OBD11 - kodowanie

Majkel23
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2023, o 11:45
Samochód: Superb III
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150 KM

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Majkel23 »

Witam,
Próbowałem zakodować LineAssist w Superb III FL z 2023 z Front Assisst i Virtual Cockpit.
Zrobiłem wszystko wg tutoriala na YT i tego co pisało poniżej, niestety nie działa.
Wklejam zdjęcie kamerki z szyby oraz info po kodowaniu.

Zastanawiam się czy problemem nie jest czasem VC.
Ma ktoś może zakodowany LineAssist z VC ??


sterownik A5 > długie kodowanie ( lista) i szukamy:
"ACC" -> zmiana na CODED
"Point_of_Intervention"-> zmiana na "late_setting_over_menu"
"Configuration_for_lane_departure_warning_kl15"-> zmiana na "Last_setting"
" Lane_Assist_system_mode"-> zmiana na "Selection_over_menu"
"HC"-> zmiana na CODED
"HC_messages"-> zmiana na CODED
"HC_Warning_intensity"-> zmian na "Seting_over_Menu"
" HC_Variante"-> zmiana Variante_1

sterownik 5F > Adaptacje > szukamy
"Car_Function_List_BAP_Gen2"->"LDW_HCA_0x19" > zmiana na "aktiviert"
"Car_Function_List_BAP_Gen2"->"LDW_HCA_0x19_msg_bus" > zmiana na "Datenbus Extended" (po polskiemu rozszeżona magistrala danych)
"Car_Function_Adaptations_Gen2"->"menu_display_Lane_Departure_Warning" > zmiana na "aktiviert"
"Car_Function_Adaptations_Gen2"->"menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold_high" > zmiana na "aktiviert"

sterownik 17 > długie kodowanie > zmiana na hex i szukamy
> Byte 04 > Bit 6 aktivieren ("Spurhalteassistent / Lane Assist verbaut")
> Byte 11 > Bit 1 aktivieren ("Spurhalteassistent / Lane Assist Information (BAP) verbaut/aktiv")

sterownik 44 > kod bezpieczeństwa: 19249 > długie kodowanie > zmiana na hex > Byte 03 > Bit 0 aktivieren ("Spurhalteassistent verbaut")
Załączniki
20230712_101028_resized.jpg
20230712_082528_resized.jpg
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Enriquez »

od któregoś tam rocznika (2019 ? nie pamiętam), trzeba wgrywać nowy set parametrów (za pomocą np. Vag Can Pro) a nie kodować, bo się nie da...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
krzymek
Posty: 78
Rejestracja: 31 mar 2023, o 17:18
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: krzymek »

Majkel23 pisze: 12 lip 2023, o 11:54 Witam,
Próbowałem zakodować LineAssist w Superb III FL z 2023 z Front Assisst i Virtual Cockpit.
Trzeba pamiętać iż występują 3 rożne kamery 5Q0, 3Q0 i 2Q0.
prawdopodobnie masz 2Q0 w tym roczniku, i inaczej to się parametryzuje/koduje.

Ja kodowałem to za pomocą aplikacji carscaner (kamera 2Q0) i zadziałało od razu.
Majkel23
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2023, o 11:45
Samochód: Superb III
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150 KM

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Majkel23 »

Dzięki.
Trzeba było jeden parametr zmienić i poszlo 😀
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 202
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

OBD11 - kodowanie

Post autor: polowiec »

Czy jest możliwość wyłączenia podświetlenia przycisków przy aktywowanym trybie skandynawskim.
Światła dzienne z tylu fajna sprawa, tylko nie potrzebnie świeci sie podświetlenie tablicy rejestracyjnej oraz wnętrze auta.

PS. Tesciu w Seat Ateca ma fabrycznie z tylu wlaczone i jest to jakoś inaczej zrobione. Tryb skandynawski ma wyłączony. Moze jest opcja włączyć to inaczej?

Znalzem, bylo tez w tym watku. Sprawdziłem dziala.
Jakby ktos chcial dzienne z tyłu bez tablicy i palenia wnętrza to taka adaptacja:

Obrazek

Obrazek
Danny_S3
Posty: 32
Rejestracja: 20 kwie 2020, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Daniel

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Danny_S3 »

Cześć, podepnę się pod temat ale z urządzeniem vgate i app car scanner, mam taki problem próbowałem kodowania w zakładce silnik i układ napędowy-> edytor profili drive mode przy próbie zmiany jednego z parametrów pokazał się błąd kodowania i nie da się wrócić do poprzedniej wersji a dodatkowo przestały działać przycisk do zmiany trybów przycisk się podświetla-gaśnie i tyle proszę o pomoc 🙈
pshemeq
Posty: 2
Rejestracja: 2 wrz 2016, o 09:08
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: pshemeq »

Witam,
U mnie w aucie z 2022( rok modelowy 2023) udało się zakodować lane assist ale nie udało się uruchomić wskazań na VC. Czyli system działa ale nie widać tego w żaden sposób na zegarach. Ktoś ma pomysł z czego to może wynikać?
krzymek
Posty: 78
Rejestracja: 31 mar 2023, o 17:18
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: krzymek »

pshemeq pisze: 10 sie 2023, o 07:38 Witam,
U mnie w aucie z 2022( rok modelowy 2023) udało się zakodować lane assist ale nie udało się uruchomić wskazań na VC. Czyli system działa ale nie widać tego w żaden sposób na zegarach. Ktoś ma pomysł z czego to może wynikać?
Czym było kodowane ? ten sam rocznik i poszło bez problemu.
pshemeq
Posty: 2
Rejestracja: 2 wrz 2016, o 09:08
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: pshemeq »

Niestety nie wiem dokładnie. Robił to jakiś fachowiec bo ja jestem zielony. Ale nie do końca ogarnął temat. Chyba vcds em.
magi2
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2012, o 21:12
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: magi2 »

hijo pisze: 31 maja 2023, o 20:54
klosow pisze: 14 kwie 2023, o 11:42
hijo pisze: 29 mar 2022, o 16:51 Witam. Mam problem z odblokowaniem lane assist w swojej skodzie superb III. Kupiłem obd11 bez funkcji PRO, gdyż wcześniej na stronie producenta zobaczyłem że lane assist dostępny jest w opcjach "one click". Uzbierałem wymaganą ilość punktów po czym aplikacja wyrzuca błąd "niepowodzenie". Za którymś razem, nie wiem jak, połknęło 100 punktów i w komputerze pokładowym jest opcja lane assist do zaznaczenia, lecz po jej naciśnięciu wyskakuje błąd "lane assist obecnie niedostępny". Opcja ta jest do zaznaczenia tylko w komputerze pokładowym, zaś na tablecie na środku jest w zakładce asystenci tylko front assist bez lane assist. W aplikacji na telefonie nie wyświetla się już żaden błąd ale też nie wyświetla się powodzenie przy ponownej próbie aktywacji asystenta. Przy skanowaniu, wywala błąd w A5 "Układ kierowniczy. Interfejs asystenta kontroli pasa ruchu niezakodowany", kod błędu : C10ACF2. Support obd11 nie daje rady. Jest ktoś w stanie pomóc ? 

Edit: Zmieniam zdanie, support pomógł. Lane assist działa. :))
Mi zrobiło się tak samo.
Z tą drobną różnicą, że pomiędzy zegarami mam też opcję "Lane assist" do zaznaczenia ale nie da się tego zrobić, bo rzuca błędem.
W jaki sposób support pomógł?
Na razie poprosili mnie o "full backup".
I cisza.

Edit: Support próbował pomóc ale jedyne co można było zrobić to przywrócić ustawienie "Original" czyli bez Lane Assist :-(
"One click appliaction" u mnie nie zadziałało.
Napisałem do nich czy są w stanie dać mi na jakiś czas wersje PRO, ku mojemu zaskoczeniu zgodzili się, i później aktywowałem sobie to przez kodowanie długie (czy jak to się tam fachowo nazywało) zgodnie z filmikami na internecie.
Sprawdź w module A5 czy masz zaznaczone:
Byte 16 Bit 7.
Kamera 2Q0
Urbinio
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2023, o 18:40
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Urbinio »

Panowie mam podobny problem z tym, że kodowałem VCDS.
lane assist obecnie niedostępny - ma ktoś jakiś pomysł albo tutoriał co powinienem sprawdzić ?
msemafor
Posty: 30
Rejestracja: 6 sty 2023, o 12:05
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Stargard

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: msemafor »

Jest ktoś tu może ze Szczecina lub Stargardu, kto ma OBD11 współpracujący z Superb z 2019 roku, kto w ramach przysługi podłączyłby się na chwilę i zmienił ustawienie jednej opcji do rozkładania lusterek po zapłonie?
aniwaart
Posty: 10
Rejestracja: 13 paź 2019, o 13:08
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Waldemar

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: aniwaart »

Skoda Superb 3 wersja L&k poprzez kodowanie zapomocą obdeleven rzęsy w lampa przednia prawa nie działa , dodam że wcześniej działała czy mogę prosić o kodowanie żeby aktywować rzęsy
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1043
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Kuster »

aniwaart pisze: 23 sie 2023, o 21:38 Skoda Superb 3 wersja L&k poprzez kodowanie zapomocą obdeleven rzęsy w lampa przednia prawa nie działa , dodam że wcześniej działała czy mogę prosić o kodowanie żeby aktywować rzęsy
Wejdź w historię kodowania i zastąp nową ścieżkę tą starą
Jak dbasz tak masz
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Sdss »

Moja kostka przestała działać , gwarancji już po.
Kup Pan nowe bo się popsuło.

BT nie znajduje , pali się na czerwono i lipa.
ODPOWIEDZ