Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Bosman78
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

Wracajac do tematu odbioru, żenada levlel hard.... nikt nie ma pojecia co sie dzieje i gdzie jest auto... nie pomagaja ponaglenia eskalecje interwencje kierownikow...genwranie wyjebongo.... powoli zaczam rozgladac sie za inna opcją...nigdy wiecej VAG...nigdy nie bylem przekonany do tej marki i dobitnie sie utwierdzilem.... jesli na etapie zakupu są takie...sceny to nawet nie chce myslec co bedzie w sytuacji koniecznosci skorzystania z gwarancji....
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 149
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: StRaDiVaRiUs »

Bosman78 pisze: 7 maja 2024, o 10:07 sceny to nawet nie chce myslec co bedzie w sytuacji koniecznosci skorzystania z gwarancji....
W każdej marce tak jest. Wszystko zależy od ludzi, konkretnego salonu, a nie marki/producenta. Psioczą na Fordy, Skody, Toyoty, Dacie, BMW i Mercedesy...
Chyba tylko w Rollsie i Bentleyu nie będziesz miał problemu, bo pieniądze nie będą miały dla Ciebie znaczenia
Bosman78
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

Ale to nie jest kwestia salonu czy ludzi... tylko producenta... salon rozkłada rece, wydzwanjaja gdzie moga, ale sami nie moga sie doprosić informacji...nie dziwie sie, sie, se VAG traci udziały w rynku na rzecz Toyoty czy Chinczyków...bo nie dość, ze żądaja krocie za bezpłciowe auta to maja w dupie klientów
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 149
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: StRaDiVaRiUs »

Bosman78 pisze: 7 maja 2024, o 11:17 Ale to nie jest kwestia salonu czy ludzi... tylko producenta... salon rozkłada rece, wydzwanjaja gdzie moga, ale sami nie moga sie doprosić informacji...nie dziwie sie, sie, se VAG traci udziały w rynku na rzecz Toyoty czy Chinczyków...bo nie dość, ze żądaja krocie za bezpłciowe auta to maja w dupie klientów
Pierwsza zasada w handlu - jeśli coś nie gra, przenieś odpowiedzialność na kogoś/coś na co nie masz wpływu.
Słyszałeś kiedyś ze sklepu internetowego o tym, że kurier nie dostarczył paczki i to wina spedytora? Nie jesteś w stanie tego stwierdzić czy zamówienie:
- było wysłane
- było zrobione poprawnie
- fabryka skontaktowała się z salonem w sprawie opóźnień ale salon tego nie widział/olał i udają teraz zainteresowanych.

To zawsze chodzi o ludzi. Producent to też ludzie, którzy projektują/budują/dostarczają/przewożą/informują lub tworzą systemy które to automatyzują i zastępują ludzi, ale zawsze jakiś człowiek jest odpowiedzialny za zarządzanie tym.

Szkoda więc Twoich nerwów, poczekaj, przeczytaj umowę i zobacz jakie masz możliwości rezygnacji jeśli tak ważny jest dla Ciebie czas. Nie sprzedadzą Tobie, sprzedadzą komu innemu.
Bosman78
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

Wiesz tu akurat sam widzialem w systemie...auto wyprodukowane, jest numer VIN nie ma go na liscie oczekujacych na komponenty ani na liscie transportowej mimo, iz transporty ida na bieżaco.. po prostu stoi na placu fabrycznym od 3 tygodni i nikt nie wie dlaczego.... to ze termin sie wydlza to jedna sprawa, ale bardziej irytujace jeat to, że w zasadzie to nie wiadomi kiedy i czy w ogole będzie.... tak jak ktoś juz tu pisał...zamawiajac auto masz jakis konkretny plan, sprzedałes obecne, wynająłeś garaż, planowałeą wyjazd....zrezygnowałeś z innej atrakcyjnej ofety...
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 752
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

Ostatnio czytałem na jednej z grup, że poślizg w dostawie (konkretnie merc amg gt 4door) był spowodowany wyrywkową kontrolą WLTP. Podobno co jakiś czas zgarniają losowe auto z linii produkcyjnej (żeby producent nigdy nie wiedział kiedy i które auto), które trafia na testy weryfikujące. Może padło na Twój?

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 149
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: StRaDiVaRiUs »

Czyli prosta sprawa - ktoś dał dupy, albo jest jakaś wtopa. A to co mówią Tobie, to może być albo prawda, albo bajki :)
Salon jako dystrybutor musi się dostosować do producenta, więc pozostaje Ci czekać. Takie rzeczy się zdarzają, porządnie obejrzyj auto przy odbiorze.
Tekaj
Posty: 25
Rejestracja: 30 maja 2021, o 08:15
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Tekaj »

Kylo125 pisze: 7 maja 2024, o 08:44
Podejrzewam że ten typ tak ma. U mnie też czasem telepie na postoju od nowości i też nie zawsze.
Dzięki za informację. Mam jeszcze info od gościa w pracy, że w jego Superbie coś takiego nie występuje w ogóle, a też tdi 200KM. Zrobiłem wideo porównawcze butelki z wodą stojącej na tunelu. Widać sporą różnicę w drganiach. Będę jeszcze gadal z Aso.
Kylo125
Posty: 220
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kylo125 »

Pokaż wideo to porównam ze swoim. Może u Ciebie po prostu jest gorzej? Ja jakieś tam wibracje czułem też np w BMW czy Volvo więc uznałem że tak ma być.
CinekMar
Posty: 18
Rejestracja: 1 mar 2024, o 18:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: spod Warszawy

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CinekMar »

Właśnie dostałem fotkę z placu dilera - dziś dotarł - Sportline280 (czarny) :-)
Zamówiony 14 lutego
Zanim odbiorę jeszcze chwilę muszę poczekać - umowa i rejestracja przez innego dilera (Warszawa).
Maliniak
Posty: 632
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maliniak »

Jak odbierzesz to wpadaj na spota ;) https://www.facebook.com/groups/2200407376822533
Bosman78
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

CinekMar pisze: 7 maja 2024, o 14:54 Właśnie dostałem fotkę z placu dilera - dziś dotarł - Sportline280 (czarny) :-)
Zamówiony 14 lutego
Zanim odbiorę jeszcze chwilę muszę poczekać - umowa i rejestracja przez innego dilera (Warszawa).
No to pięknie ja zamawialem 11 stycznia dalej cisza
CinekMar
Posty: 18
Rejestracja: 1 mar 2024, o 18:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: spod Warszawy

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CinekMar »

Bosman78 pisze: 7 maja 2024, o 15:18
CinekMar pisze: 7 maja 2024, o 14:54 Właśnie dostałem fotkę z placu dilera - dziś dotarł - Sportline280 (czarny) :-)
Zamówiony 14 lutego
Zanim odbiorę jeszcze chwilę muszę poczekać - umowa i rejestracja przez innego dilera (Warszawa).
No to pięknie ja zamawialem 11 stycznia dalej cisza
Tak wiem, śledzę Twój przypadek.
I mam nadzieję, że szybko i pomyślnie się zakończy. Jeśli jest VIN to moim zdaniem tylko kwestia czasu.
CinekMar
Posty: 18
Rejestracja: 1 mar 2024, o 18:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: spod Warszawy

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CinekMar »

Maliniak pisze: 7 maja 2024, o 15:14 Jak odbierzesz to wpadaj na spota ;) https://www.facebook.com/groups/2200407376822533
Dzięki, pewnie nie regularnie ale co jakiś czas wpadnę :-)
Kylo125
Posty: 220
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kylo125 »

Tekaj pisze: 7 maja 2024, o 12:25
Kylo125 pisze: 7 maja 2024, o 08:44
Podejrzewam że ten typ tak ma. U mnie też czasem telepie na postoju od nowości i też nie zawsze.
Dzięki za informację. Mam jeszcze info od gościa w pracy, że w jego Superbie coś takiego nie występuje w ogóle, a też tdi 200KM. Zrobiłem wideo porównawcze butelki z wodą stojącej na tunelu. Widać sporą różnicę w drganiach. Będę jeszcze gadal z Aso.
Postawiłem dziś butelkę koło dźwigni biegów, ale woda po prostu stoi. Nic nie widać. Natomiast ja tam lekkie telepanie traktora czuje.
ODPOWIEDZ