Jaki olej?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
BArt76
Posty: 81
Rejestracja: 4 sie 2014, o 09:15
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki olej?

Post autor: BArt76 »

DamianSmigielski pisze: BArt76 rozśmieszyłeś mnie. Uważasz się za speca od olejów i olejami handlujesz a pytasz który olej jest lepszy podając kilka parametrów? Pytanie podstawowe. Do jakiego silnika. Czy to jest silnik w M3, czy Honda 2.0 Vtec, czy może cholerne 2.0 TDI? A jeśli ma pompowtryski to jeszcze inny olej jest dopuszczony.
Więc albo bawimy się merytorycznie albo wymyślamy dyscypliny bez sensu i udowadniamy sobie różne dziwne rzeczy.
Proste pytanie, odpowiedzi brak :) Nie obracaj kota ogonem :)
PROMOCJA MOTUL !​!! tu znajdziesz wszystko do Swoje​go auta :)
Oleje Motul, Millers Oils i Liqui Moly w najniższych cenach
Specjalizacja VAG


http://www.pro-choice.pl
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki olej?

Post autor: rezon »

DamianSmigielski pisze:.... Nie mówię, że są złe, ale jak ktoś pisze, że odczuwa po zmianie oleju inną pracę silnika... :D...
Przecież zawsze będzie odczuwał - wymienia olej po 15 czy 30kkm na świeży, więc różnica przecież będzie :) Gdyby wymieniał nówkę na nówkę - wówczas może by i nie było. Praktycznie jedynym miarodajnym wskaźnikiem czegoś (tarcia, oddawania temperatury, parowania? ) jest temperatura oleju. Reszta - cóż nawet w medycynie placebo uważane jest za całkiem skuteczny lek ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Maverick

Re: Jaki olej?

Post autor: Maverick »

DamianSmigielski pisze:Maverick dobrze wiesz, że takich testów o jakie pytasz nikt nie robił w "naszym" swiecie, bo nikt na to nie ma czasu i pieniędzy.
(..) Więc albo bawimy się merytorycznie albo wymyślamy dyscypliny bez sensu i udowadniamy sobie różne dziwne rzeczy.
Damian, sek w tym, ze tu nie ma zadnej merytoryki, a to co uprawiasz to szarlatanstwo. Bez urazy, ale to jak z tym moim ulubionym przykladem doradcow finansowych: doradzaja, operuja "madrym" jezykiem, ale nie maja pojecia o tym co robia. Zielonego. Chociaz ktos bardziej zielony od nich, moze odniesc wrazenie, ze to sa eksperci. No coz, niektorzy sa mistrzami w oklamywaniu samych siebie ;-)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jaki olej?

Post autor: szms »

Maverick pisze: a to co uprawiasz to szarlatanstwo. Bez urazy

jak bez urazy. W kolegi wypowiedzi nie padło żadne merytoryczne stwierdzenie, poza tym, że najpierw oleje są chooojowe, a potem w sumie wszystkie są dobre i mocno nie odbiegają od siebie - kwestia marketingu


:lol: :lol:
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: sko89 »

DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: DamianSmigielski »

BArt76 nie odwracam kota ogonem tylko mówię jak jest. Zadajesz głupie pytania. Dajesz do porównania parametru olejów nie mówiąc w jakim silniku mają być zastosowane to o co ci chodzi? Inne wymagania są stawiane dla fordowskich silników typoszeregu Puma a inne dla VAG z PD. Jeszcze inne do japońskich aut hybrydowych.
Maverick jak dotąd nie wykazałeś się żadną wiedzą dotyczącą oleju silnikowego. Napisz coś z sensem a nie tylko starasz się mnie zdyskredytować. Ja mogę rozmawiać o olejach. Ty zadajesz pytania, na które praktycznie nie ma odpowiedzi lub odpowiedzi są pilnie strzeżone.
Na YT jest masa filmików z testami olejów na dziwnej maszynce z obciążnikami. przydatność tego testu jest żadna bo warunki przy kolejnych próbach nie są takie same a obciążenie nie przyrasta liniowo. Mogę przytoczyć procedurę testów niezbędnych do spełnienia normy producenta.
VAG będzie ok?
szms pokaż mi gdzie ty się merytorycznie wypowiedziałeś :-)

sko89 czy to ma być olej do twojego silnika?
Jak do twojego to czy częściej jeździsz w trasie czy w mieście a jeśli w mieście to na jakim dystansie. No i podstawowa sprawa. Ja bym wlał 0W40 a nie 5W30. Oleje 0W40 tylko dlatego nie spełniają norm LL dla grupy VW czyli 504.00 i 507.00 bo tak sobie to VW wymyślił. Jednak jeśli porówna się normy innych producentów to okazuje się, że na przykład normy LL dla BMW spełniają zarówno oleje 5W30 jak i 5W40. Taka niespodzianka. Wygląda na to, że VW chce mieć jeden olej do wszystkiego. Pomijając oleje 502.00, które teoretycznie nie są LL. Ale 0W40 według VW jest tylko 502.00 czyli teoretycznie powinien być "słabszym" olejem a wcale tak nie jest. Takie to jest trochę zakręcone w przypadku VW
Jest jeszcze kilka innych dziwnych przypadków. Na przykład do jazdy po mieście i krótkich dystansów lepszy będzie olej o wyższej liczbie TBN, którą mylnie łączy się z ilością dodatków myjących a tu bardziej chodzi o zdolność do neutralizacji kwaśnych związków. Ale i tu jest pułapka. W najnowszych olejach stosuje się nowocześniejsze dodatki, które są skuteczniejsze i nie trzeba ich lać tak dużo ( dużo w odniesieni do tego co było w olejach 10-15 lat temu czyli TBN w oleju do diesla wynosił 12) dlatego obecnie może być olej do diesla i będzie miał TBN na poziomie 8 i to jest wystarczające nawet w trybie LL. Ale pojawia się kolejny problem bo jak jeden producent chwali się wartością TBN to drugi nas o tym nie informuje. Bądź mądry i pisz wiersze.
Oczywiście w zależności od tego jaki mamy silnik zależy jak szybko olej się zużyje. W dieslach na naszym rynku będzie to krótszy czas niż na benzynie. Ciekawostką jest diesel eksploatowany na oleju opałowym. Może w nowszych autach nie jest to popularne, ale w starszych tak. Okazuje się, że zawartość siarki w oleju opałowym może być kilkadziesiąt razy większa niż w napędowym. Co to znaczy? Olej straci swój odczyn zasadowy bardzo szybko.
No i jeszcze kwestia LPG. LPG wymyka się wszelkim normom i tu też jest więcej siarki. I właśnie z tego powodu nie powinno się eksploatować auta w trybie LL jeśli jeździ na LPG.
Są też inne filozofie.
Pewien zawodnik, niejaski Łukasz Nytko wymienia w swoich furach olej co 5-6 tysięcy kmów i zawsze dodatkowo stosuje płukankę. No takie natręctwo ma ;-) kto mu zabroni? To już nawet nie jest dmuchanie na zimne :-)

trochę się rozpisałem ;-)
Ostatnio zmieniony 30 lis 2014, o 12:35 przez DamianSmigielski, łącznie zmieniany 1 raz.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki olej?

Post autor: Sebastian_M26 »

Przestańcie karmić trola/trolów.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
BArt76
Posty: 81
Rejestracja: 4 sie 2014, o 09:15
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki olej?

Post autor: BArt76 »

Ehhhh ułatwię Ci,pomijając który lepszy, powidz który jaki to olej :)
PROMOCJA MOTUL !​!! tu znajdziesz wszystko do Swoje​go auta :)
Oleje Motul, Millers Oils i Liqui Moly w najniższych cenach
Specjalizacja VAG


http://www.pro-choice.pl
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: DamianSmigielski »

Taki żartowniś z ciebie. I czego to ma twoim zdaniem dowieść? Że znam tabelki z danymi na pamięć? A jak ci pokażę karty do każdej partii produktu to też będziesz taki sprytny i rozpoznasz, który jest który?
Chcesz się wykazać wiedzą? To powiedz jaki olej doradzisz do BMW E39 M5 z przebiegiem 320000km. Słucham.

Niedziela jest... mam czas.
Pierwszy to Magnatec Pro 5W30
Drugi Motul Specific 5W30
Trzeci stawiam na Shell Helix
Czwarty.. wygrałeś, nie mam już siły sprawdzać

Zadowolony?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Jaki olej?

Post autor: Enriquez »

No dobra pany - 2.0 TDI CR 170KM - przebieg 50.000 km - który mam kupić? Skłaniam się ku Motulowi, AMSoil. 5W30 C3?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: DamianSmigielski »

Jak zgodnie z instrukcją to każdy 5W30 spełniający 507.00
Masz jeszcze DPF? ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Jaki olej?

Post autor: Enriquez »

mam DPF... ostatnio widziałem Orlen w supermarkecie i się zastanawiałem, czy nie wziąć ... wymieniam co 15.000 więc co za różnica?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Jaki olej?

Post autor: Zapp »

.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2015, o 16:53 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: sko89 »

Enriquez - jak masz wymieniać co 15 tys to ja bym wziął Orlen zgodny z normą, ale najnowszy Pro ma już cenę podobną do Castrola. Znacznie tańszy jest Max. W związku z tym wg mnie najlepszy z powszechnie dostępnych w Polsce wydaje się LM. Taki używam i jestem zadowolony. Silnik na razie nie bierze w ogóle oleju, co wcale nie musi być zasługą tylko oleju. LM ma jeden z najwyższych współczynników lepkości.
Weso
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2014, o 16:40
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Weso »

tez latam na Lm, co do kolegi wyzej czy motul czy ams, roznica w cenie jest dosc znaczna , jak dla mnie nie ma sensu przeplacac;) , swoja droga co nam po tabelkach, skoro 95% użytkowników i tak nie widzi tych roznic;), tym bym sie bardziej sugerowal przy zastosowaniach bardziej "wyczynowych"
Oleje premium Motul, Penrite, inne, części eksploatacyjne, Serwis, Niskie ceny
gg: 3543322 , nr tel. 888-530-456
www.expressparts.pl
ODPOWIEDZ