[S2] Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm

Wierchu
Posty: 71
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 17:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

[S2] Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm

Post autor: Wierchu »

Własńie przed chwilą taki komunikat mnie się pojawił na wyświetlaczu. Dopiero na parkingu tuż przed zgaszeniem silnika. Dziwne bo nie jechałem szybko ani dynamicznie, ot normalna jazda po warszawie w sobote. Co to może być? Jakieś doświadczenia? Martwi mnie to... :(
Czekam na odpowiedzi i sugestie.
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm

Post autor: TomASS »

zadzwoń pod numer 793 978 822 - mechanik Skody Centrum TMT Wrocław = 24/24 7 dni w tygodniu. Powinien wszystko powiedzieć.
Wierchu
Posty: 71
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 17:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm

Post autor: Wierchu »

Sprawdzilem poziom oleju i jest ok. odpalilem silnik i komunikat sie nie pojawil. Zrobilem okolo 10km i nic. Nie wiem oco chodzi ale na wszelki wypadek pojade w pon. d
o serwisu
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: [S2] Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm

Post autor: Arci9 »

Wierchu, miałem to samo.Też przy takiej jeździe spokojnej, od razu wlałem oleju odruchowo...
Po podniesieniu machy jakby kasujesz komunikat, więc nie bardzo jest jak sprawdzić, musiałbyś nie dolewac oliwy.

pisałem tutaj zresztą.
viewtopic.php?f=9&t=259&p=2874&hilit=pressure#p2874" onclick="window.open(this.href);return false;
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm

Post autor: edeks »

Wierchu, byłeś w serwisie? Jaka diagnoza?
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm

Post autor: Nematode »

No właśnie Wierchu przydało by się jakieś info czy byłeś w serwisie i coś powiedzieli sensownego czy nie. Dzisiaj miałem dokładnie taki sam komunikat też dosłownie niecały kilometr przed dotarciem do celu podróży. Jechałem bardzo spokojnie jakieś 40 km. Sprawdziłem olej .. wydawało się, że nie ma minimum, ale dolałem do maksimum. Komunikat się nie pojawił więcej, ale od tego momentu zrobiłem 40km, a w instrukcji jest napisane, że po podniesieniu klapy za 100 km może być kolejny komunikat. Z tym, że tego konkretnego komunikatu w instrukcji nie ma. Jedyne komunikaty związane z olejem jakie znalazłem to Check Oil level, Oil Pressure Engine off i Oil sensor Workshop. Na powrocie zajechałem, bo miałem po drodze do ASO Volkswagena i powiedziałem o całej sytuacji i żeby może zobaczyli czy wszystko ok. To gość mnie zlał generalnie i ironicznie zapytał czy nie umiem sam dolać sobie oleju :(
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
bezduszny

Re: [S2] Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm

Post autor: bezduszny »

a ktoś z was sprawdzał stan oleju na zimnym silniku przed dolewką ?
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm

Post autor: Nematode »

Dzwoniłem do jednego z ASO w Warszawie z tym komunikatem. Po opisaniu wszystkiego po kolei dostałem informację, że TSI mają bardzo wyczulone czujniki i nawet mając pół bagnetu oleju na jakiejś nierówności mogą załapać taki błąd. Czyli generalnie info, żebym się nie przejmował. Dodatkowo napisałem do SAP info o tym i dostałem odpowiedź żebym w celu sprawdzenia podjechał do ASO czyli zgoła odmienna opinia :? Umówiony jestem na czwartek i zobaczymy czy coś znajdą. Na razie zostawiam auto w garażu na wszelki wypadek :(

Edycja1: Byłem w ASO podłączyli samochód pod kompa i nic. Komputer nie wyrzucił żadnego błędu i nawet to co mi wyskoczyło nie zostało zapisane. Kierownik serwisu stwierdził, że prawdopodobnie oleju mogło być za mało. Ja teraz będę sprawdzał przynajmniej raz w tygodniu i zawsze dolewał na max.

Edycja2: W najnowszej instrukcji str. 24 https://mediaportal.skoda-auto.com/reso ... Manual.pdf w prawym łamie 3 ikonka od góry jest to komunikat o którym rozmawiamy w tym wątku.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
maniek84
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 10:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [S2] Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm

Post autor: maniek84 »

I jak nikt sobie nie poradził ? bo jestem tydzień po zmianie oleju i filtra i właśnie mnie dziś zaskoczył ten komunikat z zółtą kontrolką "Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm"
pomrygał z 3-4 razy i znikł , przed zmianą oleju też tak miałem , kto wie o co chodzi? i jak to naprawić, dzwoniłem do Aso , mówią żeby przyjechać pod kompa podepną :/
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: [S2] Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm

Post autor: Sebastian_M26 »

Komp nie pomoże na konstrukcję układu olejowego i olej tam używany. A komunikat ten chroni silnik, abyście taksówką nie wracali.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
maniek84
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 10:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [S2] Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm

Post autor: maniek84 »

Sebastian_M26 pisze:Komp nie pomoże na konstrukcję układu olejowego i olej tam używany. A komunikat ten chroni silnik, abyście taksówką nie wracali.
no ale coś robić jak ten komunikat czasem wyskakuje? nie wiem moze to pompa oleju albo coś.. czy olać i jezdzic....
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: [S2] Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm

Post autor: Sebastian_M26 »

W CDAA i kolejnych zmniejszono ciśnienie oleju o połowę w porównaniu do wcześniejszych, ja zalecam używanie oleju syntetycznego 0W-40, 5W-40 zamiast używanych mineralnych 5W-30.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm

Post autor: rezon »

ta.... zwłaszcza na gwarancji.....
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: [S2] Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm

Post autor: Sebastian_M26 »

Gwarancja się skończy i ręka pozostanie w nocniku, ja mam już ponad 5 lat, a ponad 3 lata bez gwarancji. Nawet na gwarancji producent dopuszcza 502.00, ale pewnie zostanie "zakazany" bo nie spełnia norm eko i polityki postarzania produktu oraz planowanej awarii.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
re2rn
Posty: 145
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 09:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Seria: 183KM/271Nm
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: [S2] Oil pressure: Engine speed max. 4000 rpm

Post autor: re2rn »

W zeszlym tygodniu przywitala mnie wielka pomaranczowa ikonka na Maxi Docie, o niskim poziomie oleju. Zadnych komunikatow nie mialem oprocz tej ikonki (takie cos, tylko pomaranczowe):

Obrazek

Na briskodzie pisza, ze przy komunikacie jaki dostajecie, winny moze byc czujnik poziomu oleju (zobaczcie ostatni post http://www.briskoda.net/forums/topic/21 ... -pressure/). Innemu koledze znowu wymienili pompe oleju.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2014, o 10:32 przez re2rn, łącznie zmieniany 1 raz.
... AKA LMB ;)
ODPOWIEDZ