samochody "ciężarowe" - absurdy kratkowe

Tematy nie związane z Superbem
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

samochody "ciężarowe" - absurdy kratkowe

Post autor: Tomek »

Zaczynam wątek w którym zachęcam do pisania o głupocie jaką jest kratka, która robi z samochodu ciężarówkę.

Oto przykład jak kratka, zamiast poprawić, to całkowicie uniemożliwia przewożenie czegoś większego, w dodatku samochodem który z założenia jest dostawczym :shock:
Obrazek
S3 L&K
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: samochody "ciężarowe" - absurdy kratkowe

Post autor: eX »

tak. zgadzm sie, sam opieprzylem kierownika dzialu sprzedazy, za zamowienie superba kombii z kratka. mam mozliwosc wypozyczenia auta do testowania na 2 dni, ale co z tego sobie przetestuje jak kratka zalozona w aucie i nie mozna nic wlozyc do bagaznika.

dla mnie chory przepis, tak jest tylko u nas..
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: samochody "ciężarowe" - absurdy kratkowe

Post autor: Iron »

Tomek pisze:Zaczynam wątek w którym zachęcam do pisania o głupocie jaką jest kratka, która robi z samochodu ciężarówkę.

Oto przykład jak kratka, zamiast poprawić, to całkowicie uniemożliwia przewożenie czegoś większego, w dodatku samochodem który z założenia jest dostawczym :shock:
Obrazek
Prawda, głupota "Czarnego RP", ale dzięki temu ustrojstwu można sobie odliczyć VAT. Dla mnie to ponad 24K PLN więc warto.
Powinni jednak zrobić tak jak w CZ, nie ważne jakie auto tylko ważne czy wykorzystywane do zarobków. Jak tak to możesz odliczyć full VAT.
Ale u nas bezmózgowi rządzący nigdy do tego nie dojdą szczególnie, że cechują się jednokomórkowym myśleniem :)

Poza tym jak będę mógł to ściągam tą kratkę....
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: samochody "ciężarowe" - absurdy kratkowe

Post autor: rafał »

no i po kratce http://moto.onet.pl/1614877,1,koniec-au ... tml?node=8" onclick="window.open(this.href);return false;
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: samochody "ciężarowe" - absurdy kratkowe

Post autor: Iron »

rafał pisze:no i po kratce http://moto.onet.pl/1614877,1,koniec-au ... tml?node=8" onclick="window.open(this.href);return false;
To było do przewidzenia.... ale wiadomo było już pod koniec kwietania, że wcześniej niż na jesień a raczej na początek 2011 nie uchwalą zmian. Więc do końca roku będzie szał :)
Ufff dobrze że już zamówiłem i to co wiem właśnie się produkuje ... może silnik mu właśnie wkładają :lol: albo właśnie zjeżdża z linii... jeszcze 14 dni :) sorry za OT
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: samochody "ciężarowe" - absurdy kratkowe

Post autor: rafał »

Iron pisze: Ufff dobrze że już zamówiłem i to co wiem właśnie się produkuje ... może silnik mu właśnie wkładają :lol: albo właśnie zjeżdża z linii... jeszcze 14 dni :) sorry za OT
fajne uczucie :)
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: samochody "ciężarowe" - absurdy kratkowe

Post autor: rafał »

szkoda tylko że prawa nabyte nie zostaną zachowane do odliczeń VAT-u od paliwa
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: samochody "ciężarowe" - absurdy kratkowe

Post autor: Iron »

rafał pisze:
Iron pisze: Ufff dobrze że już zamówiłem i to co wiem właśnie się produkuje ... może silnik mu właśnie wkładają :lol: albo właśnie zjeżdża z linii... jeszcze 14 dni :) sorry za OT
fajne uczucie :)
rafał pisze:szkoda tylko że prawa nabyte nie zostaną zachowane do odliczeń VAT-u od paliwa
Uczucie zajebiste ... :mrgreen:

a co do paliwa to tylko pozostanie nam tak przyjemność odliczania VAT do końca roku.... korzystać ile można.

A może kupić cysternę pliwa przed końcem roku ? :lol:
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
Awatar użytkownika
macki111
Posty: 171
Rejestracja: 17 cze 2010, o 19:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: samochody "ciężarowe" - absurdy kratkowe

Post autor: macki111 »

Czy ktoś w was, ma zdjętą nieszczęsną kratkę? Jeśli tak, to napiszcie jak najlepiej to zrobić. Jak dla mnie to pomyłka, potrzebna jak świni siodło. Zdemontowałbym najchętniej całą, ale co z dziurami w podsufitce? (kombi) Albo chociaż dolną część, tą za oparciem tylnej kanapy, (tak mi proponował dealer), patrzyłem, że można odciąć nity, ale trzeba ją najpierw całą zdemontować, bo inaczej nie dojdziemy do dolnych nitów. Jak dla mnie naprawdę porażka, jeśli potrzebuję przewieźć więcej np. kartonów to jest problem, muszę układać z tyłu na kanapie i jadę jak cygan na bazar. Jeśli ktoś walczył z tym tematem to proszę o info. Dzięki.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: samochody "ciężarowe" - absurdy kratkowe

Post autor: gachul »

Panowie jak macie w dow. rej. cieżarówki to nie mozecie ot tak sobie scągnąc kratki... to co powiedział policjant koledze kilka postow wcześniej to całkowita bzdura!!!!!!! Ja znam koleżke który wiózł szafke z ikei i wymontował krate w Berlingo... efekt.. zatrzymanie dow. rej. i wniosek do US o cofnięcie odpisanego vatu przysługującego cięzarówkom...( zakup samochodu, paliwo , itd)
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: samochody "ciężarowe" - absurdy kratkowe

Post autor: mkotek »

Ja też nie wiem, co za baran powiedział, że nic. Tzn., żeby być całkwicie zgodny - dla policji nic, bo brak kratki to nie wykroczenie. Natomiast informację o braku kratki policja ma obowiązek przekazać do US, a tam właśnie czekają sankcje wskazane przez gachula. Ja bym nie ryzykował. A że kratka to absurd, to wiadomo od zawsze.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: samochody "ciężarowe" - absurdy kratkowe

Post autor: Misiektt »

Jezu przecież idzie kratkę tak zrobić że nie przeszkadza w ogóle a jest na miejscu :)
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: samochody "ciężarowe" - absurdy kratkowe

Post autor: Arci9 »

Misiektt pisze:Jezu przecież idzie kratkę tak zrobić że nie przeszkadza w ogóle a jest na miejscu :)
Marcin dawaj opis :)
Też chciałem usunąć blachę w około kratki, a kolega pisał wyżej, że trzeba by ją wyciągną bo jakieś nity są od dołu?
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: samochody "ciężarowe" - absurdy kratkowe

Post autor: gachul »

Usunięcie dolnej cześci kratki tak żeby np. narty włozyc tez jest wykroczeniem... z kratka nie wolno nic robić tzn. przewsuwać, przecinać, wycinać itd. Przecież macie to zapisane w interpretacji przepisów. Pewnie że wyciecie dolnej częsci jest dla przymróżenia oka ale jak traficie na policjanta ch... to może byc jazda. A napewno bedzie przy podbijaniu przeglądu
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: samochody "ciężarowe" - absurdy kratkowe

Post autor: Misiektt »

Opis ?
Odkręcasz śruby wyciągasz kratkę na zewnątrz ( ta operacja jest dziecinnie prosta bo wszędzie są śruby na gwincie ) upierdalasz gumówką i zabezpieczasz antykorozyjnie od to cały opis :D
Jest to niezgodne z przepisami i podaję tą informację tylko w celach orientacyjnych :D Bynajmniej nigdzie nikomu nie świadczę takich usług :)

A co do policjantów ch... To jest element mocowany na nity zawsze może odpaść :D wtedy trzeba go przymocować na nowo i pojechać na przegląd.
Nity się bardzo często i szybko zrywają :D :D :D

I jeszcze jedno jak już coś z kratką na prawdę chcecie robić bo coś tam chcecie wozić to Panowie przyciemnijcie na szyby :D, wtedy nikt "nie zajrzy" do środka
ODPOWIEDZ