Mocowanie isofix w Superb kombi

bluesharp
Posty: 9
Rejestracja: 30 lis 2014, o 17:41
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Szczecin

Mocowanie isofix w Superb kombi

Post autor: bluesharp »

Mało szlag mnie nie trafił dziś, kiedy próbowałem przepiąć isofiksową bazę Maxi-Cosi z innego auta do Superba. Mam wrażenie, że Skoda specjalnie tak zmontowała te zaczepy, aby pasowały do niej jedynie foteliki autoryzowane przez producenta. Zdradza to też film promocyjny Skody Superb, gdzie akcesoryjne foteliki mają bazę ze specyficznie zagiętymi zaczepami isofix.

Walczyłem z tym ze 20 minut, próbując nie uszkodzić skórzanej tapicerki. Udało się jakimś cudem, ale zmusza do napisania desperackiego posta - czy macie na to jakiś sposób? W Civicu założenie tej samej bazy trwa 5 sekund, a tutaj kanapa i skóry bronią się przez tym, bym mógł złapać uchwyty i jeszcze ktoś magicznie umieścił uchwyty poniżej kanapy.

Czy macie na to jakiś sposób? Może trzeba złożyć oparcie? Czy stosujecie jakieś podkładki, żeby uniknąć rozorania tapicerki przy wpinaniu i wypinaniu bazy?

Dzięki & pozdrowienia
Awatar użytkownika
jqr
Posty: 206
Rejestracja: 23 sie 2014, o 14:45
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM & 321Nm
Imię: Janusz
Lokalizacja: far far away

Re: Mocowanie isofix w Superb kombi

Post autor: jqr »

Nie mam skóry, ale u mnie obyło się bez problemów. Przy pierwszym mocowaniu zajęło mi to 3 minuty (2 foteliki - Recaro Monza i Cybex solution xfix), a teraz robię to w pół minuty.

Po Twoim wpisie wnioskuję, że wkładasz fotelik dla mniejszego dziecka, więc może z takimi jest większy problem.
Mnie natomiast denerwował system isofix w fiatach stilo i croma (5 minut z głowy po nabraniu wprawy z tymi samymi fotelikami)
andriu21tg
Posty: 107
Rejestracja: 28 mar 2013, o 13:30
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: BMW F25
Lokalizacja: Tarnogórskie Szosy OCP

Re: Mocowanie isofix w Superb kombi

Post autor: andriu21tg »

W Golfie 7 założenie 5 sek w superbie 30 sek fakt dostęp w tym 2 trudny.. jeśli to twoje 1 dziecko to przy 2 nabierzesz juz wprawy..
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mocowanie isofix w Superb kombi

Post autor: zubrzyk »

zamontuj sobie takie plastikowe "rozwieracze" (ja dostałem takie razem z fotelikiem). Faktycznie za pierwszym razem trochę słów poleciało ale z tymi plastikami to jest 5 sek.
Obrazek
bluesharp
Posty: 9
Rejestracja: 30 lis 2014, o 17:41
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mocowanie isofix w Superb kombi

Post autor: bluesharp »

Podobno są też takie "przedłużacze" isofix, które wychodzą na kanapę i wtedy do nich można wpinać fotelik bez problemu. Ktoś coś o czymś takim słyszał?
Foton

Re: Mocowanie isofix w Superb kombi

Post autor: Foton »

Na takowe przedłużacze to bym uważał.... przy jakiejkolwiek "akcji" to jest na pewno słaby punkt, z którego fotelik/baza może się wypiąć...
bluesharp
Posty: 9
Rejestracja: 30 lis 2014, o 17:41
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mocowanie isofix w Superb kombi

Post autor: bluesharp »

To ja tylko uzupełnię, że mam bazy Maxi Cosi FamilyFix i niestety żadnych plastików do robienia "tunelu" w tapicerce nie mam. Szukam na sieci i znalazłem coś na zagranicznych stronach, co nazywają "Isofix guide", ale póki co w polskich sklepach nie znalazłem. Anyone? :) Dzięki.
Foton

Re: Mocowanie isofix w Superb kombi

Post autor: Foton »

Jeśli masz Maxi Cosi Familyfix to spokojnie dajesz rade się podpiąć....mają dość długie te żółte krokodylki :) do zaczepu....

Ale faktycznie w Superbie trzeba dość wyjątkowo wcisnąć się w Isofix...w innych autach było łatwiej...a ostatnio nawet widziałem w Golfie VI u kolegi takie zaślepki na rzepy, które odczepiasz I od razy zaczepy na "widoku"....
bluesharp
Posty: 9
Rejestracja: 30 lis 2014, o 17:41
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mocowanie isofix w Superb kombi

Post autor: bluesharp »

Może to kwestia braku cierpliwości, ale generalnie dwa żółte chwytaki wyciągnięte na maksa bez problemu łapią zaczepy, ale trzeba je łapać mniej więcej jednocześnie. Skoro w kanapie trzeba jeszcze napocić się, żeby - za przeproszeniem! - zrobić otwór, a nawet dwa, i jeszcze ustawiać całą bazę w dół, to zaczyna się jazda. Chyba kluczem są te plastikowe "tuneliki", które pozwalają skupić się wyłącznie na trafieniu w zaczep. Tylko gdzie to kupić, cholera? Znalazłem jeden: http://allegro.pl/isofix-prowadnica-nak ... 71731.html.
Może szukać czegoś innego niż "prowadnica isofix"?

Btw. znalazłem podobny wątek sprzed roku: viewtopic.php?f=8&t=2875
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Mocowanie isofix w Superb kombi

Post autor: marasmus007 »

Ja mam 3 różne foteliki Recaro i wszystkie mają te plastiki , zapytaj w firmie LOGIS pod adresem dziecko@logis.com.pl czy nie sprzedadzą czegoś takiego. Oni są wyłącznym importerem Recaro na Polskę.
Kowal
Posty: 322
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 19:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Re: Mocowanie isofix w Superb kombi

Post autor: Kowal »

Ja do Romera dokupiłem te plastiki bez problemu w sklepie tylko zapłaciłem z 30zeta. Ale mieli od ręki.
Awatar użytkownika
Teofano
Posty: 368
Rejestracja: 31 sty 2013, o 09:48
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: KR - sprzed garażu

Re: Mocowanie isofix w Superb kombi

Post autor: Teofano »

Plastiki musowo.
Przy plastikach 5 sekund, bez-15 minut szanotania się na tylnej kanapie. Miny przechodniów-bezcenne :P
"I'm too hot (hot damn) - call the police and the firemen"


ogrody-tym się zajmuję
Foton

Re: Mocowanie isofix w Superb kombi

Post autor: Foton »

A ze tak koledzy zapytam... Czy wy tak często te bazę w ogóle wypinacie z siedzenia?

Ja tylko raz odpinalem bazę z siedzenia tylko wtedy kiedy synowi zachciało sie jechac z przodu...
Awatar użytkownika
Teofano
Posty: 368
Rejestracja: 31 sty 2013, o 09:48
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: KR - sprzed garażu

Re: Mocowanie isofix w Superb kombi

Post autor: Teofano »

Bywa, że fotel siedzi 2 miesiące w aucie, a bywa że przepinam parę razy w tygodniu. Zeszłej zimy korzystaliśmy z 4 aut i nawet przy 2 fotelikach była zabawa w ciągłe przepinanie...
"I'm too hot (hot damn) - call the police and the firemen"


ogrody-tym się zajmuję
Foton

Re: Mocowanie isofix w Superb kombi

Post autor: Foton »

Z 4 aut...?... A mówią ze naród biedny:))
ODPOWIEDZ