Szklany dach

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
gandhi35
Posty: 32
Rejestracja: 9 cze 2011, o 15:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Szklany dach

Post autor: gandhi35 »

Cześć.
Kończę procedurę zamawiania nowego SS2C i zastanawiam się nad zamówieniem szklanego dachu.
Wiem, że pomimo, że nie ma go w cenniku i konfiguratorze na oficjalnej stronie skody - MOŻNA GO ZAMÓWIĆ i to bez strasznie wydłużonego terminu realizacji.
PILNIE szukam argumentów za i przeciw.

Czytałem o jego przeciekaniu. Traktuje to jednak jako incydentalny przypadek.
Bardziej zastanawia mnie to jak może wpływać na jego istnienie jazda po naszych drogach.

Jeśli posiadacie szklany dach w swoich SS2, to czy zamówilibyście tę opcję raz jeszcze?
Z góry dzięki za info !!!
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Szklany dach

Post autor: frytol »

gandhi35, miałem w moim zamówieniu szklany dach, ale finalnie przez wydłużony czas realizacji zamówienia zrezygnowałem z tej opcji - z wiadomych powodów zależało mi na realizacji do końca zeszłego roku. Czytałem sporo na różnych forach zagranicą odnośnie dachu szukając głównie informacji o czasach realizacji i niestety przypadków przeciekania było kilka, łącznie z tym, że gość w UK miał rano po deszczu wody po kostki. Niby nie ma co panikować bo dachów pewnie trochę się sprzedało, a wiadomo, że w Internecie przeczytasz głównie o awariach bo po co ktoś ma pisać, że u niego jest ok. Z drugiej jednak strony trochę słabo trafić na wadliwy dach bo o ile awaria jakiegokolwiek innego podzespołu w aucie jest stosunkowo bezbolesna, o tyle wnętrze samochodu po zalaniu musiałoby zostać rozebrane na czynniki pierwsze i bardzo dokładnie wyczyszczone/wysuszone, a biorąc pod uwagę, że taką usterkę naprawiałoby ASO to nie uwierzę, że samochód zostałby złożony tak jak w fabryce.

Podsumowując, dach jest super, ale Skoda chyba dała z nim trochę ciała i ja finalnie cieszę się, że w pewien sposób (termin) wymuszono na mnie rezygnację z tej opcji. Mam nieotwierany w drugim aucie (A500) i to musi mi wystarczyć ;)
Ostatnio zmieniony 10 cze 2011, o 21:20 przez frytol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szklany dach

Post autor: Nematode »

Jest na naszym forum nawet kolega, który miał problemy z dachem i doszło nawet do tego, że mu auto wymienili na nowe. Generalnie na pewno super sprawa jednak zawsze jest to ryzyko trochę szczególnie, że bywały problemy. Ja bym wziął jeszcze pod uwagę jedną kwestię. Mianowicie na forum jest wątek gdzie kilka osób ma problem ze skrzypiącą karoserią na nierównościach czy coś w tym stylu. Jeśli mają tak budy zabudowane to jest prawdopodobieństwo, że i w wersji z dachem otwieranym tak mogłoby się zdarzyć. Nie zmienia to faktu, że ogólnie zajebista sprawa taki dach :) Aczkolwiek wolałbym te pieniądze wydać na mocniejszy silnik czy cztery łapy.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
bezduszny

Re: Szklany dach

Post autor: bezduszny »

gandhi35 pisze:Cześć.
PILNIE szukam argumentów za i przeciw.
szklany dach to rewelacja.. dużo większa niż zwykły szyberdach
przede wszystkim masz jasno i pogodnie w środku. poprawia to niesamowicie nastój kierowcy i pasażerów :) (wiem z doświadczenia)

przejedź się Nissanem QQ z takim dachem a zobaczysz sam ;)
na pewno warto kupić.
piotrus
Posty: 9
Rejestracja: 1 gru 2010, o 19:33
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szklany dach

Post autor: piotrus »

Dla mnie najfajniejszy gadżet jaki zamówiłem (na szczęście nie wydłużył terminu odbioru). Na razie nic nie cieknie i nie skrzypi, ale mam dopiero 10kkm przelotu.
gandhi35 widzę, że jesteś z Warszawy jak chcesz zobaczyć jak wygląda przy jasnym wnętrzu i czarnej budzie to pisz na PW.
Awatar użytkownika
Fish
Posty: 36
Rejestracja: 6 gru 2010, o 11:25
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Rumia

Re: Szklany dach

Post autor: Fish »

Ja czekalem na moje cudo 9 miesiecy (przez dach panoramiczny bo zostala wstrzymana produkcja aut z tymze dachem w maju 2010 a wznowiono w listopadzie 2010) i nie zaluje !!!!
Pozdrawiam
Skoda Superb 2 Combi Platinium 1.8 TSI & DSG-7
Obrazek
BTW - Nie ma to jak piekny panoramiczny dach :)
superbb
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2011, o 08:16
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: polska

Re: Szklany dach

Post autor: superbb »

witam,
zalogowałem się na tym temacie , ponieważ jako posiadacz superb kombi z takim właśnie dachem czekam na diagnozę właśnie przeciekania do wnętrza wody podczas ostatnich deszczów. Objaw jest taki ,że na słupakch przy przedniej szybie (obu) pojawiają się ciemne zacieki , a woda spływa na wycieraczki podłogowe po wewnetrznych ściankach nadkoli. Boję się ,że to własnie szklany dach , na który zdecydowałem się czekać - chyba na swoje nieszczęście. Na razie serwis wstępnie ocenił to jako cieknącą szybę przednią. Czekam na wizytę w ASO I ZOBACZYMY. Zaciewki i woda pojawiają się w trakcie postoju auta , więdc przeciekanie poprzez nie4szczel;ne nadkola wykluczam!
Gadżet naprawdę jest fajny. Dużo śiwatła we wnętrzu, samochód jakby przestronniejszy. Proszę kolegę Nematode jesli pamięta o podanie nazwy użytkowanika , który miał kłopoty z dachem szklanym. Obawiam się podobnych i doświadczenie w rozmowie z serwisem na pewno się przyda.
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szklany dach

Post autor: Nematode »

Wiesz co popatrz na forum w dziale "Nasze Auta". Bo tak ktoś pokazywał również foty z przeciekającymi słupkami i chyba właśnie z przodu. Szokiem było to, że wymienili mu całe auto co jest rzadko spotykane.

Edycja: http://superbclub.pl/viewtopic.php?f=18&t=356
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
superbb
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2011, o 08:16
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: polska

Re: Szklany dach

Post autor: superbb »

NEMATODE
jeszcze raz dziękuję
pozdrawiam
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Szklany dach

Post autor: gachul »

a dlaczego nie ma tego dachu w aktualnym cenniku???
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szklany dach

Post autor: edeks »

Bo mamy za kiepskie drogi i Skoda obawia się o przypadki taki jak opisywane ;)
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
bezduszny

Re: Szklany dach

Post autor: bezduszny »

pewnie okazał się bublem jakościowym i wycofali... choć sam pomysł jest super co widać po innych markach
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szklany dach

Post autor: edeks »

Nie, tak poważnie, to jest dostępny nadal w innych krajach, jak np. Czechy, czy Niemcy. W czeskim konfiguratorze jest za 32200 Kc. Z tego, co wiem w Polsce też można zamówić, jak ktoś bardzo chce, tyle, że czas oczekiwania może (choć nie musi) się wydłużyć.
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
bezduszny

Re: Szklany dach

Post autor: bezduszny »

szkoda, że do sedana nie można sobie zamówić takiego dachu :(
superbb
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2011, o 08:16
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: polska

Re: Szklany dach

Post autor: superbb »

dach jest z Audi Q7 , więc jako produkt chyba nie jest zły. Może jego montaż w superbie nie jest doskonały. Z infomracji w ASO Skody wynika ,że grupa Volkswagen wycofała szklany dach z superba, a także kilka innych dodatków, gdyż nadal superb zagrażał polityce cenowej nowego Passata.
ODPOWIEDZ