Czujnik ciśnienia w oponach

Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Czujnik ciśnienia w oponach

Post autor: whity »

Nie tak do końca elmi, to wyglada w rzeczywistości ;) ale załóżmy, ze tak to powinno działać ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Foton

Re: Czujnik ciśnienia w oponach

Post autor: Foton »

Dzięki za wyjaśnienia, ale gdzie jest ten moment "styku" (połączenia) czujnika z oponą (przestrzenią opony, gdzie jest powietrze)?

Chyba, że ten czujnik jest np, optyczny, który "widzi" pewne odchylenie opony względem np. koła.... i fizycznego połączenia czujnik-opona nie ma.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Czujnik ciśnienia w oponach

Post autor: elmi_k »

Skopiowałem to ze strony SAP https://www.youtube.com/channel/UCRYn4h ... mvUWSLg5wA czyli wg nich tak to powinno działać.

Nikt nie pytał czy to w rzeczywistości działa czy nie. Mi raz pokazało - ubytek po przebiciu koła. Innym razem FAKE. Nie wiem w jakim przedziale pokazuje, miałem różnicę ok. 0,3bar i nie pokazało.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Czujnik ciśnienia w oponach

Post autor: elmi_k »

Foton pisze:Dzięki za wyjaśnienia, ale gdzie jest ten moment "styku" (połączenia) czujnika z oponą (przestrzenią opony, gdzie jest powietrze)?

Chyba, że ten czujnik jest np, optyczny, który "widzi" pewne odchylenie opony względem np. koła.... i fizycznego połączenia czujnik-opona nie ma.
W kole nic nie ma. Jak również na styku opony i felgi.

System kontroli ciśnienia szacuje utratę powietrza, wykorzystując systemy ABS i ESP (czujniki ABS). Zasada jest prosta: jeśli jedno koło przez dłuższy czas obraca się wolniej niż pozostałe, to znaczy, że złapaliśmy gumę. Wówczas na desce rozdzielczej pojawia się komunikat informujący o problemie.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Czujnik ciśnienia w oponach

Post autor: kamracik »

Nie do końca, chodzi o prędkość obrotową, jak masz ubytek powietrza średnica koła jest mniejsza przez co podczas jednego obrotu przebywa drogę krótszą aniżeli koło w pełni napompowane. Jeśli jest różnica w prędkości poszczególnych kół wtedy jest zgłaszany alarm odnośnie zmiany ciśnienia w kołach i należy sprawdzić, które to koło.

System jest prosty i w przeciwieństwie do czujników ciśnienia montowanych w kołach bezobsługowy, potwierdzą to wszyscy co mieli styczność z czujnikami w autach, gdzieś tutaj był właśnie taki wątek :)
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Czujnik ciśnienia w oponach

Post autor: elmi_k »

kamracik pisze:Nie do końca, chodzi o prędkość obrotową, jak masz ubytek powietrza średnica koła jest mniejsza przez co podczas jednego obrotu przebywa drogę krótszą aniżeli koło w pełni napompowane. Jeśli jest różnica w prędkości poszczególnych kół wtedy jest zgłaszany alarm odnośnie zmiany ciśnienia w kołach i należy sprawdzić, które to koło.

System jest prosty i w przeciwieństwie do czujników ciśnienia montowanych w kołach bezobsługowy, potwierdzą to wszyscy co mieli styczność z czujnikami w autach, gdzieś tutaj był właśnie taki wątek :)
kamracik ale jak napisałem "obraca się wolniej" to oznacza, że przebywa krótszą drogę w jakiejś tam jednostce czasu/odległości(np. 360s/500m), prawda? Czyli napisałeś innymi słowami to co ja wcześniej.
montego
Posty: 20
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: W-wa

Re: Czujnik ciśnienia w oponach

Post autor: montego »

elmi_k pisze:jeśli jedno koło przez dłuższy czas obraca się wolniej niż pozostałe, to znaczy, że złapaliśmy gumę. Wówczas na desce rozdzielczej pojawia się komunikat informujący o problemie.
Jeśli złapiemy gumę to koło chyba obraca się szybciej?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Czujnik ciśnienia w oponach

Post autor: Misiek Fisiek »

kamracik pisze:System jest prosty i w przeciwieństwie do czujników ciśnienia montowanych w kołach bezobsługowy, potwierdzą to wszyscy co mieli styczność z czujnikami w autach, gdzieś tutaj był właśnie taki wątek :)
Z tą drobną różnicą, że ten z fizycznie istniejącymi czujnikami dla odmiany działa ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Czujnik ciśnienia w oponach

Post autor: Enriquez »

skodzianowy też działa
w nowszych zegarach pokazuje również które koło trzeba sprawdzić
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czujnik ciśnienia w oponach

Post autor: Camillinhio »

W moim nie działa. Po zmianie opon na letnie potrzebował 1500 km, żeby się zorientować ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Czujnik ciśnienia w oponach

Post autor: kamracik »

elmi_k pisze:
kamracik pisze:Nie do końca, chodzi o prędkość obrotową, jak masz ubytek powietrza średnica koła jest mniejsza przez co podczas jednego obrotu przebywa drogę krótszą aniżeli koło w pełni napompowane. Jeśli jest różnica w prędkości poszczególnych kół wtedy jest zgłaszany alarm odnośnie zmiany ciśnienia w kołach i należy sprawdzić, które to koło.

System jest prosty i w przeciwieństwie do czujników ciśnienia montowanych w kołach bezobsługowy, potwierdzą to wszyscy co mieli styczność z czujnikami w autach, gdzieś tutaj był właśnie taki wątek :)
kamracik ale jak napisałem "obraca się wolniej" to oznacza, że przebywa krótszą drogę w jakiejś tam jednostce czasu/odległości(np. 360s/500m), prawda? Czyli napisałeś innymi słowami to co ja wcześniej.
Sorry, śpieszyłem się, aby wyjść z firmy i może coś źle doczytałem ;)
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Czujnik ciśnienia w oponach

Post autor: Mej »

Camillinhio pisze:W moim nie działa. Po zmianie opon na letnie potrzebował 1500 km, żeby się zorientować ;)
Raczej coś się faktycznie zmieniło z ciśnieniami po tych 1500 km, a nie jak piszesz.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Czujnik ciśnienia w oponach

Post autor: Misiek Fisiek »

Jak działa skodzianowy to się przekonałem jak miałem gwoździa w oponie. Sam się zorientowałem, pojechałem do wulkanizacji, opona została naprawiona, nowe ustawienia zapisane i ... przejechałem jeszcze 300 km. I po tych 300 km system się obudził.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Czujnik ciśnienia w oponach

Post autor: whity »

Czujnik w każdym kole jest najlepszym lecz najdroższym rozwiązaniem. Non stop widać jakie ciśnienie...które sie oczywiście zmienia w czasie jazdy i rozgrzania opony.
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Czujnik ciśnienia w oponach

Post autor: Misiek Fisiek »

Drogim i upierdliwym, ale przynajmniej daje wiarygodne wskazania.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ