Śmietnik osobisty

Tematy nie związane z Superbem
logann
Posty: 139
Rejestracja: 25 cze 2017, o 21:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: logann »

sane pisze:
CLO27 pisze: rata na 3 lata byłaby dwa razy większa co by go zablokowało finansowo....czyli leasing na 5 lat będzie stanowił sporą część dochodów(skoro 3 letni by go blokował)
Twój tok myślenia - skoro kogoś stać na ratę 1500 zł, to powinno go też być stać na ratę 3000 zł, tak?

Sorry, ale nie kumam tego wywodu :?
Może koszty utrzymania superba są tak duże, że nie mam o nich pojęcia i powinienem zarezerwować te 2k miesięcznie na naprawy ;) ? A tak serio, to nie chodzi o to, że nagle zacznę jeść tynk ze ścian, ale wolałbym żeby moja żona nie musiała wybierać tańszej kosmetyczki bo postanowiłem spłacić autko szybciej.

Chociaż, zawsze może się noga w byznesie powinąć... :(
wojteq
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2017, o 20:57
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: wojteq »

Panowie temat jest na tyle długi, że ciężko znaleźć konkretne informacje. Przymierzam się w październiku/listopadzie do zamówienia Superba, w grę wchodzi leasing z wysokim wykupem tak aby auto oddać potem do dealera i wziąć nowe. Czy to się opłaca, czy nie to już inna kwestia. Jak dla mnie się opłaca.

Tu mam pytanie do osób, które takowy leasing brały. Pytanie pierwsze, jak to wygląda z oddaniem auta? Czy leasingodawca nie nabija wtedy kosmicznych faktur za ryski itp? Niestety nie znam nikogo kto miałby taki leasing, a informacji w internecie o oddawaniu auta praktycznie nie ma.

Drugie pytanie, czy brać przy takim leasingu pod uwagę inne banki czy jednak w tym wypadku VW będzie najkorzystniejszy?

ups, prosiłbym moderatora o przeniesienie postu do tematu finansowanie, przepraszam za pomyłkę :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sane »

wojteq pisze:Tu mam pytanie do osób, które takowy leasing brały. Pytanie pierwsze, jak to wygląda z oddaniem auta? Czy leasingodawca nie nabija wtedy kosmicznych faktur za ryski itp? Niestety nie znam nikogo kto miałby taki leasing, a informacji w internecie o oddawaniu auta praktycznie nie ma.

Drugie pytanie, czy brać przy takim leasingu pod uwagę inne banki czy jednak w tym wypadku VW będzie najkorzystniejszy?
VW uruchomiło ten produkt stosunkowo niedawno. Z tego co mi wiadomo pierwsze auta dopiero zaczęły zjeżdżać, więc nie wiem czy ktoś Ci odpowie odnośnie tego konkretnego produktu.

Co do oceny pojazdu przy zwrocie, to samochody są oceniane w oparciu o Przewodnik Zwrotu Pojazdu.
Tutaj z VW Bank: http://www.vwbank.pl/docs/VWB-550-Przew ... sobowe.pdf

Większość firm CFM na rynku (Arval, Leaseplan, Alphabet) ma ten przewodnik w zatwierdzonym przez PZWLP standardzie: https://pzwlp.pl/pzwlp/przewodniki-zwro ... zdow-pzwlp
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

sane pisze:
CLO27 pisze: rata na 3 lata byłaby dwa razy większa co by go zablokowało finansowo....czyli leasing na 5 lat będzie stanowił sporą część dochodów(skoro 3 letni by go blokował)
Twój tok myślenia - skoro kogoś stać na ratę 1500 zł, to powinno go też być stać na ratę 3000 zł, tak?

Sorry, ale nie kumam tego wywodu :?
Sorry ale twoim zdaniem jaki procent dochodów powinien pochłaniać leasing? Moim max maxów 20%....więc tak jak kogoś stać na wydanie na auto 1.5 tyś to nie powinno go finansowo "zatkać" 2 razy wieksza rata...ale to może niektorzy po prostu mają inny tok myślenia i na auto są wstanie wypier...40%dochodów, to ich jeszcze nie "zatyka" :)...dla mnie to głupota stąd napisałem żeby taki ktoś się nad tym zastanowił...nie neguje że ktoś tak robi tylkoniech to przemyśli...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sane »

CLO27 pisze:Sorry ale twoim zdaniem jaki procent dochodów powinien pochłaniać leasing? Moim max maxów 20%....więc tak jak kogoś stać na wydanie na auto 1.5 tyś to nie powinno go finansowo "zatkać" 2 razy wieksza rata...ale to może niektorzy po prostu mają inny tok myślenia i na auto są wstanie wypier...40%dochodów, to ich jeszcze nie "zatyka" :)...dla mnie to głupota stąd napisałem żeby taki ktoś się nad tym zastanowił...nie neguje że ktoś tak robi tylkoniech to przemyśli...
No, ale przeczysz sam sobie...

Powiedzmy, że te 1500 zł to właśnie 20% dochodu. I to jest wg Ciebie ok. I jest to logiczne, bo banki podobnie liczą.
A to oznacza, że 3000 zł to będzie w tym przypadku 40% dochodów. I to już nie jest bezpieczna proporcja, jak sam zresztą stwierdziłęś...
Więc??? Bo dalej nie kumam.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

Wiec...... nie jest bezpieczna ale cie kufa nie blokuje finansowo...jak przeznaczasz na ten cel od razu 40% to 2 razy wieksza rata czyli 80% cie raczej finansowo zblokuje prawda?
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

Jezeli wiec jako poczatkowe założenie masz kwotę ktora stanowi wyższy próg niz okolo 20% twoich dochodów powinieneś sprawe zakupu przemyśleć...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sane »

CLO27 pisze:Wiec...... nie jest bezpieczna ale cie kufa nie blokuje finansowo...jak przeznaczasz na ten cel od razu 40% to 2 razy wieksza rata czyli 80% cie raczej finansowo zblokuje prawda?
Zależy co rozumiemy przez "zblokowanie".
Akurat w tym przypadku nie było mowy o "niewypłacalności", a o konieczności obniżenia dotychczasowego poziomu życia przez 2 razy wyższą ratę.

W ogóle co za mongolska teoria :lol: :lol: :lol:
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

Hehe ja napisalem niech przemyśli zakup Mongole, jeżeli dwa razy wielsza rata mogłaby go zablokować...on się do tego nie odniósł, ale widze, że chyba w ciebie to uderzylo bezpośrednio hehhehehheheheheehe....przecież wydaj sobie na auto nawet 60% dochodów co mnie to...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sane »

CLO27 pisze:on się do tego nie odniósł
A to niby co jest?
logann pisze:Może koszty utrzymania superba są tak duże, że nie mam o nich pojęcia i powinienem zarezerwować te 2k miesięcznie na naprawy ;) ? A tak serio, to nie chodzi o to, że nagle zacznę jeść tynk ze ścian, ale wolałbym żeby moja żona nie musiała wybierać tańszej kosmetyczki bo postanowiłem spłacić autko szybciej.
CLO27 pisze:ale widze, że chyba w ciebie to uderzylo bezpośrednio hehhehehheheheheehe....przecież wydaj sobie na auto nawet 60% dochodów
Ma ktoś pożyczyć 100 zł? Pensja dopiero jutro :lol: :lol: :lol:
CLO27 pisze:co mnie to...
O to to :)
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

Moge ci pożyczyć nawet dać to100zł i 1 grosz...ten grosz bedzie pracował to znaczy co dziennie ta groszowa pozyczka bedzie się podwajać i tak przez miesiąc..czyli w drugim dniu 2 grosze w trzecim 4 grosze....ok? Po miesiącu oddasz tą "groszowa" pożyczkę zgoda? Gdzie wysłać kasę napisz na pw...

Ps czyli się odnosił (nie widziałem:) czyli przemyślał sprawę więc nie widzę problemu:P
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

s-e-b-e-b pisze:Polski small biznes...zarobię 100 pln...na auto wydam 120 pln...niech sąsiady widzą :)
;) :mrgreen: ty miałeś buggatti kupować ale zbierasz do 5 baniek żeby leżeć :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kamracik »

Ja pitole.. co Wy zaglądacie gościowi do portfela? :shock:

Jest coś takiego jak komfort finansowy, co z tego, że stać mnie na ratę dużo większą jak przy tym będę musiał się zastanawiać w sklepie czy wziąć tańszą czy droższą whiskey? Lepiej wziąć niższą ratę i się dobrze napić :mrgreen:

Czepiacie się tak naprawdę, że ktoś ma inny punkt widzenia niż Wy :roll:
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sane »

CLO27 pisze:Moge ci pożyczyć nawet dać to100zł i 1 grosz...ten grosz bedzie pracował to znaczy co dziennie ta groszowa pozyczka bedzie się podwajać i tak przez miesiąc..czyli w drugim dniu 2 grosze w trzecim 4 grosze....ok? Po miesiącu oddasz tą "groszowa" pożyczkę zgoda?
Kierwa, AMBER CLO normalnie :lol:
CLO27 pisze:Gdzie wysłać kasę napisz na pw...
Logannowi wyślij, to może będzie go stać na Superba w końcu :D
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kamracik »

s-e-b-e-b pisze:idź do lasu...
Już nie ma lasu :( Dziadki zabrały :P
Zablokowany