Jaki olej?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
drAST
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2013, o 11:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Jaki olej?

Post autor: drAST »

neck99 pisze:
drAST pisze:U mnie zalany AMS 5W 40 AFL. Wymiana co 15kkm. Silnik po zmianie z Castrola pracuje jakby delikatniej. Jednocześnie spadła temp. oleju w trasie. Przy prędkościach ok 160-170 było 107C, teraz ok 102C.

Pozdrawiam
P.

P.S. Przed zmianą oleju BG109 jako płukanka silnika i pół baku na AR6400. Do oleju AR9100 na 10-15kkm. A do paliwa na stałe AR6200 - świetny dodatek, który oprócz oszczędności na spalaniu zapewni czystość układu paliwowego.
Zmien go przed zima :) szkoda silnika i turba

Przed zimą zmienię jeszcze nie jeden raz :) Ale na 100% zostanę przy AMS, LM lub Motul. Zobaczymy co będzie pod ręką.

Pozdrawiam
P.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Jaki olej?

Post autor: neck99 »

drAST pisze:
neck99 pisze:
drAST pisze:U mnie zalany AMS 5W 40 AFL. Wymiana co 15kkm. Silnik po zmianie z Castrola pracuje jakby delikatniej. Jednocześnie spadła temp. oleju w trasie. Przy prędkościach ok 160-170 było 107C, teraz ok 102C.

Pozdrawiam
P.

P.S. Przed zmianą oleju BG109 jako płukanka silnika i pół baku na AR6400. Do oleju AR9100 na 10-15kkm. A do paliwa na stałe AR6200 - świetny dodatek, który oprócz oszczędności na spalaniu zapewni czystość układu paliwowego.
Zmien go przed zima :) szkoda silnika i turba

Przed zimą zmienię jeszcze nie jeden raz :) Ale na 100% zostanę przy AMS, LM lub Motul. Zobaczymy co będzie pod ręką.

Pozdrawiam
P.
Skoro tak to masz fajna okazje przekonac sie ze ten olej nie nadaje sie na klimaty zimowe. Co do lata sie nie wypowiadam bo na papierze wyglada b.dobrze. Jednak ja nie ryzykuje.
Wes prosze troche tego zlanego oleju do buteleczki i sprawdz np w lodowce przy minus 20 co sie z nim stanie :)
Mysle ze zmienisz zdanie o nim :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
drAST
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2013, o 11:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Jaki olej?

Post autor: drAST »

Skoro tak to masz fajna okazje przekonac sie ze ten olej nie nadaje sie na klimaty zimowe. Co do lata sie nie wypowiadam bo na papierze wyglada b.dobrze. Jednak ja nie ryzykuje.
Wes prosze troche tego zlanego oleju do buteleczki i sprawdz np w lodowce przy minus 20 co sie z nim stanie :)
Mysle ze zmienisz zdanie o nim :)[/quote]


Chyba się nie zrozumieliśmy, może zagmatwałem, przepraszam- chodziło mi o to, że latem będę śmigał na tym oleju i pewnie jeszcze jedną zmianę- ze względu na spore przebiegi. A na zimę zobaczymy co wleję. Pewnie to co będę miał pod ręką.

I jeszcze jedno- ryzykowałem gdy wlewałem pierwszy raz AMS-a do silnika. Teraz jestem pewny tych olejów.
Kiedyś była fajna dyskusja na jednym z forów, że AMS to jakiś wynalazek. Wysyłaliśmy próbki olejów do Stanów, sprawdzaliśmy wyniki, porównywaliśmy do konkurencyjnych olejów. Po tym czasie jestem pewien, że nie ryzykuję nic, wlewając ten olej do silnika. Ba, nawet jedna z najlepszych polskich gwiazd sportu samochodowego wystawiła ten olej na półki w swoim serwisie... A to dla mnie najlepsza rekomendacja.

Chciałbym podkreślić, że również MOTUL i LM są świetnymi olejami. Szkoda tylko, że pojawiło się mnóstwo ścierwa na rynku. Butelki MOTULA są sprzedawane po 5zł. Oczywiście puste. A co do nich trafia- sami możecie się domyśleć.

Pozdrawiam
P.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Jaki olej?

Post autor: neck99 »

Co do podrobek motula sie zgadzam. To paga. AMS znam i nie uwazam za wynalazek. Jest dobry ponoc a napapierze jak wpomnialem "idealny". Niestety zmartwila mnie informacja znajomego ktory wychwalał go do czasu zimy. Test probki w zamrazalce spowodowl, ze nastepnego dnia go wymienial. Moze jak bym zmienial olej lato/zima bral bym moze ams na lato i cos na zime. Jednak ja robie 10 -12 tys rocznie i mija sie to z celem. Zmienim olej co roku w czerwcu. Stad zlewam taki ktory jest bardzo dobry i w zimie i lecie. Bo nie ma takiego jednego idealnego na zime i lato. Albo rybki albo ...
Tak ze nie zrozum mnie zle. Ams jest ok ale jak jest cieplo. W zimie jest niestety slaby.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
drAST
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2013, o 11:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Jaki olej?

Post autor: drAST »

No to mamy jasność sytuacji :!:

A na zimę zobaczymy. Mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji.

Pozdrawiam
P.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki olej?

Post autor: Sebastian_M26 »

Nie generalizujcie wszystkich AMS-ów, to że produkt uboczny AFL dziwnie zachowuje się na zimno, nie świadczy o złej jakości, tylko błędzie użytkownika, że zalewa takie coś w takich temperaturach. Proponuje przetestować linię flagową SS i 0W-30.
A z Motula podrabiany jest tylko najbardziej popularny X-cess, 504.00 (co nie zmienia faktu, że każdy olej 504 musi być fatalny z założenia), produktów flagowych 300V czy X-Lite nikt nie podrabia, bo nie ma dużego zbytu.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Holka13
Posty: 3
Rejestracja: 1 cze 2013, o 22:26
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Holka13 »

Ja stawiam na shella, ale jak kto woli.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Arci9 »

drAST pisze:U mnie zalany AMS 5W 40 AFL. Wymiana co 15kkm. Silnik po zmianie z Castrola pracuje jakby delikatniej. Jednocześnie spadła temp. oleju w trasie. Przy prędkościach ok 160-170 było 107C, teraz ok 102C.
A Castrol tez był 5W40?
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
drAST
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2013, o 11:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Jaki olej?

Post autor: drAST »

Arci9 pisze:A Castrol tez był 5W40?
Tak, zgadza się.

P.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jaki olej?

Post autor: dato »

Jeden pies te oleje. Motul Specific teraz ujeżdżam i to samo, co z fabrycznym, Shell i LM. Ciepło. 135 celciuszy wczoraj na powrocie z Pozen. A nie pałowałem na max, zaryzykowałbym stwierdzenie, że LM wolniej do tej temperatury dochodził. Następny w kolejce Millers na testy, a potem słonecznikowy ;)
Jak się dobrze przyjrzeć to wszystko widać: <4000rpm, 28,5 stopnia na zewnątrz, przed 18 :)
...dla ułatwienia dodam, że "nasze idą" do 4200-4400rpm i to byłoby pałowanie na max. Czyli nie było. Howgh ;)

Neck, Bezduszny: Który Millers do mojego użytkowania polecicie i czy też dolać mu Ceratec ? Bo coś tam miał mieć już w sobie...

Obrazek
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Jaki olej?

Post autor: Vedius »

Przynajmniej przy tej prędkości DPFa sobie porządnie wypaliłeś 8-)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jaki olej?

Post autor: Misiek Fisiek »

Ale czemu Ci tak ręce drżą? ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jaki olej?

Post autor: szms »

Ustawowej "piendziesiąteczki" nie wypił to mu się trzęsą... :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jaki olej?

Post autor: dato »

No połowę wylewam :(
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki olej?

Post autor: rezon »

Lepiej mieć parkinsona niż alzheimera tzn. lepiej wódkę rozlać niż zapomnieć ją wypić ;) Z Millersa podchodzi tylko XF Longlife oraz od niedawna ma normę 504/507 również Trident - obydwa 5W30. http://www.millersoils.pl/wp-content/up ... E-5W30.pdf
http://www.millersoils.pl/wp-content/up ... E-5W30.pdf
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ