Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
grzesik1
Posty: 14
Rejestracja: 19 lis 2020, o 20:04
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Grzegorz

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: grzesik1 »

to i ja dorzucę dwa grosze po miesiącu użytkowania. Mam L&K z kilkoma dodatkami- (auto z placu):
1. Fabryczna nawigacja- bubel wole Android Auto.. :)
2.VC- bardzo go lubie
3. Kamera 360st - nie używam, wystarczy kamera cofania + czujniki (2000 w błoto)
4. Travell Asist - super sprawa, kożystam w korkach i czasami na drogach szybkiego ruchu jak potrzebuje uwolnić ręce
5. hak- mam fabryczny, podobno kupując auto bez haka i bez przygotowania pod hak, nie można legalnie takiego haka domontować.
6. Grzana kierownica, ja używam przez kilka min. na najniższym stopniu grzania- uważam że warto
7. Phone Box- z Galaxy note 9 działa średnio- telefon jest dość duży i nie zawsze załącza się ładoanie indukcyjne, do tego nie zauważyłem wzmocnienia zasięgu... no i wkładanie telefonu do schowka jest mało komfortowe- chyba drugi raz bym nie brał
8. przy DSG manetki koniecznie- ja nie mam i strasznie mi brakuje (z uwagi na lag w DSG).
9. Canton- dla mnie warto- sub daje rade
10. Lane Asist- nie używam- chyba że z trave asist
11, asystent wyjazdu tyłem- super sprawa, tutaj wspomne że mając kamerę cofania i wyjeżdzając tyłem zza samochodu, praktycznie widać wszystko w kamerze.
12. Ogólnie asystenci robią robotę i uważam że warto dopłacić za bezpieczństwo.
13. Światła LED Matrix- dla mnie najważniejsza opcja ale uważam, że świecą gorzej jak w nowej octavii, lampy mają na pewno mniej diód, wycinają większe obszary jak w octavii.

Tyle ode mnie... :)
Pozdrawiam w Nowym Roku
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: Sdss »

grzesik1 pisze: 5 sty 2021, o 20:09
13. Światła LED Matrix- dla mnie najważniejsza opcja ale uważam, że świecą gorzej jak w nowej octavii, lampy mają na pewno mniej diód, wycinają większe obszary jak w octavii.
Ile mniej diód?
spike1314
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2020, o 22:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Papi

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: spike1314 »

Ja mam od Listopada wersję Sportline i moje spostrzeżenia po 2 miesiącach, dotyczy nie tylko samych opcji dodatkowych ale również wyposażenia standardowego przy tej wersji - (bardzo subiektywnie, proszę nie traktować jako poradę),

Czego mi brakuje i żałuję że nie mam: do 100%
1 % asystenów - chciałbym mieć ale nie mogłem przekroczyć ze względów księgowych pewnej kwoty i musiało wylecieć
99% napędu 4x4 (w poprzednim aucie miałem i różnica jest ogromna)

Co mi się podoba i mam:
- VC genialna sprawa, to jakby przesiąść się z auta kilkuletniego do nowej generacji
- Grzana kierownica - używam teraz jak chłodniej cały czas
- Grzane fotele j.w., dla egoistów wystarczy przód, ja wziąłem na wszystkich
- Grzana przednia szyba
- Kamera cofania, miałem w poprzednim aucie i moim zdaniem same czujniki to trochę za mało
- Nawigacja fabryczna, szkoda że licencja jest tylko roczna (jak dla mnie Android Auto jest całkowicie zbędne, nigdy nie używam)
- DCC zastanawiałem czy to brać ale różnica między komfort (na którym głównie jeżdżę po mieście) a sport jest wyraźna

Co mam a niekoniecznie:
- Columbus, zamiast niego można brać tańszy model ale mnie się po prostu podoba bez tych gałek, jakość ekranu bardzo dobra
- Canton, gra przeciętnie, nie wiem jak gra standardowe ale to na pewno polecam sprawdzić przed zakupem
- manetek DSG, nie używam w ogóle, w poprzednim aucie też ich nigdy nie używałem - no może tylko przy dłuższym stromym zjeździe żeby skuteczniej hamować silnikiem.
- elektryki fotela, ustawiłem raz, później doregulowałem jeszcze ze dwa razy pod siebie i od tego czasu nie dotknąłem - niczym się nie różni od ustawienia raz ręcznie - jestem jedynym kierowcą auta
- matrix Led, wiem że w nocy w trasie są super, tylko ja od kilku lat nie jechałem ani razu w nocy w trasie

Czego nie mam i nie żałuję:
- wycieraczki tylnej szyby, długo się zastanawiałem czy to dobry pomysł ale zupełnie jej nie brakuje a auto przynajmniej wygląda ok bez tego patyka

I jeszcze co mnie najbardziej denerwuje, nie można wyłączyć całkiem Start/Stop oraz za każdym razem trzeba ustawić tryb DCC na taki jak chcę (komfort), nie zapamiętuje ostatnio wybranego trybu i do tego trzeba pamiętać, że zmiana trybu jazdy powoduje włączenie automatycznie Start/Stop.

Najfajniej byłoby skonfigurować auto od golasa pod siebie ale cenowo i wizualnie pewne rzeczy od razu bierzemy z dobrodziejstwem inwentarza (standardem wyposażenia) i np. mnie pasuje Sportline wyglądem a nie koniecznie wszystkim co posiada a co chciałbym mieć, np - nowa kierownica w Sportlinie mi pasuje a w LK jest ... dziwna.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: leszekmw »

spike1314 pisze: 6 sty 2021, o 11:21 VC genialna sprawa, to jakby przesiąść się z auta kilkuletniego do nowej generacji
przyjdzie czas że jeszcze będziecie dopłacali za wskazówki... :D
spike1314 pisze: 6 sty 2021, o 11:21 oraz za każdym razem trzeba ustawić tryb DCC na taki jak chcę (komfort), nie zapamiętuje ostatnio wybranego trybu
a to jakaś lipa faktycznie..

a start stop kompem się nie da jak w audi ? w audi odwraca sie działanie przycisku..
grzesik1
Posty: 14
Rejestracja: 19 lis 2020, o 20:04
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Grzegorz

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: grzesik1 »

Jeśli chodzi o matrixy to nie mam potwierdzenia w literaturze a są to moje odczucia. Jeździłem octavią a teraz superbem. W superbie jest jak by to napisać... ciemniejsze miejsce poziome na styku zasięgu świateł mijania i drogowych. W superbie lampa wycina tylko "pionowo"prostokątne pola, w octavii wyglądało to tak jak by wycinane pola były leżącymi prostokątami i były przynajmniej 2 warstwy. Pewnie nagmatwałem ale może niektórzy zrozumieją o co mi,chodzi :)))
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: baarttbaartt »

Start stop się da przez vcds wyłączyć i to jest 1 rzecz jaka należy zrobić;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 6 sty 2021, o 12:24 przez baarttbaartt, łącznie zmieniany 1 raz.
anastazyy
Posty: 397
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: anastazyy »

Z tym dcc to chyba coś zmienili po fl. Przed ustawione raz jest zapamiętane

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: timanfaya »

Bo ogólnie od jakiegoś czasu superb jedno zapamiętuje, a drugie pokazuje. U mnie np. w aucie z poprzedniego roku (MY2020) pamięta grzanie kierownicy z poprzedniego razu, ale tego nie pokazuje.
DCC i S/S niestety nie pamięta, ew ja nie zauważam (po mieście jeżdżę głównie na comfort a ten jest bardzo zbliżony do normala - dopiero na sporcie widać wyraźną różnice).
Czego mi brakuje i żałuję że nie mam: do 100%
1 % asystenów - chciałbym mieć ale nie mogłem przekroczyć ze względów księgowych pewnej kwoty i musiało wylecieć
99% napędu 4x4 (w poprzednim aucie miałem i różnica jest ogromna)
Asystenci są wg mnie bardzo fajni w superbie, natomiast zgadzam się, że 4x4 to jest inny level. Od 1,5 roku kiedy tylko wsiadam do innego auta nie mogę się nadziwić jak to mieli kołami na śliskim. W Superbie nie ma szans na mokrym asfalcie... Dopłacanie do columbusa vs 4x4 faktycznie nie było dobrym wyborem.

A co do kwestii księgowych - pamiętajmy, że po przekroczeniu limitu 150k netto (a w zasadzie ~165k jeśli ktoś rozlicza pół vatu) po prostu wyższej kwoty nie zaksięgujemy jako koszt. Ja przekroczyłem kwotę o parę procent i jest OK. Trudno, nie odliczam całości, ale jednak mam to, co chciałem. Co innego jakbyśmy kupowali porsche za 500k - wtedy to już gorzej się kalkuluje pod tym względem.
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: Sdss »

baarttbaartt pisze: 6 sty 2021, o 12:24 Start stop się da przez vcds wyłączyć i to jest 1 rzecz jaka należy zrobić;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie da się w FL. Podobnie profil jazdy nie da się ustawić zapamiętywania. Tak jest w całym VAG od rocznika modelowego 2020.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: leszekmw »

czyli i tutaj dobra zmiana... :lol:
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: maureliusz »

A nie tak dawno byłem besztany... że 4x4 to taki bajer i zbędny...i nie znam się.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: leszekmw »

wiesz..to nie chodzi o to że zbędny itd..
bardziej chyba chodzi o relację ceny a co za to dostajemy..
wydać 10tyś dla paru szybszych startów.. oczywiście w bardzo dużym uproszczeniu..
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: maureliusz »

leszekmw pisze:wiesz..to nie chodzi o to że zbędny itd..
bardziej chyba chodzi o relację ceny a co za to dostajemy..
wydać 10tyś dla paru szybszych startów.. oczywiście w bardzo dużym uproszczeniu..
Ehh... chyba mi się nie chce tłumaczyć...

Ja już nigdy ośki nie kupię.

Tylko dodam że ostatnio zrozumiałem czemu to auto jest niewrażliwe na aquaplaning... idzie jak petarda po deszczu... zero uślizgu kół w koleinach i kałużach... muszę z tył głowy pamiętać hamuje tak samo jak ośka...

Ale przecież kto jeździ w deszczu... szkoda 10 klocków lepiej se wsiąść... wentylowanie pupy :-)

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka


Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
anastazyy
Posty: 397
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: anastazyy »

Zgodzę się. Dla mnie jazda w deszczu przy 4x4 to zupełnie inna jazda niz wcześniej oska.
Fakt pamiętać trzeba ze hamuja jednak tak samo i bardzo mozna sie zdziwić przy hamowaniu jak się nagle okazuje ze jest slisko a Ty przeciez nic nie zauważyłeś podczas ruszania czy jazdy

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: maureliusz »

Mam dokładnie to samo... Można się zapomnieć.
Ale bezpieczeństwo/stabilność... bezcenne!

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
ODPOWIEDZ