Jaki olej?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki olej?

Post autor: Sebastian_M26 »

Jaki by nie był ten pierścień, olej powinien być taki aby się ten pierścień nie scierał.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki olej?

Post autor: rezon »

Sebastian_M26 pisze:Jaki by nie był ten pierścień, olej powinien być taki aby się ten pierścień nie scierał.
nawet złoty olej nie chroni przed ścieraniem. Remonty silnika przy przebiegach poniżej 100kkm też robili Ci co to koniecznie wymiana co 15kkm olej 502/505 bo Castrol i 504/507 to samo zło. Oleje nie naprawiają złej konstrukcji mechanicznej.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki olej?

Post autor: rezon »

Enriquez pisze:Póki nie osiągniesz litra na 1000 to bym zbierał kapitał na remont.
dokładnie. Reptal, przebieg masz ładny jak na CDAA, więc nie ma co narzekać
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki olej?

Post autor: Sebastian_M26 »

Nie musi być złoty, wystarczy jak jest syntetyczny i ma pakiet środków przeciwzużyciowych, a nie kiepski minerał 504 z mocno ograniczonym pakietem. Tylko koncern VW wpycha to ekologiczne coś w silniki. Już lepiej wlać 15W-40 z pełnym pakietem. Jak ktoś zetrze pierścienie i panewki na 504, to niech nie liczy, że mu jakikolwiek olej je odbuduje.

Zacznę lać Castrola, jak zaczną kupować i metkować dobry produkt, a nie najtańszy od różnych producentów X, aby tylko marża była największa. Korzystam tylko z firm mających własne "fabryki", laboratoria i u których produkt jest powtarzalny. Obecnie Fuchs i Motul.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki olej?

Post autor: rezon »

Sebastian_M26 pisze: wystarczy jak jest syntetyczny i ma pakiet środków przeciwzużyciowych, a nie kiepski minerał 504 z mocno ograniczonym pakietem. Tylko koncern VW wpycha to ekologiczne coś w silniki. ....
właśnie po takich super olejach też mają remonty silników TSI - recepta to przeróbka tłoków i zmiana pierścieni na solidniejsze, a nie oleju. Nie tylko koncern VW wymaga olejów 504/507, chociaż to normy VW, ale są i inne podobne - sugeruję mały reasearch a później wypowiedzi o szkodliwości olejów. Tak samo pisałeś bzdury o wpływie olejów na napinacze łańcucha - ząbki kruszą się nie od oleju, tylko niewłaściwego materiału. Też jeździłem ponad 80kkm na Motulu i nie był to żaden super hiper cud wianuszek. Dobry olej i tyle. Ostatnie ponad 120kkm przeganiałem na Millersie i też jest OK, wcześniej jakieś 300-500kkm na Mobilu 1 i też byłem zadowolony i nie miałem problemów z silnikami. Tak samo wiele osób pozytywnie wypowiada się o Castrolu.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki olej?

Post autor: Sebastian_M26 »

Oczywiście, że olej odpowiada za pracę hydraulicznego napinacza. Zbyt powolne nabicie olejem mineralnym 504.00 powoduje awarie. Nie pisz bzdur, tam nie ma żadnych ząbków, to nie rolka.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: DamianSmigielski »

Sebastian co ty za bzdury wypisujesz? 504 nie określa czy olej jest mineralny czy też nie. Z grubsza nie masz pojęcia o czym piszesz. Mam 160kkm i leję Castrol. Tak dla hecy leję do wszystkiego Castrol. Do Superba, Citigo, Vespy i Pan Europeana. I co? Nic. Dobry olej, jak wiele innych olejów. A jak mi jakiś mechanik mówi, że Castrol dobry jest do kosiarek to pytam, dlaczego. Na tym kończy się rozmowa, bo mądrala nie umie się wytłumaczyć ze swoich durnych porad.
Co do silników 1.8TSI problemem nie jest ścierający się pierścień tylko bardzo wąski pierścień zapychający się nagarem i to niezależnie od tego na jakim oleju się jeździ. Wszystko zależy od warunków eksploatacji. Ja mam zużycie na poziomie 0,2l/ 1000km co w przypadku uturbionej benzyny jest normalnym wynikiem. Jeździłem na różnych olejach. Najpierw na Castrolu, później na Orlenie, Liqui Moly a teraz od dwóch lat znowu na Castrolu. Ale nie leję 5W30 504.00 tylko 0W40 502.00 bo i tak wymieniam co roku a filtr dwa do trzech razy do roku.
jaro4444
Posty: 36
Rejestracja: 11 sty 2014, o 11:13
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Irek
Lokalizacja: napisz skąd jesteś

Re: Jaki olej?

Post autor: jaro4444 »

Weso pisze:W tygodniu mam kilka takich przypadkow, w piatek mialem forda focusa z 2009 z dpf. Facet jezdzi kilka lat i nie wiedzial ze norma musi byc 913c/d dopiero go uswiadomilem

Akurat ta norma to kijowy przykład na Low Saps :lol:
Właśnie pokazuje ona, że Ford wypiął dupę na Low Saps a zastanowił się nad ochroną silnika. 913C miała sapsy na poziomie 0.8% (czyli coś w typie C3), za to 913D zdecydowanie przewyższa 1% saps. Krótka kariera 913C spowodowana była problemami silnikami Duratorc w Transitach, gdzie interwał wynosi absurdalne 50 kkm. Dlatego podniesiono parametry oliwy kosztem ilości saps. Podobnie postępuje Volvo z silnikami PSA jak i ze swoimi D3-D5.
Osobiście w TDCI 1,6 8V 95KM Euro 5 (fiesta mk 7) leję Statoila Lazerway V 0W30 - tak jak zaleca Volvo do silników TDCI montowanych u siebie i jak na razie jest o niebo lepiej jak na Castracie Ford 5W30 913C, a nawet odczuwalnie lepiej jak na Neste City Standard 5W30.

Co do Eneosa miałem zalanego 0W30 C3 Premium Ultra nic ciekawego. Wolę zdecydowanie Mobila 1 ESP 5W30 albo 0W40.
Awatar użytkownika
iparts
Posty: 19
Rejestracja: 26 mar 2013, o 12:26
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: iparts »

Ja zazwyczaj polecam Liqui Moly High Tech 5W40, ludzie z reguły są zadowoleni. Co do Castrola to różnie to bywa, ale jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma to raczej byłbym bardziej skłonny ku Liqui Moly.
Zapraszamy forumowiczów do internetowego sklepu z częściami - http://www.iparts.pl/auto/skoda,106.html
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki olej?

Post autor: noso »

heyka, znacie taki olej jak Mannol ma w zasadzie wszystkie certyfikaty i zgodnosci a kosztuje uwaga 20 zł za l w 1l butelce, kupilem taki wynalazek na dolewke do zony Fiaciora :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jaki olej?

Post autor: szms »

Bardzo dobry, vwhity smazy na nim nuggetsy.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki olej?

Post autor: noso »

szms pisze:Bardzo dobry, vwhity smazy na nim nuggetsy.

ale te z Aldika z PSA?
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: DamianSmigielski »

iparts pisze:Ja zazwyczaj polecam Liqui Moly High Tech 5W40, ludzie z reguły są zadowoleni. Co do Castrola to różnie to bywa, ale jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma to raczej byłbym bardziej skłonny ku Liqui Moly.
Jesteś w stanie to jakoś uzasadnić? Czy raczej sympatia i ogólne wrażenia? ;-)
I dlaczego 5W40???
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jaki olej?

Post autor: Misiek Fisiek »

Marżę ma najlepszą ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki olej?

Post autor: JanuszSz »

Ktoś coś słyszał o takich wynalazkach?
http://xado.pl/oleje-cat/syntetyczne-ol ... 30-504-507

http://xado.pl/rewitalizanty/xado-1-sta ... o-silnikow

Czy to następne produkty z rodziny ceramizerów,itp?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2015, o 13:29 przez JanuszSz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ