Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Deatharrow
Posty: 5
Rejestracja: 5 maja 2022, o 08:24
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Deatharrow »

Cześć,

Wczoraj dostałem info ze mój zamówiony Superb Scout 2.0 tdi jest już w drodze do salonu :) zamówienie z sierpnia zeszłego roku. Według dealera poza Cantonem wszystko jest zgodnie z specyfikacja bynajmniej w systemie, ale jak jest w rzeczywistości okaże się dopiero na miejscu.
Dobierana była sportowa kierownica z łopatkami, hak, podgrzewana szyba przednia, zawieszenie DCC, kamera cofania.
W systemie zaznaczone tez jest że matrixy są tam gdzie być powinny. Także tylko czekać na początku przyszłego tygodnia planowany odbiór :)
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arystander »

Deatharrow pisze: 5 maja 2022, o 08:29 Cześć,

Wczoraj dostałem info ze mój zamówiony Superb Scout 2.0 tdi jest już w drodze do salonu :) zamówienie z sierpnia zeszłego roku. Według dealera poza Cantonem wszystko jest zgodnie z specyfikacja bynajmniej w systemie, ale jak jest w rzeczywistości okaże się dopiero na miejscu.
Dobierana była sportowa kierownica z łopatkami, hak, podgrzewana szyba przednia, zawieszenie DCC, kamera cofania.
W systemie zaznaczone tez jest że matrixy są tam gdzie być powinny. Także tylko czekać na początku przyszłego tygodnia planowany odbiór :)
Gratulacje! Szczęściarz z Ciebie, Scouty wyjątkowo ciężko schodzą :)
komoornik
Posty: 1069
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Marcell pisze: 5 maja 2022, o 07:36
komoornik pisze: 4 maja 2022, o 22:58
Spryskiwacze jak i poziomowanie nie są wcale wymagane przy "full ledach", wielu producentów było w stanie ominąć wymóg takiego wyposażenia i to nawet przy reflektorach znacznie mocniejszych od xenonów - wszystko rozchodzi się o to że w ledach jest zwykle więcej niż jeden punkt światła i już regulacje tu nie nadążają.
W S3 z matrixami jest układ poziomowania, widać to wyraźnie podczas włączania świateł. Poza tym w S3 z Led Matrix jest jedno żródło światła dla świateł mijania, pozostałe działają w trybie drogowym w którym ten system nie ma już zastosowania.

komoornik pisze: 4 maja 2022, o 22:58 No i co takiego mówi ten artykuł?

Masz w ogóle jakieś doświadczenia z retrofitami, czy że tak powiem opowiadasz bajki? ;)
Mówi to że Led Matrix to nie tylko sama lampa jakbyś może chciał, ale cały system złożony z wielu zintegrowanych ze sobą elementów i nie opowiadam bajek, celowo wkleiłem linka do artykułu który wszystko dość dokładnie opisuje. Amatorzy druciarstwa i miłośnicy jazdy na "zenonach" i ledowych retrofitach mają oczywiście zawsze swoje teorie, nietrudno zauważyć ich potem na drogach, czytając Twoje teksty można Cię zaliczyć do tego grona.
Wiem że w Matrixach jest poziomowanie oraz jaka jest ich zasada działania - bo mam takie światła w swoim Superbie. Zupełnie o czym innym pisałem.

Ten artykuł ma zerową wartość merytoryczną pod kątem technicznym - to po prostu marketingowa papka.

Różnić pod kątem wyposażenia tak na prawdę nie ma dużo - bo każdy Superb ma kamerę która odpowiada za działanie systemu, podobnie jak i większość ma np. wspomnianą w artykule nawigację.

Niestety ale potwierdzasz że nie masz pojęcia o czymś takim jak retrofit - czyli doposażenia o funkcjonalność seryjną. A wypowiadasz się opowiadając o tym bajki jakbyś był specjalistą - i takie błędne informacje jestem zmuszony zdementować.

Ja nie mówię o żadnym drutowaniu, a zaliczać mnie do jakiegoś grona to sobie możesz - ale tu też całkowicie mijasz się z prawdą.
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Rezygnacja z Matrixów i jest termin produkcji - 35 tydzień, z opcją przyspieszenia.
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

Rozmawiałem z dealerem, osobom rezygnującym z matrixów wpada aktualnie termin produkcji między 32, a 38 tygodniem. A ja z matrixami mam 42 tydzień...Oczywiście każdy z terminów jest z dupy i może skakać w każdą stronę. Ja czekam dalej. Ponad 1,5 roku czekania na auto o ile ten 42 tydzień się ziści, a wątpię. Ciekawe czego będzie brakować w październiku. Okaże się na końcu, że dostać golasa może być problem, nie mówiąc o jakimkolwiek dodatkowym wyposażeniu.
No ale yolo. Czekam na to co zamówiłem. Trzeba być twardym :)
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

u mnie przesunięcie z 24ego na 25ty, z matrixów nie rezygnowałem - nijak to się ma do informacji o braku produkcji matrixów do 26tygodnia. Będą tak przesuwać tydzień po tygodniu...
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

stanlej pisze: 5 maja 2022, o 11:18 u mnie przesunięcie z 24ego na 25ty, z matrixów nie rezygnowałem - nijak to się ma do informacji o braku produkcji matrixów do 26tygodnia. Będą tak przesuwać tydzień po tygodniu...
Aby obalic ta teze przydlaby sie jakis przyklad samochodu wyprodukowanego w tym czasie. Samo przesuniecie znaczy tyle co nic jak wiemy.
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

ciusiek101 pisze: 5 maja 2022, o 12:34
stanlej pisze: 5 maja 2022, o 11:18 u mnie przesunięcie z 24ego na 25ty, z matrixów nie rezygnowałem - nijak to się ma do informacji o braku produkcji matrixów do 26tygodnia. Będą tak przesuwać tydzień po tygodniu...
Aby obalic ta teze przydlaby sie jakis przyklad samochodu wyprodukowanego w tym czasie. Samo przesuniecie znaczy tyle co nic jak wiemy.
Na razie chyba za wcześnie na takie przykłady. Dowiemy się pewnie za miesiąc czy 2.
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Deatharrow pisze:Cześć,

Wczoraj dostałem info ze mój zamówiony Superb Scout 2.0 tdi jest już w drodze do salonu :) zamówienie z sierpnia zeszłego roku. Według dealera poza Cantonem wszystko jest zgodnie z specyfikacja bynajmniej w systemie, ale jak jest w rzeczywistości okaże się dopiero na miejscu.
Dobierana była sportowa kierownica z łopatkami, hak, podgrzewana szyba przednia, zawieszenie DCC, kamera cofania.
W systemie zaznaczone tez jest że matrixy są tam gdzie być powinny. Także tylko czekać na początku przyszłego tygodnia planowany odbiór :)
Dopisz sie:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=drivesdk

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Deatharrow
Posty: 5
Rejestracja: 5 maja 2022, o 08:24
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Deatharrow »

Godzinkę temu dostałem telefon z salonu .... I auto już jest :D tak jak wcześniej pisałem brakuje Cantona ale to dla mnie nie był musowy dodatek :) po weekendzie ogarniam papiery i odbiór ;)
grzeswr
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 12:08
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Grzegorz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grzeswr »

Właśnie dostałem telefon od Dealera, że w dniu 2.05 zmieniono u mnie termin produkcji z 22 na 23 tydz. i przypisano status "zamknięty". Nie rezygnowałem z TOP LED MATRIX-sów. Pytanie do Forumowiczów: czy mam już z górki?
PZDR
Deatharrow
Posty: 5
Rejestracja: 5 maja 2022, o 08:24
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Deatharrow »

U mnie jak dealer zadzwonił i powiedział o zamkniętym terminie poszło zgodnie z planem
Kris RJS
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2022, o 17:47
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kris RJS »

Ja dostałem termin produkcji 20 tydzień. Więc za miesiąc auto powinno być. Nie dostałem info., że jest jakaś kastracja.
To teraz już z górki...
grzeswr
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 12:08
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Grzegorz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grzeswr »

Kris RJS pisze: 5 maja 2022, o 16:51 Ja dostałem termin produkcji 20 tydzień. Więc za miesiąc auto powinno być. Nie dostałem info., że jest jakaś kastracja.
To teraz już z górki...
Nie chcę Cię martwić ale terminów produkcji to miałem już 6 (od 16.06.2021r) i ciągle zmieniałem je w naszej tabeli. Termin "zamknięty" to słowo "klucz".
PZDR
Kris RJS
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2022, o 17:47
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kris RJS »

Podobno właśnie taki mam tj. zamknięty 😉
ODPOWIEDZ