Czujnik temperatury wewnętrznej

glaskon
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2015, o 10:04
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Warszawa

Czujnik temperatury wewnętrznej

Post autor: glaskon »

Cześć, moi drodzy, mam taki problem. W moim nowym nabytku- przyznam że pokochałem Superb, czujnik temperatury w środku zawodzi, przy 18 wieje gorącem. Przy 21,22,23 otrafi dawac mniejszą temperature. Na ustawieniu low wali zimnem.

Koleś co mi przegląd robił i gaz montował powiedział, że to czujnik temperatury w środku.

Mam więc pytanie, gdzie ów tajemny czujnik się znajduje i czy potrzeba magicznej wiedzy by go wymienić?

Z góry dziękuję za porady.
Awatar użytkownika
skodziarz
Posty: 1500
Rejestracja: 24 gru 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: WY/WPI

Re: Czujnik temperatury wewnętrznej

Post autor: skodziarz »

po co dublujesz temat? ;) a poza tym to tyle, że w s2 temp. też trochę ma dziwne pojęcie. jak dla mnie jest za duży przeskok pomiędzy 19, a 20 stopni, ale to może ja jestem ułomny :lol:
glaskon
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2015, o 10:04
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik temperatury wewnętrznej

Post autor: glaskon »

Przyblokowalo mi sie forum i zduplikowalo sie. Mam S1. Chodzi o to, że przy 18 stopniach on grzeje a przy 21-23 przestaje grzac(grzeje mniej).
matik
Posty: 110
Rejestracja: 17 lis 2011, o 15:06
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Czujnik temperatury wewnętrznej

Post autor: matik »

glaskon pisze:Cześć, moi drodzy, mam taki problem. W moim nowym nabytku- przyznam że pokochałem Superb, czujnik temperatury w środku zawodzi, przy 18 wieje gorącem. Przy 21,22,23 otrafi dawac mniejszą temperature. Na ustawieniu low wali zimnem.

Koleś co mi przegląd robił i gaz montował powiedział, że to czujnik temperatury w środku.

Mam więc pytanie, gdzie ów tajemny czujnik się znajduje i czy potrzeba magicznej wiedzy by go wymienić?

Z góry dziękuję za porady.
W S1 czujnik jest w panelu climatronica. W takich kratkach z prawej lub lewej strony (w zaleznosci czy to wersja europejska czy angielska)
Powietrze jest zaciagane przez mini wentylatorek. Moze on padl, lub zakurzylo sie to wszystko.


Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Superb II Platinum 2.0 TDI CR

Obrazek
glaskon
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2015, o 10:04
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik temperatury wewnętrznej

Post autor: glaskon »

Bardzo dziękuję za wskazanie idę na dół sprawdzić :)
ODPOWIEDZ