Sprzęt CB jaki kupić

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: gsh »

Też mam Unidena 520XL + antena Sirio nie pamiętam dokładnie jaki model ale 1m długości na magnezie mocowana na tylnej klapie. Radyjko super, mam je już ok. 3 lat i narzekać nie mogę.
O montażu się nie wypowiadam, bo w trasy jeżdżę zawsze sam i CB po prostu kładę na fotelu pasażera, a po skończonej jeździe pakuję do schowka. Miałem ( mam ) plany rozdzielić panel z CB od bebechów i jakoś fajnie estetycznie to zamontować ale ..... jak to plany zweryfikował je czas a właściwie jego brak ostatnio więc nic w tym temacie nie robię.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: dato »

Ja zamówiłem sobie taki montaż Lafayette Venus (sterowane z gruszki) do S2 Kombi: moduł radia w schowku lewym w bagażniku, przedłużka do podłączenia gruchy pod fotelem kierowcy, grucha ma leżeć na stałe pod lewarkiem ręcznego. Z radia dodatkowo kabelek do zewnętrznego głośnika, który powinien dać się "wcisnąć" w dziurę pod kolumną kierownicy, a nad pedałami (tam jest taki "śmietnik" kablowy, który widać jak się łeb wsadzi). Kabel anteny ze schowka za tapicerką do uchwytu (motylek) na klapę bagażnika, wyjdzie oryginalnym przepustem na kable do elektryki klapy (u mnie klapa bez siłowników więc wolny). Uchwyt z motylkiem ma mi dać możliwość kombinowania z różnymi antenami.

Nie wiem jak do końca to wyjdzie bo odbieram w przyszłym tygodniu, ale długo myślałem i to było najlepsze co udało mi się wykombinować. Będą fotki :)
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: Piterko »

President Johny 2 + president ml 145. Wyglada jak autko na ster z ta antena na tylnej klapie ale smiga super w mojej opini. Kolega ma ten sam sprzet i tez nie narzeka. 4 lata posiadam taki zestaw i nic sie nie dzieje nie psuje itp. Dalem za niego 700zl chyba. 500zl za radio + 200zl za antene ale nie zaluje. Radio mam zamontowane miedzy srodkowym tunelem a siedzeniem pasazera i jest tylko wcisniete w to miejsce. Strona glosnika w strone kierowcy i daje rade. Grucha lezy w miejscu na kubeczki. Antena bardzo mocno sie trzyma. W papierze jest napisane ze chyba do 160km/h mozna jezdzic ale 210km/h tez sie trzyma czy to na dachu czy z tylu na klapie. Oczywiscie na niemieckiej autostradzie sprawdzone;)
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: Misiek Fisiek »

Kontynuacja wątku dotyczącego CB z tematu o Superbie Szczypiora:
viewtopic.php?f=18&t=1773&p=18002#p18002" onclick="window.open(this.href);return false;
neck99 pisze:No tak ale to mówimy o nadawaniu. A tu chodzi o odbieranie bez szumów. Więc chyba nie do końca. Nadawanie wystarczyło poprawić (filtr) a odbiór zostawić. Chyba ze to jest ze sobą jakoś ściśle związane jak moc z niutonem w diezlu :-). Jebnięcie z dołu ale szybko tracimy niutona albo rozkładamy moment spokojniej i dłużej :)

Może zejdźmy z tego tematu i przenieśmy się do CB ?
W sumie racja. Emisja przy odbiorze jest zbyt mała, żeby zakłócać cokolwiek. Za to znalazłem stronę na której pokazują radia od środka i wynika z tego, że Johnny II jest na płycie głównej Unidena. Pewnie Johnny i Harry III też są. Jest na tej stronie również porównanie szumów m.in. Johnnego II i Unidena Pro 520 XL.

http://www.saxon.waw.pl/naprawa_cb-46.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: neck99 »

Powiem Ci ze nie wiem co tam piszą ale jak miałem J czy H szumiało strasznie. Jak włożyłem U cisza. Bez żadnej zmiany niczego. Błoga cisza. Nie tylko ja to zauważyłem - szfagier to samo. Zmieniał kilka radyjek aż w końcu się dał przekonać do U. i mówi CISZA !!! :)

Co do tego zabronienia zawsze można zdrapać, zamalować, zakleić napis Uniden :) i deklarować ze to Legend II :D nie ma jak sprawdzić :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
pumpa
Posty: 159
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: 3City

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: pumpa »

Dato czy ja odlaczysz zasilanie Venus i podlaczysz ponownie to pamieta kanal czy startuje od 9?

Gownazerie nakrylem w kaufhali jak mi obcinala CB do wyjecia :(

Trzeba zmienic porzadne za duze radio na cos ukrytego + tajfun w dach.
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: grzesiu26 »

Mi kiedyś też próbowali gwizdnąć antenę i skończyło się tylko na przeciętym kablu.
Było to na parkingu w Szczecinie pod Leroy Merlin i ochrona parkingu ich wypłoszyła.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: szms »

Ja mam nawyk, że jak jadę w strony gdzie kręci się dużo ludzi to wolę poświęcić chwilę czasu i wszystko pochować... znajomemu nawet antenę od radia ostatnio ukręcili... tragedia.
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: grzesiu26 »

Co by nie mówić mam wrażenie że kradzieże się ostatnio nasilają.
Bynajmniej w moich okolicach...
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: dato »

Pumpa, pamięta, startuje na 19.
pumpa
Posty: 159
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: 3City

Re: Odp: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: pumpa »

dato pisze:Pumpa, pamięta, startuje na 19.

Ostatnie pytanie konkursowe do zawodnika


Czy po odcieciu zasilania i wlaczeniu ponownie samo sie uruchamia czy trzeba guziolem robic rozruch?

Zakladam ze guziolem i to mnie martwi.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: dato »

Słusznie zakładasz :smile:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13607
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: Enriquez »

Natchniony tym datowym CeBe, myślę że to fajny, dyskretny sprzęcik.
Być może zanabedę taki niebawem. A co byście powiedzieli na antenę President Vermont w miejsce dziury na fabrycznego rekina?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pumpa
Posty: 159
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: 3City

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: pumpa »

Zerknij tez na Sirio Tajfun (Taifun) fakt ze nie jest pochylana to jej minus. Na plus dziala cena i wyglad jak z niemieckiego auta a nie japonskiego :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: szms »

Ja bym wolał Presidenta, Tajfun kompletnie mi nie podchodzi. Podobno obie są dobre. :)
ODPOWIEDZ