Sprzęt CB jaki kupić

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
emay

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: emay »

pumpa pisze:szczypior o gustach sie nie dyskutuje, a juz okreslanie jako wsiunski jest... dziecinne rodem z piaskownicy

Lekko mnie wnerwia takie szufladkowanie innych nie pasujacych do wlasnego schematu.


no to biore zabawki i ide do innej piaskownicy no ale chyba to nie Ty ? ja wyrazilem co o tym sadze a nie ze mu zabronilem zyjemy w wolnym kraju i mozna krytykowac ale nie mozna zabraniac...podobnie jak mnie i innych krytykuja za "wsiunski" napis VRS...

Gust kazdy ma inny jednemu sie podoba babka a drugiemu matka ... a wole okreslenie wsiunski niz wiejski bo do wioski akurat mi blisko bardzo...
emay

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: emay »

Zaj007 pisze:Pod choinkę okupiłem sobie radio i mocowanie na klapę Presidenta. Jest spoko. Antena długa Alana, modelu nie pamiętam. Mocowana na śrubkę. I taki wariant polecam.
Na magnesach jeździłem od początku. Było dobrze do pułki nie zdmuchnęło. A wcale szybko nie jechałem. Z racji krótkiego kabla umieściłem antenę bliżej tyłu, a tam dach jest lekko zaokrąglony... Dobrze, że szyba cała :mrgreen: Więc jeśli magnes, to na klapę, bo antena chowa się w ciągu i trudniej zgubić.
Antena mocowana na śrubkę ma pewną przewagę nad przykręcaną (mocowanie na gwincie). Owszem trudniej ją zdjąć, ale można ustawić tak aby nie uderzała o samochód przy otwieraniu małej klapy. Do tego jeśli zastąpi się domyślnego motylka zwykłą muterką trudniej ukraść. Tylko trzeba kluczyk ze sobą wozić. I tak właśnie chcę zrobić u mnie.


zapodaj fote jak mozesz klapa zamknieta klapa otwarta z antenka bo ciekaw jestem...
pumpa
Posty: 159
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: 3City

Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: pumpa »

szczypior pisze:
pumpa pisze:szczypior o gustach sie nie dyskutuje, a juz okreslanie jako wsiunski jest... dziecinne rodem z piaskownicy

Lekko mnie wnerwia takie szufladkowanie innych nie pasujacych do wlasnego schematu.


no to biore zabawki i ide do innej piaskownicy no ale chyba to nie Ty ? ja wyrazilem co o tym sadze a nie ze mu zabronilem zyjemy w wolnym kraju i mozna krytykowac ale nie mozna zabraniac...podobnie jak mnie i innych krytykuja za "wsiunski" napis VRS...

Gust kazdy ma inny jednemu sie podoba babka a drugiemu matka ... a wole okreslenie wsiunski niz wiejski bo do wioski akurat mi blisko bardzo...

Dobra napisze prosciej i zeby bylo jasne nikogo nie cytuje.

nie podoba mi sie, mam inne zdanie, wyglada nieladnie, nie zgadzam sie

a

wsiunskie, pieprzysz, obciach, chuja tam


widzisz niewielka roznice?

miec prawo do wlasnego zdania bez prawa do obrazania i tyle
emay

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: emay »

pumpa no i co ja mam Tobie odpisać juz wiem patrz niżej ;-)

.......................... ;-)

a roznice widze w zaleznosci pod jakim katem patrzysz na monitor a moj stary refleksyjny pomazany polapany jeszcze na polgwizdka chodzi bo karta sie pali graficzna wiec ciezko roznice dostrzec...

:lol: wyluzuj kolego bo sie stresu forumowego nabawisz :mrgreen:

pumpa lekko poszperalem i wiesz co PRZYGANIAL KOCIOL GARNKOWI ponizej tylko jeden Twoj post... i przyklad slownictwa uzytkowego nazwijmy to :mrgreen: :lol:
pumpa pisze:Bierz 1.8 a nie 1.4Tsi

Mam 1.4Tsi na miasto i w sumie mocowo wystarczy ale ma pare lekko przykrych niefajnosci.

1. ... daje dupy elastycznoscia



4. po 100kg zapier..a na trasie jak zloto.



Jedni lubia zapier... 200kmh po miescie chwalac sie swoim poziomem

- polak - e stary kurwa przeplaciles, mogles doplacic i kupic wiekszy i z lepszymi funkcjami, ogolnie kicha, ja to kupilem sobie zajebisty



.

ok niechce mi sie wszystkiego przegladac pumpa ale umoralniaj kogo innego :roll:
Ostatnio zmieniony 7 lut 2013, o 07:43 przez emay, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: Zaj007 »

szczypior pisze:zapodaj fote jak mozesz klapa zamknieta klapa otwarta z antenka bo ciekaw jestem...
Kapitanie Szczypior, od razu chciałem fotkę wrzucić, ale miałem trochę pracy, a potem ciemno się zrobiło i rozumiesz... dupton.
Obrazek
emay

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: emay »

ok majtku ale zeby mi to bylo ostatni raz ;-)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: dato »

szms pisze:No to ja mam podobny pomysł, a ostatecznie uchwyt na stałe zrobię sobie chyba sam, żeby był typowo dopasowany do klapy, najpierw wybiorę w końcu antenę, a potem pod nią i SII zrobię sobie uchwyt. :)
Po co najpierw antenę ? Zrób sobie już i na stałe dobry uchwyt pod motylka i będziesz mógł przebierać w antenach... Jest ich multum do wyboru - zakładasz, ustawiasz SWR i śmigasz... Jak się boisz to +śrubki zabezpieczające lub zwykłą z nakrętką, jak Zaj pisze...
Zaj007 pisze:Na magnesach jeździłem od początku. Było dobrze do pułki nie zdmuchnęło. A wcale szybko nie jechałem.
Bo te magnesy się po prostu zużywają - z Vectra antenkę na małym magnesie mi zaczynało zwiewać regularnie po 6-8 miesiącach używania. Więc można brać większą patelnię, albo kupować nową co pół roku i problem rozwiązany.
pumpa
Posty: 159
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: 3City

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: pumpa »

szczypior pisze:pumpa no i co ja mam Tobie odpisać juz wiem patrz niżej ;-)

pieprzysz ;-)

a roznice widze w zaleznosci pod jakim katem patrzysz na monitor a moj stary refleksyjny pomazany polapany jeszcze na polgwizdka chodzi bo karta sie pali graficzna wiec ciezko roznice dostrzec...

:lol: wyluzuj kolego bo sie stresu forumowego nabawisz :mrgreen:

pumpa lekko poszperalem i wiesz co PRZYGANIAL KOCIOL GARNKOWI ponizej tylko jeden Twoj post i prosze TYLE ZE JA MAM NAPRAWDE TO W DUPIE I ZAPIER...AM :mrgreen: :lol:
pumpa pisze:Bierz 1.8 a nie 1.4Tsi

Mam 1.4Tsi na miasto i w sumie mocowo wystarczy ale ma pare lekko przykrych niefajnosci.

1. ... daje dupy elastycznoscia



4. po 100kg zapier..a na trasie jak zloto.



Jedni lubia zapier... 200kmh po miescie chwalac sie swoim poziomem

- polak - e stary kurwa przeplaciles, mogles doplacic i kupic wiekszy i z lepszymi funkcjami, ogolnie kicha, ja to kupilem sobie zajebisty



.

ok niechce mi sie wszystkiego przegladac pumpa ale umoralniaj kogo innego :roll:

1. nie pisz do mnie pieprzysz bo ja cie nie obrazalem i robisz z tego sprawe osobista, mozesz tak pisac do swoich dzieci kolegow po wodce itp. nie do obcych ludzi , emotikon na koncu nic nie daje.

Szczypior ty nadal nie widzisz roznicy wiec nie ma sensu tlumaczyc, poza tym wyjmujesz slowa z kontekstu. Wczytaj sie i postaraj zrozumiec. Nie manipuluj postami.
emay

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: emay »

eeee dalej uwazam ze .......... ;-) NIE IRYTUJ SIE BO SZKODZI TO ZDROWIU PSYCHICZNEMU

sprawa osobista hmmmm no porzeciez to Ty mnie pouczales wiec wyluzuj...

Pumpa fakt nie znamy sie osobiscie wiec jezeli poczules sie urazony przepraszam nie to bylo i nigdy nie bedzie moim celem...Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 7 lut 2013, o 07:41 przez emay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: Zaj007 »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: awdurek »

Mam dokładnie tak samo zamontowaną i na takim samym uchwycie antenę.
Moja jest dużo krótsza.
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: szms »

Ja chciałbym zrobić coś na podobę, Zaj, Awdurek ne klapie nie widać, żadnych zarysowań czy coś?
Czytałem o różnych uchwytach i niektóre robią z lakieru jesień średniowiecza :mrgreen:

Dlatego cały czas zastanawiam się nad takim albo jakąś samoróbką :)
emay

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: emay »

zaj007 fajnie to wyglada wezme przyklad od Ciebie i jak tylko sie z tym tematem ogarne w okolicach maja dam foto...

faktycznie bat slusznej dlugosci ...

mam pytanko : czy podstawa tej antenki ma jakas gabke tj czy aby napewno nie bedzie rys bo od srodka mam to gleboko zanim to skoroduje to samochod juz nie bedzie moj...ale z zewnatrz jest to conajmniej wazne ...?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: rezon »

Weźcie pod uwagę, że S2 ma bardzo delikatne blachy. Miałem plastikowe podkładki pod wkrętki, ale poluzowały się i stwierdziłem, że przykręcę bez - jak wskazuje fabryka. W efekcie mam dwa delikatne wybrzuszenia. Przeszedłem na magnes z 0,5m helikalną. Zasięg ok. 7-8km, przy 5km słychać wciąż idealnie. 233km/h też wytrzymuje.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ