Sprzęt CB jaki kupić

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: dato »

Enriquez pisze:Natchniony tym datowym CeBe, myślę że to fajny, dyskretny sprzęcik.
Być może zanabedę taki niebawem. A co byście powiedzieli na antenę President Vermont w miejsce dziury na fabrycznego rekina?
Długo nad tym myślałem i kombinowałem i nic lepszego nie wymyśliłem. Ma wady, w szczególności instrukcję wożę w schowku, bo raz coś poprzełączałem w trasie i później kilka minut na poboczu metodą prób i błędów na 19 wracałem, a raz mi się zawiesił i przywrócenie parametrów fabrycznych go ożywiło ;)
Ale robotę robi.

SJAK nic nie pisze - więc pewnie nie jest zadowolony, może też się wypowie ?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: Misiek Fisiek »

[quote="dato"]Ma wady, w szczególności instrukcję wożę w schowku/quote]

Przypomniało mi się, że znalazłem tą Twoją instrukcję pod siedzeniem pasażera ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: sjak »

Wypowie się, wypowie :D

Po chwili przyzwyczajenia obsługuje się nawet toto intuicyjnie. Jakość jak na miśkochron aż nadto, na antenie Sirio 70 cm słyszalność ok 4 km bez żadnych szumów, do 8 z szumami, ale zrozumiale. Pasuje mi, że nie widać go z zewnątrz. A teraz wady - ASQL niezbyt udany, częściej jeżdżę na ręcznym, oraz - już dwukrotnie przestawiłem na brytyjskie częstotliwości a powrót do właściwych zajmuje bliżej nieokreślony czas prób i błędów. Instrukcja nic tu nie daje ;)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: dato »

Daje. Przypomina jak wrócić do fabryki i jak poustawiać te kilka opcji co ich potrzebuje. Zajmuje to 3 minuty więc tą opcję preferuję :-)
pumpa
Posty: 159
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: 3City

Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: pumpa »

Dzisiaj ogladalem, fajne toto i miniaturowe. Jako komtre pokazali Yosana 100 z odczepianym panelem, to dopiero malenstwo wyglada jak zabawka z jajek z niepodzianka.

edit:

Lafayette Venus / Megajet MJ555 / Polmar Venus / Yosan CB-200/ YosanCB-300/ Megajet MJ 550/ to wszystko jeden pies ta sama pucha. Tylko "interfejsem" sie rozni.
emay

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: emay »

dato


czy mozesz mi na priw podeslac wszystkie dane Twojego radyjka plus jakie kable kupowales zlaczki itp podoba mi sie Twoje rozwiazanie...tyle ze ja to chce zrobic w sedanie dzieki i pozdrawiam
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: szms »

Dopiero dziś przejrzałem ten wpis o Datowym radiu, ale świetne maleństwo! Coś czuję, że SII na wiosnę dostanie taką zabawkę :mrgreen: :mrgreen: Byle gdzie się to wepchnie, sama grucha jest świetna! :D
Gorzej natomiast z anteną, nie mam na nią kompletnie pomysłu :(
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: Super_Be »

Tylko pamiętajcie, że bawienie się gruchą podczas jazdy może dekoncentrować kierowcę 8-)
emay

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: emay »

szms pisze:Dopiero dziś przejrzałem ten wpis o Datowym radiu, ale świetne maleństwo! Coś czuję, że SII na wiosnę dostanie taką zabawkę :mrgreen: :mrgreen: Byle gdzie się to wepchnie, sama grucha jest świetna! :D
Gorzej natomiast z anteną, nie mam na nią kompletnie pomysłu :(


ja przyczepie antenke na krawedzi klapy kolo napisu TSI lub z drugiej strony... radio bede tez montowal na wiosne tj jak przyjade... bo fajnie to kolega dato rozwiazal...

myslalem o magnesie / bo mialem krotka presidenta na magnesie ale jakos do superba bardziej mi pasuje przyczepiona na stale oraz druga sprawa to to ze altea nie przekraczala 200km a tu bedzie wiecej nawet wiec musi sie trzymac pozadnie...


dobrze byloby jakby dato znajdujac chwilke zrobil jeszcze dokladniejsze foty co i jak przymocowal no i troszke opisal jakiej dlugosci kable itp itd... no ale to juz on musi tutaj zalukac...a jak widzisz moj post troszke tutaj juz wisial...(moze zagladal ale zbyt wziol do siebie moje docinki :lol: i sie obrazil :cry: :| )
Ostatnio zmieniony 5 lut 2013, o 16:28 przez emay, łącznie zmieniany 1 raz.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: szms »

No to ja mam podobny pomysł, a ostatecznie uchwyt na stałe zrobię sobie chyba sam, żeby był typowo dopasowany do klapy, najpierw wybiorę w końcu antenę, a potem pod nią i SII zrobię sobie uchwyt. :)
emay

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: emay »

szms pisze:No to ja mam podobny pomysł, a ostatecznie uchwyt na stałe zrobię sobie chyba sam, żeby był typowo dopasowany do klapy, najpierw wybiorę w końcu antenę, a potem pod nią i SII zrobię sobie uchwyt. :)

uchwyt oczywiscie w chromie ;-) tez bede kombinowal ale dopiero w maju...wiec jak cos to licze na pomoc z twojej strony lub jak cos moze razem cos wymyslimy...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: szms »

Ja to chyba ten chrom odpuszczę, raczej machnę go pod mocca, albo po prostu na czarno. ;)
Jak przyjdzie wiosna pokombinuje, zmierzę i coś wymodzę, to raczej nie będzie skomplikowane, jak już się tego w ogóle podejmę, to zrobię parę sztuk, ewentualnie będziesz wisiał mi flaszkę :mrgreen: :mrgreen:
A na chrom to sobie już sam pykniesz :mrgreen: :mrgreen:

Chyba, że jednak zdecyduję się na magnes, sam nie wiem :)
emay

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: emay »

na czarno mozna malowac ale juz na bialo jak takie cos walniesz to wyglada wsiunsko ...jezdzi tutaj w moim rejonie jeden bialy superb na GWE rejestracji jezeli dobrze pamietam ma na bialo polakierowany gril i nawet moja zona powiedziala ze wyglada to obciachowo do tego ma jeszcze czarne chlapacze ...normalnie wsiunowoz sie z tego zrobil a FEEEEEE wiec u mnie lakierek na bialo odpada raczej chrom lub nierdzewka...
pumpa
Posty: 159
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: 3City

Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: pumpa »

szczypior o gustach sie nie dyskutuje, a juz okreslanie jako wsiunski jest... dziecinne rodem z piaskownicy

Lekko mnie wnerwia takie szufladkowanie innych nie pasujacych do wlasnego schematu.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: Zaj007 »

Pod choinkę okupiłem sobie radio i mocowanie na klapę Presidenta. Jest spoko. Antena długa Alana, modelu nie pamiętam. Mocowana na śrubkę. I taki wariant polecam.
Na magnesach jeździłem od początku. Było dobrze do pułki nie zdmuchnęło. A wcale szybko nie jechałem. Z racji krótkiego kabla umieściłem antenę bliżej tyłu, a tam dach jest lekko zaokrąglony... Dobrze, że szyba cała :mrgreen: Więc jeśli magnes, to na klapę, bo antena chowa się w ciągu i trudniej zgubić.
Antena mocowana na śrubkę ma pewną przewagę nad przykręcaną (mocowanie na gwincie). Owszem trudniej ją zdjąć, ale można ustawić tak aby nie uderzała o samochód przy otwieraniu małej klapy. Do tego jeśli zastąpi się domyślnego motylka zwykłą muterką trudniej ukraść. Tylko trzeba kluczyk ze sobą wozić. I tak właśnie chcę zrobić u mnie.
Obrazek
ODPOWIEDZ