Jaki olej?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
BArt76
Posty: 81
Rejestracja: 4 sie 2014, o 09:15
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki olej?

Post autor: BArt76 »

Misiek Fisiek pisze:Przecież motula też podrabiają na potęgę.:lol:
Na potęgę to może nie ale też podrabiają ... ja mam z dystrybucji Niemieckiej rozlewany we Francji :)
PROMOCJA MOTUL !​!! tu znajdziesz wszystko do Swoje​go auta :)
Oleje Motul, Millers Oils i Liqui Moly w najniższych cenach
Specjalizacja VAG


http://www.pro-choice.pl
Weso
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2014, o 16:40
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Weso »

Misiek Fisiek pisze:Przecież motula też podrabiają na potęgę. Osobiście leję Mopar. Nikt go nie podrabia bo nikt o nim nie słyszał :lol:
podrabiać podrabiają, ale w ostatnim czasie nikt nic nie słyszał, ani do nikogo nie trafił podrobiony motul, info ze szkolenia w czerwcu, prowadzonego przeza Pana Pyrkę z Motula. Poza aferą przed 3 laty, póki cośie uspokoiło:), Poza tym można się zabezpieczyć przed tym i kupić u ficjalnego partnera firmy Motul, ewentualnie , po kupieniu z innego źródła, można wysłać numer kadzi wraz z datą rozlania (to te numerki wydrukowane na bańce pod etykietka) do ww Pana Pyrki np poprzez maila i dowiemy się czy ori czy nie:)
Oleje premium Motul, Penrite, inne, części eksploatacyjne, Serwis, Niskie ceny
gg: 3543322 , nr tel. 888-530-456
www.expressparts.pl
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Jaki olej?

Post autor: Enriquez »

dla potencjalnego podrabiacza numer kadzi i data rozlania to nie problem
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Weso
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2014, o 16:40
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Weso »

teoretycznie tak, ale przy tamtej aferze sklonowali jedna banle z tymi samymi numerami, i w tej samej bance byl 5w40 i 10w40, tal jak by z jednej kadzi o tej samej godzinie 2 róŻne oleje lali
Oleje premium Motul, Penrite, inne, części eksploatacyjne, Serwis, Niskie ceny
gg: 3543322 , nr tel. 888-530-456
www.expressparts.pl
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: sko89 »

No i dlatego, że sami oszuści się pomylili to 3 lata temu była afera. Od tego czasu takich błędów nie robią i tylko dlatego podrabianego oleju nie wykrywają. Firmy olejowe nie są zainteresowane nagłaśnianiem problemu podrabiania bo wówczas spada sprzedaż oryginalnego oleju tej marki. Ludzie się zrażają bo nie wiedzą jak rozróżnić oryginał od podróbki, boją się ryzyka i przenoszą do innej marki. Poza tym aby odróżnić podróbę od oryginału to trzeba by zrobić analizę porównawczą podejrzanej partii na spektrometrze. Przecież oszuści, to wprawdzie kretyni ale nadal cwaniacy i nie naleją oleju słonecznikowego do baniek bo byłby to interes na kilka dni a nie na lata. Często zamiast oryginalnego oleju czołowej marki mamy olej spełniający te same normy ale z rafinerii lokalnej firemki w Bangladeszu na przykład:))
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Jaki olej?

Post autor: Enriquez »

Albo z lotosu z beczki.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
BArt76
Posty: 81
Rejestracja: 4 sie 2014, o 09:15
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki olej?

Post autor: BArt76 »

Z Lotosa z pierwszego tłoczenia :)
PROMOCJA MOTUL !​!! tu znajdziesz wszystko do Swoje​go auta :)
Oleje Motul, Millers Oils i Liqui Moly w najniższych cenach
Specjalizacja VAG


http://www.pro-choice.pl
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: sko89 »

Oleje silnikowe z Lotosu i Orlenu nie są takie złe. Szczególnie olej 504-00/507-00 z Orlenu ma bardzo dobre parametry na papierze. Jak w praktyce to nie wiem, nie używałem przez ostatnie lata. Podejrzewam, że gdyby lać polskie oleje zamiast Castrola, LM czy Motula nikt by nie zauważył różnicy. Byłaby jedynie pewność, że nie podrabiane.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odp: Jaki olej?

Post autor: noso »

sko89 pisze:Oleje silnikowe z Lotosu i Orlenu nie są takie złe. Szczególnie olej 504-00/507-00 z Orlenu ma bardzo dobre parametry na papierze. Jak w praktyce to nie wiem, nie używałem przez ostatnie lata. Podejrzewam, że gdyby lać polskie oleje zamiast Castrola, LM czy Motula nikt by nie zauważył różnicy. Byłaby jedynie pewność, że nie podrabiane.
Na Lotosie jezdzilem w KIA i bylo ok
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: DamianSmigielski »

Kupuję oleje w InterCarsie i jeszcze mi się podróbka nie trafiła ;-)

A co do kupowania oleju z Niemiec czy Francji to uważajcie. Oleje na tamte rynki mają inną formulację i niekoniecznie musi się sprawdzać w naszych warunkach. I co ciekawe nie lepszą, ale można powiedzieć, że gorszą. Paradoksalnie najlepsze oleje idą do Ruskich, tam olej pracuje w najcięższych warunkach.
Najgorszym rozwiązaniem jest kupowanie oleju w niepewnych sklepach internetowych i na giełdach. Chociaż i stacje benzynowe mogą zaskoczyć. Niedawno w Tomaszowie Mazowieckim na pewnej stacji znalazłem Castrol RS... Ile lat nie ma go na rynku? :-)
A EDGE 0W40 podoba mi się ze względu na temperaturę płynięcia -60 :-)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jaki olej?

Post autor: szms »

DamianSmigielski pisze: Kupuję oleje w InterCarsie i jeszcze mi się podróbka nie trafiła

ciekaw jestem skąd to wiesz :lol:
Maverick

Re: Jaki olej?

Post autor: Maverick »

Po prostu czuje to po zachowaniu samochodu :lol:
Maverick

Re: Jaki olej?

Post autor: Maverick »

DamianSmigielski pisze:Kupuję oleje w InterCarsie i jeszcze mi się podróbka nie trafiła ;-)

A co do kupowania oleju z Niemiec czy Francji to uważajcie.
A to Niemcy sa w innej strefie klimatycznej niz Polska? :lol: W samej Francji zas mozesz miec klimat od gorskiego w Alpach po srodziemnomorski ;-)
Ostatnio zmieniony 28 lis 2014, o 10:50 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
BArt76
Posty: 81
Rejestracja: 4 sie 2014, o 09:15
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki olej?

Post autor: BArt76 »

Ale kolego głupoty opowiadasz ... sprowadzamy i sprzedajemy od lat oleje Motula z niemieckiej dystrybucji, podobnie robi Cars, też ciągnie z Niemiec z tego samego źródła więc nie wiem skąd masz takie mega rewelacje :)

Chcesz uniknąć podróbek ... sprawdzaj na stronie sprzedawcy czy ma certyfikat !!!
PROMOCJA MOTUL !​!! tu znajdziesz wszystko do Swoje​go auta :)
Oleje Motul, Millers Oils i Liqui Moly w najniższych cenach
Specjalizacja VAG


http://www.pro-choice.pl
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki olej?

Post autor: Sebastian_M26 »

DamianSmigielski pisze: A EDGE 0W40 podoba mi się ze względu na temperaturę płynięcia -60C)
Proponuję wlać trochę do plastikowych butelek edge, fuchs, liquy moly, wszystkie 0W-40 i wrzucić do zamrażarki. Będzie widać to -60 :lol:
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
ODPOWIEDZ