Columbus wyświetlanie czasu dojazdu do celu

Awatar użytkownika
Rybens
Posty: 83
Rejestracja: 25 cze 2014, o 08:43
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jakub
Lokalizacja: Tarnów

Columbus wyświetlanie czasu dojazdu do celu

Post autor: Rybens »

Witam
Zauważyłem ostatnio dziwna rzecz. Mianowicie chodzi o błędne wskazanie planowanego czasu przyjazdu do wyznaczonego celu. Trasę 143 km wg nawigacji pokonać w czasie 3.05h w trakcie jazdy czas zmienia się sam. Dla porównania wpisałem te sama trasę na innych nawigacjach włączając również te podstawowa w telefonie (mapy google) i tam wszystko jest tak jak być powinno.. najdziwniejsze jest to ze nie miałem wcześniej takich problemów. Zawsze wszystko było wyliczone tak jak być powinno a żadna aktualizacja nie była przeprowadzana. Jedyna rzeczą było wprowadzenie informacji o zmianie opon na zimowe i ustawienie max prędkości 160km/h. Czy ktoś z Was zauważył u siebie podobny problem?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Columbus wyświetlanie czasu dojazdu do celu

Post autor: szms »

Przeciez to zalezy od stylu jazdy, od ilosci aut, sredniej predkosci... :)


Moze nie zauwazales wczesniej?

Jakmjedziess wolniej to czas sie wydluza, jak jedziesz szybciej to sie skracs :)
Awatar użytkownika
Rybens
Posty: 83
Rejestracja: 25 cze 2014, o 08:43
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jakub
Lokalizacja: Tarnów

Re: Columbus wyświetlanie czasu dojazdu do celu

Post autor: Rybens »

Zgadzam się całkowicie. Tylko dlaczego wybierając trasę na postoju różnica w czasie pomiędzy nawigacja fabryczna a innymi jest ok 1 godziny?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Columbus wyświetlanie czasu dojazdu do celu

Post autor: szms »

A ile trwa postoj?


Nie no zartuje, troche roznica z kosmosu... Bys musial chyba jechac do Wiednia, zeby taka roznice wykazalo :D
Awatar użytkownika
Rybens
Posty: 83
Rejestracja: 25 cze 2014, o 08:43
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jakub
Lokalizacja: Tarnów

Re: Columbus wyświetlanie czasu dojazdu do celu

Post autor: Rybens »

Różnica z kosmosu.. no ale niestety tak wskazuje.. stąd moje pytanie na forum o możliwa przyczyczyne takiego błędnego wskazania..
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Columbus wyświetlanie czasu dojazdu do celu

Post autor: Misiek Fisiek »

Lepiej uważaj. Kiedyś jechałem i 10 km pd celu navi pokazywała mi, że będę na miejscu za 4 godziny. No i miałem wypadek i faktycznie byłem za 4. Nie ma żartów.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Pskibn
Posty: 17
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 20:18
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: Columbus wyświetlanie czasu dojazdu do celu

Post autor: Pskibn »

W każdej nawigacji masz regulację stylu jazdy. Nawet w Columbusie czy Amundsenie możesz ustawić czy obliczanie trasy ma się odbywać z małą prędkością, średnią czy szybką. Jak dobrze pamiętam to nazewnictwo. W każdym razie tu, w różnych nawigacjach występują rozbieżności, no i oczywiście inny algorytm wyznaczania tras po trochę innych drogach. Musisz też wziąć pod uwagę, że jeden producent map dla danego odcinka drogi przewidział np.: 90 km/h, a inny 70 km/h bo kiedyś tam tak było.
Mi kiedyś na odcinku 1600 km pokazał różnicę w czasie przyjazdu o ponad 3 godziny.
ODPOWIEDZ