Legoland Niemcy

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
mrjac
Posty: 124
Rejestracja: 25 gru 2010, o 16:20
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pabianice

Legoland Niemcy

Post autor: mrjac »

Jak w temacie.
Był ktoś z Was może? Może chce też jechać?
Jakieś sprawdzone noclegi, porady, kontakty?

Z góry dziękuję.

Przewidywany termin - ostatnie dni czerwca (4 dorosłych, 3 dzieciaków).
LEPIEJ PANOWAĆ W PIEKLE NIŻ SŁUŻYĆ W NIEBIE
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Legoland Niemcy

Post autor: bogge »

Witam kolegę,


Niestety nie pomogę, ale byłem w "oryginalnym" Legolandzie w Billund w Danii, więc tam mogę pomóc ;)
Awatar użytkownika
mrjac
Posty: 124
Rejestracja: 25 gru 2010, o 16:20
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pabianice

Re: Legoland Niemcy

Post autor: mrjac »

Dziękuję.
Z opinii wyczytałem, że ten niemiecki jest pod kilkoma względami lepszy więc dlatego tam się chcę wybrać.
Gdyby się to zmieniło to dam znać.

Pozdrowienia.
LEPIEJ PANOWAĆ W PIEKLE NIŻ SŁUŻYĆ W NIEBIE
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: Legoland Niemcy

Post autor: mkotek »

mrjac pisze:Dziękuję.
Z opinii wyczytałem, że ten niemiecki jest pod kilkoma względami lepszy więc dlatego tam się chcę wybrać.
Gdyby się to zmieniło to dam znać.

Pozdrowienia.
Daj znać, w czym niby niemiecki jest lepszy, to zweryfikujemy. Zaliczyliśmy z dziećmi duński i brytyjski, więc mamy jakieś porównanie.

Zależy, w jakim wieku masz dzieci, ale przede wszystkim sugerowałbym 2 dni na miejscu, zwłaszcza w sezonie.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
mrjac
Posty: 124
Rejestracja: 25 gru 2010, o 16:20
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pabianice

Re: Legoland Niemcy

Post autor: mrjac »

Brytyjski odpada bo za daleko, a Małżonka za nic w świecie nie wsiądzie do samolotu ;)
Czytałem tylko, że niemiecki jest nowszy, a co za tym idzie lepiej utrzymany, czystszy (jak to niemiecki) itp. Droga ta sama co do duńskiego.
Jest jeszcze w planach zwiedzenie muzeum Mercedesa w Stuttgarcie - skoro będziemy niedaleko.

Jesteśmy jakby zdecydowani na niemiecki, tylko chciałem się dowiedzieć - może ktoś ma namiary na dobry niedrogi nocleg lub ma jakieś inne sugestie. Chcemy jechać na 2 dni na miejscu. A że to pierwsza nasza wyprawa za granicę więc muszę się trochę podpytać.
LEPIEJ PANOWAĆ W PIEKLE NIŻ SŁUŻYĆ W NIEBIE
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: Legoland Niemcy

Post autor: Krzysiek »

Co do noclegu to polecam szukanie na http://www.booking.com" onclick="window.open(this.href);return false; Korzystam ich usług od 7 lat i zawsze jestem zadowolony. Mnóstwo opini i co najważniejsze najlepsze ceny. Nie wiem jak to się odbywa ale dzwoniąc bezpośrednio do hotelu nigdy nie można otrzymać takiej ceny na booking.com.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: Legoland Niemcy

Post autor: mkotek »

Ja absolutnie nie namawiam na angielski Legoland, zwłaszcza samochodem.
Jak będziesz jechał do Niemiec, to może od razu także Tropical Island - trzeba dodać 1 dzień, ale całkiem fajne i niestandardowe miejsce?

Co do noclegów, booking.com jest super źródłem, też korzystam regularnie i polecam. Alternatywnie, w zależności od budżetu można poszukać także schroniska młodzieżowego (dla młodych duchem). Nie testowałem w Niemczech, ale w Kopenhadze jest takie, że niejeden hotel w Polsce może mu pozazdrościć standardu - na zdjęciach sporo widać, więc warto spróbować, choć przy odrobinie szczęścia, na booking można znaleźć bardzo dobre ceny.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
mrjac
Posty: 124
Rejestracja: 25 gru 2010, o 16:20
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pabianice

Re: Legoland Niemcy

Post autor: mrjac »

Ok.
540 euro za 4 dorosłych, 2 dzieci 6,7 lat + jedno 2 lata. Hotel 3 gwiazdkowy (2 noce ze śniadaniami) + 2 dniowe bilety do Legolandu. Szukałem trochę i wyszło najkorzystniej kupując pakiet na legoholiday.
LEPIEJ PANOWAĆ W PIEKLE NIŻ SŁUŻYĆ W NIEBIE
Awatar użytkownika
mrjac
Posty: 124
Rejestracja: 25 gru 2010, o 16:20
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pabianice

Re: Legoland Niemcy

Post autor: mrjac »

Właśnie wróciliśmy z Legolandu. Wycieczka bardzo udana. Polecam bo jest cała masa zabawy dla dzieciaków a i dla dorosłych coś się trafi (rollercoster) :) :> :)
2 dni to minimum, a i tak trzeba nieco się nabiegać żeby większość zwiedzić. Nam nie udało się wszystkiego spróbować - ale zostało niewiele. Minusem są czasem przydługie kolejki do atrakcji - ale max 30 minut czekaliśmy.
LEPIEJ PANOWAĆ W PIEKLE NIŻ SŁUŻYĆ W NIEBIE
ODPOWIEDZ