Montaż haka Superb 2017

bawl
Posty: 203
Rejestracja: 22 cze 2018, o 22:17
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: bawl »

misiul pisze: 12 cze 2021, o 20:29 ..... Ps. Wie ktoś jaki nacisk w ss3 na oris jest dopuszczony?
Obrazek
misiul
Posty: 53
Rejestracja: 22 lis 2017, o 11:00
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: misiul »

Dzięki, bo sobie nie spisałem
anastazyy
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: anastazyy »

MateuszC92 pisze:Cześć! Montował ktoś hak w Warszawie lub okolicach? Czy macie jakis serwis do polecenia? Jeśli tak to jaka cena?

Dodatkowo posiadam Easy Open (otwieranie klapy bagaznika nogą) - miał ktos do czynienia z hakiem w tej konfiguracji? Czy te dwie opcje wzajemnie się wykluczają?

Interesuje mnie to ze względu na montaż bagażnika rowerowego. Dzięki!
Pytam się o to od 4msc srednio raz na msc. Mysle ze moze byc ciężko aby uzyskać informacje

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: bartekpion »

O ile Wam to pomoże, to w MY2017 mam fabryczny hak i macham nogą do fabrycznej czujki. Czyli nie wyklucza się to, przynajmniej z fabryki tak wyjechało. I używam bagażnika rowerowego na haku, ale z wiadomych względów machanie noga wtedy jest utrudnione, więc nie sprawdzałem czy działa przy bagażniku. Lepiej żeby nie, bo klapa uderzy w bagażnik...
P.S. Trzeba uważać na koty i małe psy i tym podobne zwierzęta...
komoornik
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: komoornik »

Właśnie się tak zastanawiałem. Ale masz chyba kombi?

Bo w liftbacku nie powinna klapa uderzać o bagażnik? :D
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: bartekpion »

Tak, mam kombi.
MateuszC92
Posty: 19
Rejestracja: 27 maja 2021, o 13:27
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mateusz

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: MateuszC92 »

misiul pisze: 12 cze 2021, o 20:29 Czesc. Jestem po montażu ori haka w ss3. Wszystko robione od zera. Wszystko działa łącznie z asystentami i otwieraniem nożnym. Tylko ori moim zdaniem.
PS. Mam sterownik na zbyciu jakby co,bo z rozpędu kupilem 2.
Pamuetajcie żeby kupować hak z zewnetrzna wiązka. Ta wiązka kosztuje prawie 800zl i nie opłaca jej się robić samemu, bo tylko np.ori gniazdo pasuje.
Ps. Wie ktoś jaki nacisk w ss3 na oris jest dopuszczony?
Jaka cena razem z montażem?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2989
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: orlik »

Obie opcje się nie wykluczają. Ale i tak mam wrażenie, że po podłączeniu czegoś do haka funkcja otwierania z buta zostaje zablokowana, tak samo podejrzewam, że otwarcie ze srodka oraz z pilota może zostać zablokowane ze względów bezpieczeństwa (nie przywalenie klapą).
misiul
Posty: 53
Rejestracja: 22 lis 2017, o 11:00
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: misiul »

Jestem po montażu na oryginalnych częściach. Wpakowałem się w kupowanie elementów samemu i domknąłem to wydatkiem 3 100 zł. No chyba, że sobie zamontujemy sami, to będzie taniej te 600 -800zł. Takie są dziś ceny lub wyższe. Z niespodzianek to zewnętrzna wiązka, która na ogół jest zdemontowana w hakach a kosztuje około 800 zł w ASO i nie opłaca się jej dorabiać (winne specjalne gniazdo, które jest montowane w obudowie haka). Na dziś najlepszą ofertę ma na całą usługę ELDAR. Cena 2 600 z FV i na ori cześciach i w 2h robota. U mnie praca trwała 8 h.

Jest specjalne miejsce na błotniku do montażu sterownika, trzeba rozebrać lewy boczek, wyjąć siedzisko tylne i odkręcić boczek siedziska pionowego ten przy drzwiach

Wszystko działa, otwieranie nożne też. Auto rozpoznaje hak, na desce oddzielne kontrolki do kierunków, info że hak podłączony i nie działają asystenci przy cofaniu. Żadna westfalia co wystaje pod spodem, tylko oryginalny, chowany.

PS. Tak więc najlepiej w fabryce zamontować. Jak ktoś nie ma parcia i pewności że mu potrzebny, to przygotowanie pod hak wziać- wtedy mamy wiązkę i sterownik podłączony, pozostaje ustrzelić w dobrej cenie hak ( z wiązką zewnetrzną) i próg z klamką i diodą.
bawl
Posty: 203
Rejestracja: 22 cze 2018, o 22:17
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: bawl »

misiul pisze: 14 cze 2021, o 13:30 Jestem po montażu na oryginalnych częściach. Wpakowałem się w kupowanie elementów samemu i domknąłem to wydatkiem 3 100 zł. No chyba, że sobie zamontujemy sami, to będzie taniej te 600 -800zł. Takie są dziś ceny lub wyższe. Z niespodzianek to zewnętrzna wiązka, która na ogół jest zdemontowana w hakach a kosztuje około 800 zł w ASO i nie opłaca się jej dorabiać (winne specjalne gniazdo, które jest montowane w obudowie haka). Na dziś najlepszą ofertę ma na całą usługę ELDAR. Cena 2 600 z FV i na ori cześciach i w 2h robota. U mnie praca trwała 8 h.

Jest specjalne miejsce na błotniku do montażu sterownika, trzeba rozebrać lewy boczek, wyjąć siedzisko tylne i odkręcić boczek siedziska pionowego ten przy drzwiach

Wszystko działa, otwieranie nożne też. Auto rozpoznaje hak, na desce oddzielne kontrolki do kierunków, info że hak podłączony i nie działają asystenci przy cofaniu. Żadna westfalia co wystaje pod spodem, tylko oryginalny, chowany.

PS. Tak więc najlepiej w fabryce zamontować. Jak ktoś nie ma parcia i pewności że mu potrzebny, to przygotowanie pod hak wziać- wtedy mamy wiązkę i sterownik podłączony, pozostaje ustrzelić w dobrej cenie hak ( z wiązką zewnetrzną) i próg z klamką i diodą.
Kiedy montowałeś? Bo jak po 7 maja to z 8 h zrobiłbyś w 4 h wg tutorial mojego. I jeszcze jedno, dość duże koszty poniosles. U mnie zdecydowanie taniej, ale ja przez całą zimę zbierałem klamoty, więc szukałem gdzie najtaniej i najlepiej :D
misiul
Posty: 53
Rejestracja: 22 lis 2017, o 11:00
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: misiul »

Kolego,
Ty kupiłeś tanio cześć z odzysku i tanio z ASO (masz znajomości).

Obecnie ceny są kosmos za części. Poniżej mój kosztorys.

hak 375
moduł 5Q0907383 D,G,F, N,M 400
wiązka wew. 250
nakładka 3V98038479B9 ASO 500
klamka ASO 125
wiązka zew 680
sruby ASO 76
przepust linki ASO 50
montaz 800
SUMA 3256
djmalolat23
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2021, o 14:31
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: djmalolat23 »

Witajcie.
W dniu dzisiejszym zakupiłem kompletny hak do swojej skodziny. Hak jest oryginalny.
W komplecie hak, moduł, wiązki, śruby montażowe, plastikowa maskownica pasa tylnego(czyli wszystko).
Kosztowało mnie to 3200zł. Z racji iż jestem mechaniorem z wykształcenia i zamiłowania postanowiłem zamontować go SAM.
Czy jesteście w stanie podesłać jakieś fotki( ewentualnie instrukcja) jak podłączyć zasilanie w skrzynce bezpieczników i jak podłączyć przewody do szyny CAN?
Co do programowania to będę miał pytania w późniejszym czasie.
Z góry dziękuję.
P.S.
Jeżeli istnieje taka potrzeba to za pomoc mogę kapnąć jakiś datek.
W celu ułatwienia kontakty podam nr tel 784-082-89trzy
Awatar użytkownika
ADSL
Posty: 220
Rejestracja: 26 sty 2020, o 15:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: ADSL »

djmalolat23 pisze:Witajcie.
W dniu dzisiejszym zakupiłem kompletny hak do swojej skodziny. Hak jest oryginalny.
W komplecie hak, moduł, wiązki, śruby montażowe, plastikowa maskownica pasa tylnego(czyli wszystko).
Kosztowało mnie to 3200zł. Z racji iż jestem mechaniorem z wykształcenia i zamiłowania postanowiłem zamontować go SAM.
Czy jesteście w stanie podesłać jakieś fotki( ewentualnie instrukcja) jak podłączyć zasilanie w skrzynce bezpieczników i jak podłączyć przewody do szyny CAN?
Co do programowania to będę miał pytania w późniejszym czasie.
Z góry dziękuję.
P.S.
Jeżeli istnieje taka potrzeba to za pomoc mogę kapnąć jakiś datek.
W celu ułatwienia kontakty podam nr tel 784-082-89trzy
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app

Tutorial montaż ori haka/tutorial install towbar Skoda Superb 3V

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

anastazyy
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: anastazyy »

misiul pisze:Kolego,
Ty kupiłeś tanio cześć z odzysku i tanio z ASO (masz znajomości).

Obecnie ceny są kosmos za części. Poniżej mój kosztorys.

hak 375
moduł 5Q0907383 D,G,F, N,M 400
wiązka wew. 250
nakładka 3V98038479B9 ASO 500
klamka ASO 125
wiązka zew 680
sruby ASO 76
przepust linki ASO 50
montaz 800
SUMA 3256
Dzwonilem do ELDAR. Hak 2800 montaz do kombi 700ziko. Maja na swojej stronie czy tez na allegro. Wszystko jest w zestawie łącznie z maskownica etc

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

misiul
Posty: 53
Rejestracja: 22 lis 2017, o 11:00
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: misiul »

Pytanie, jaka jest waga haka oryginalnego ORIS?

Zauważyłem, że tył siadł jakoś tak, i upatruje to w wadze haka, którego masę wozimy w zderzaku (dzwignia).
Westfalia waży 16 kg ale ORIS będzie chyba cieższy, mechanizm zwalniania.
ODPOWIEDZ