alarm fabryczny a szyby

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

alarm fabryczny a szyby

Post autor: TFil »

Dzisiaj w końcu odebrałem swojego Superba :)

Mam jednak pytanie, ponieważ fabryczny autoalarm nie domyka mi szyb po zamknięciu samochodu (a tak miałem w Octavii, co prawda alarm nie był fabryczny).
Czy da się tę funkcję jakoś aktywować? Bo jeśli nie, to będzie mi jej brakowało.
Awatar użytkownika
przemqo
Posty: 78
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Lokalizacja: Olsztyn

Re: alarm fabryczny a szyby

Post autor: przemqo »

jestem wolnym słuchaczem na forum, nie mam superba, tylko hondę ale z tego, co przeczytałem mogę Ci powiedzieć że inni mają tak samo, poszukaj na forum wątku a znajdziesz na pewno:)
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: alarm fabryczny a szyby

Post autor: TFil »

Szukałem, ale znalazłem niestety tylko jeden post. Miałem nadzieję, że może ktoś wymyślił jakieś rozwiązanie, bo domykanie szyb to bardzo przydatna funkcja.
Awatar użytkownika
mm_olejnik
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 14:17
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź

Re: alarm fabryczny a szyby

Post autor: mm_olejnik »

naciśnij przycisk na pilocie zamykania i dłużej przytrzymaj, u mnie tak działa domykanie szyb

analogicznie przy otwieraniu ....
ARCHITEKTURA ŚWIATŁA - http://www.masterlight.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Art Deco, Wyposażenie wnętrz - http://www.e-kare.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Ikony designu, FLOS - http://www.lampy-o" onclick="window.open(this.href);return false;świetlenie.pl
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: alarm fabryczny a szyby

Post autor: TFil »

mm_olejnik pisze:naciśnij przycisk na pilocie zamykania i dłużej przytrzymaj, u mnie tak działa domykanie szyb

analogicznie przy otwieraniu ....
To wiem przecież :)
Chodzi mi o funkcję domykania szyb, czyli wysiadam z samochodu, w którym są uchylone szyby, naciskam na pilocie raz przycisk ryglowania i samo się wszystko robi (tak miałem w Octavii). Niestety w pośpiechu i roztargnieniu pewnie zdarzy mi się zapomnieć pozamykać szyb nie raz.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: alarm fabryczny a szyby

Post autor: Arci9 »

TFil, ja miałem ten patent w Leonie i teraz mi go nie brakuje :)
Jeśli masz czujnik deszczu to w sumie nie masz co się martwić, auto będzie zamkniete, a gdy zacznie padać to szyby i tak się same domkną :)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: alarm fabryczny a szyby

Post autor: mkotek »

Wkurzałem się ostatnio, że mam niefabryczny alarm, ale za to domykanie szyb przy załączaniu alarmu działa. Sprawdź może w module komfortu, czy nie ma tam odpowiedniego ustawienia, bo nie chce mi się wierzyć, że fabryczny alarm nie ma tej funkcji (skoro potrafi poczekać na zamknięcie klapy bagażnika przed załączeniem się, czego mój nie-taki-fabryczny już nie potrafi).
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
figaro
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2011, o 11:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: alarm fabryczny a szyby

Post autor: figaro »

właśnie ja też poszukuje takiej funkcji niestety jest ona bardzo przydatna przy dzieciach mojemu synowi dosyć często zapomina się zamknąć szyby a ja nie zawszę sprawdzę czy szyby są po domykane a przycisku pilota nie chce mi się trzymać.
Kiedyś doświadczalnie chciałem sprawdzić czy szyby zamkną się jak będzie padał deszcz otworzyłem okna zamknąłem samochód i zasłoniłem czujnik deszczu lecz szyby nie ruszyły nie wiem o co chodzi? może ktoś wie co robię źle albo jak zaprogramować moduł komfortu
znalazłem w necie coś takiego
link do programowania modułu komfortu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1130" onclick="window.open(this.href);return false;
oraz program do uaktywniania różnych opcji w module komfortu http://www.motordiag.cz/mkm" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: alarm fabryczny a szyby

Post autor: TFil »

Pytałem też przy okazji w serwisie, twierdzą, że nie da się tego ustawić. W sumie tylko raz do tej pory zdarzyło mi sie zostawić szybę otwartą na parkingu w mieście :lol:
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: alarm fabryczny a szyby

Post autor: rowerek »

figaro pisze:Kiedyś doświadczalnie chciałem sprawdzić czy szyby zamkną się jak będzie padał deszcz otworzyłem okna zamknąłem samochód i zasłoniłem czujnik deszczu lecz szyby nie ruszyły nie wiem o co chodzi? może ktoś wie co robię źle albo jak zaprogramować moduł komfortu
Takie banalne pytanie. Miałeś ustawioną dźwignię wycieraczek w pozycji AUTO? Czasami działa tylko w tym położeniu, choć teoretycznie powinno działać w każdym. Nie wiem jak w Superbie I ale w SII zamykanie szyb w razie deszczu włącza się w komputerze pokładowym maxidot.
Lukaszos

Re: alarm fabryczny a szyby

Post autor: Lukaszos »

Dziwne że nie masz tej funkcji. Ja w swojej SI mam domykanie szyb kluczykiem i pilotem jak dłużej przytrzymam wciśnięty klawisz od zamykania auta.
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: alarm fabryczny a szyby

Post autor: TFil »

Lukaszos pisze:Dziwne że nie masz tej funkcji. Ja w swojej SI mam domykanie szyb kluczykiem i pilotem jak dłużej przytrzymam wciśnięty klawisz od zamykania auta.
Jak dłużej przyciśniemy klawisz od zamykania auta, to oczywiście szyby się zamykają, a w drugiej kolejności skłądają się lusterka.
Chodzi o to, żeby nacisnąć raz i zęby szyby automatycznie się zamknęły. Ja już się w sumie przyzwyczaiłem, że muszę pamiętać, żeby zamknąć szyby.
ODPOWIEDZ