentylator na postoju ... ???

Post autor: PLaSTI »

szms pisze:Ja dwie sytuacje wychwyciłem przez cały okres, że raz po wyłączeniu włączały się wentylatory, ale za chiny nie było warunków do wypalania DPF, krótka trasa na lajcie, ledwo dał radę się rozgrzać, a raz w lato, ale pamiętam, że sprawdzałem i obroty nie były podwyższone :roll:
No wlasnie to dokladnie twoja 1 sytuacja, ledwo sie rozgrzal....
ale spalilem fajeczke , poczekalem po ok 5 min wentylatory sie wylaczyly ...
dla mnie to dziwne, nigdy w zadnym aucie nie mialem ZIMA nic podobnego ...

A balem sie ze jak bedzie krecil do rana to AKU mi padnie i ne rusze....

Ale ciekawe skad te wentylatory przy tak niskiej temp powietrza i ten swad wypalanej blachy ... w nowym aucie ...
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wentylator na postoju ... ???

Post autor: szms »

Ja wyłączyłem, zatankowałem furę, poszedłem zapłacić... i jak wracałem dopiero się wyłączyły, takie zdziwko mnie złapało, ale generalnie zlałem to. Nie powtórzyło się to nigdy... DPF nadal w świetnej formie (o ile VCDS mnie nie dyma na pomiarach) ;)
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Wentylator na postoju ... ???

Post autor: PLaSTI »

szms pisze:Ja wyłączyłem, zatankowałem furę, poszedłem zapłacić... i jak wracałem dopiero się wyłączyły, takie zdziwko mnie złapało, ale generalnie zlałem to. Nie powtórzyło się to nigdy... DPF nadal w świetnej formie (o ile VCDS mnie nie dyma na pomiarach) ;)
Pewnie DYMA :lol:
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wentylator na postoju ... ???

Post autor: szms »

:D
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Wentylator na postoju ... ???

Post autor: PLaSTI »

Noo dobra
Po dwóch autostradach do Powidza i z powrotem juz jest OK...

PS
Chlopaki na Wiglii Firmowej sie "chwalili" ze ich autka , wszyscy mamy identyczne, wyciagaja 240/h to mozliwe????
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wentylator na postoju ... ???

Post autor: noso »

Z tym Dpf to legendy:-) mam samochód prawie 2 lata i nie wiem co to Dpf i jego wypalanie :-)
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wentylator na postoju ... ???

Post autor: paulus60 »

Bo z wyciętym kupiłeś. :lol: :lol: Na poważnie, mój w czwarty rok wejdzie i 60 kkm (w sumie niewiele) i też nie zauważyłem istnienia tego elementu. Zero, jak dotąd problemów.
Awatar użytkownika
radas3030
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2014, o 20:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Radek
Lokalizacja: Łochowo

Re: Wentylator na postoju ... ???

Post autor: radas3030 »

Witam w pracy jeżdżę OC III 2.0 150KM 90tyś też mam ten sam problem z wentylatorami .A co do trzymania 1000 obrotów zauważyłem związek z systemem start-stop.Stając na światłach silnik podtrzymuje 1000 obrotów i gaśnie a jeżeli system uzna że pobór prądu jest większy mam 800 obrotów i silnik pracuje ale są momenty że trzyma 1000. Ogólnie ten system to dziadostwo już parę razy po wjechaniu na próg zwalniający silnik mi zgasł przy zmianie biegu a za nim zaskoczy to już z tyłu trąbią.W połączeniu z DSG w superbie trochę inaczej ten system działa.Rozmawiałem z serwisem i można to wyłączyć na stałe ale po gwarancji.

A tak z innej beczki czy wasze silniki 2.0 biorą olej bo OC III połyka mi minimum 2,5L na 30tyś. Do 20tyś 1L a potem to już co 3 tyś a mamy kilka sztuk i tak samo biorą. Mam nadzieje że superb ma inny silnik bo mój ma dopiero 5tyś przejechane i jest ok.
Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać. Widocznie mój zapier.... na dragach.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Wentylator na postoju ... ???

Post autor: JanuszSz »

PLaSTI pisze:Chlopaki na Wiglii Firmowej sie "chwalili" ze ich autka , wszyscy mamy identyczne, wyciagaja 240/h to mozliwe????
To tak,jak w tym humorze:
Do lekarza przychodzi mężczyzna po 80.
Panie doktorze,moi rówieśnicy mówią,że jeszcze mogą.
To niech Pan też mówi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wentylator na postoju ... ???

Post autor: Enriquez »

Limiter obrotów ustawiony jest w w 2.0 TDI 170 na 242 km/h (według licznika na maxi docie) i tyle właśnie udało mi się wycisnąć.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Wentylator na postoju ... ???

Post autor: PLaSTI »

Nie wiem co to limiter obrotów ....
Ale na wyswietlaczu MDot na wlaczonym Tempomacie moge ustawic predkosc do 250km/h

ale max co wycisnalemto 225/h
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Wentylator na postoju ... ???

Post autor: jan6a »

jak na razie moje CFGB + DSG + kombi 224km/h - mówimy oczywiście na prostej- raczej 240km/h u mnie mało realne pomimo, że mój i Marcina są w najpiękniejszym :lol: kolorze fioletowym . Marcina jakiś sporo szybszy bo pewnie nawoskowany. :D Marcinie jak Twój na serii tyle idzie to pewnie dostałeś jakieś gratisy w koniach od fabryki- puść go na rolki ciekawy jaki będzie wynik. Potem chip i masz najszybsze kombi w dieslu na forum :twisted:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wentylator na postoju ... ???

Post autor: szms »

Obrazek

mi przed tygodniem udało się tyle, obroty jeszcze kręciły, ale już mi go było żal... :roll:
ODPOWIEDZ