Polecane zestawy hamulcowe do SIII

kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: kefirek »

W lutym odbieram swojego S3, w związku ze na koniec roku potrzebne są koszty to chce teraz kupić drugi komplet felg do opon zimowych. Standardowo wyjedzie na vegach 19", planowany swap hamulców na akebono albo 4 tłoczkowe brembo. Pytanie czy standardowe et44 jakie mamy na vegach jest ok do tych zestawow i nowe felgi też z takim et brać czy coś trzeba kombinować? Generalnie myśle o borbetach y które występują z ET44
Awatar użytkownika
Patrol
Posty: 24
Rejestracja: 25 lis 2020, o 22:10
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 454KM / 560Nm
Imię: Patrick
Lokalizacja: ZS

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Patrol »

Jak chcesz zrobić haki to weź Borbety z ET 40, ET38, to wtedy odpadną dystanse w przypadku jednego kompletu kół.
Ja kilka postów wcześniej podsumowałem jakie felgi OEM bez dystansów na pewno nie wejdą.

Tutaj mam zrobioną fotkę Borbeta ET40 z zestawem Porsche Macan
Obrazek
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Marekb »

Czy miał ktoś problem z adapterami przy montażu 6t? Zachaczają mi o wahacz

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka


ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 21 gru 2020, o 11:51 przez Marekb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1044
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Kuster »

Macie może nr produktu tych zacisków?
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: sane »

Marekb pisze: 21 gru 2020, o 11:51 Czy miał ktoś problem z adapterami przy montażu 6t? Zachaczają mi o wahacz
A co to za 6T? Z jakiego auta? Kto to sprzedał? Adapter nie może opierać się o wahacz. Zle dobrany adapter.
I min. dlatego osobiście wolę 4T Brembo z Macana. Nie trzeba żadnych dorabianych adapterów, zacisk mocowany fabryka. :roll:
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Enriquez »

Może i tak, ale to półśrodek - trochę lepszy niż seria, ze względu na mikroskopijną tarczę.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Marekb »

sane pisze:
Marekb pisze: 21 gru 2020, o 11:51 Czy miał ktoś problem z adapterami przy montażu 6t? Zachaczają mi o wahacz
A co to za 6T? Z jakiego auta? Kto to sprzedał? Adapter nie może opierać się o wahacz. Zle dobrany adapter.
I min. dlatego osobiście wolę 4T Brembo z Macana. Nie trzeba żadnych dorabianych adapterów, zacisk mocowany fabryka. :roll:
Wszystko jest ok poza adapterami ,wychodzi na to że 2.0 TSI ma inne wahacze niż ja,rozważałem macana ale raczej by sobie nie poradził ,dlatego 6t

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: sane »

Enriquez pisze: 22 gru 2020, o 10:03 Może i tak, ale to półśrodek - trochę lepszy niż seria, ze względu na mikroskopijną tarczę.
Mam odmienne zdanie na ten temat. Ten set z dobrym klockiem i tarczą jest w 110% wystarczający do tak lekkiego auta jak Superb TSI w ośce.
Nie od dziś wiadomo, że auta marki Porsche są wyposażone w adekwatne zestawy hamulcowe i mają jedne z najkrótszych dróg hamowania.
Nie inaczej jest w tym przypadku. Ten hebel jest w stanie wyhamować Macana ważącego 1.9t na dystansie 33.4m 100-0. Stąd zakladam, że z 1.5t Superbem (100-0 w serii 36.3m) tym bardziej sobie poradzi. W moim odczuciu do serii nie ma żadnego porównania.
Zresztą zacisk Brembo w tej konstrukcji można znaleźć także w EVO, STI, AM DB9, Dodge Viper, Chevrolet Corvette itd. To sprawia, że wybór klocków jest wręcz kosmiczny. A tarcze wcale nie muszą być duże, żeby hamulce były skuteczne (auta wyścigowe mają często mniejsze tarcze niż ich drogowe odpowiedniki). Równie ważna jest ich konstrukcja i materiał z jakiego zostały wykonane.

EOT
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Marekb »

Enriquez pisze:Może i tak, ale to półśrodek - trochę lepszy niż seria, ze względu na mikroskopijną tarczę.
Enri czy istnieje opcja żebyś żrobił foto adapterów i wahacza od wewnątrz?byłbym bardzo wdzięczny ,chodzi dokładnie o dół adaptera

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Patrol
Posty: 24
Rejestracja: 25 lis 2020, o 22:10
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 454KM / 560Nm
Imię: Patrick
Lokalizacja: ZS

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Patrol »

sane pisze: 22 gru 2020, o 11:25
Enriquez pisze: 22 gru 2020, o 10:03 Może i tak, ale to półśrodek - trochę lepszy niż seria, ze względu na mikroskopijną tarczę.
Mam odmienne zdanie na ten temat. Ten set z dobrym klockiem i tarczą jest w 110% wystarczający do tak lekkiego auta jak Superb TSI w ośce.
Nie od dziś wiadomo, że auta marki Porsche są wyposażone w adekwatne zestawy hamulcowe i mają jedne z najkrótszych dróg hamowania.
Nie inaczej jest w tym przypadku. Ten hebel jest w stanie wyhamować Macana ważącego 1.9t na dystansie 33.4m 100-0. Stąd zakladam, że z 1.5t Superbem (100-0 w serii 36.3m) tym bardziej sobie poradzi. W moim odczuciu do serii nie ma żadnego porównania.
Zresztą zacisk Brembo w tej konstrukcji można znaleźć także w EVO, STI, AM DB9, Dodge Viper, Chevrolet Corvette itd. To sprawia, że wybór klocków jest wręcz kosmiczny. A tarcze wcale nie muszą być duże, żeby hamulce były skuteczne (auta wyścigowe mają często mniejsze tarcze niż ich drogowe odpowiedniki). Równie ważna jest ich konstrukcja i materiał z jakiego zostały wykonane.

EOT
Zgadza się, ten zestaw do serii to znaczący progres, nie żaden półśrodek.
Do codziennego zastosowania w pełni wystarczy.
Sama seria w warunkach miejskich też przecież sobie dobrze radziła z autem. Problem zaczynał się przy agresywniej jeździe w trasie.
Ja po podniesieniu mocy tez chwile śmiałem na serii i z odpowiednim wyczuciem w trasie nie upaliłem haków.
Równie dobrze mogę powiedzieć, że te wszystkie "stalówki" to też półśrodki, tylko ceramika daje radę, bo jak pojeździłem kiedyś nową M5 i wsiadłem do "zwykłego" auta to wydawało mi się, że to auto już nie hamuje.
Tak więc zestaw Macan w tym przedziale cenowym jest bardzo rozsądnym wyborem i wystarczy w pełni do codziennej dynamicznej jazdy
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Enriquez »

Marekb pisze: 22 gru 2020, o 15:16
Enriquez pisze:Może i tak, ale to półśrodek - trochę lepszy niż seria, ze względu na mikroskopijną tarczę.
Enri czy istnieje opcja żebyś żrobił foto adapterów i wahacza od wewnątrz?byłbym bardzo wdzięczny ,chodzi dokładnie o dół adaptera

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
a proszę Cię - zadzwoń do Adama Waleruka, to Ci sprzeda albo dorobi do Twoich zacisków.

Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Enriquez »

Panowie, miał być EOT z tymi Macanami, więc nie drążę tematu.
Mnie w Passacie wystarcza seria 312 mm..., też da się jeździć, nawet 200 na godzinę.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Marekb »

Enriquez pisze:
Marekb pisze: 22 gru 2020, o 15:16
Enriquez pisze:Może i tak, ale to półśrodek - trochę lepszy niż seria, ze względu na mikroskopijną tarczę.
Enri czy istnieje opcja żebyś żrobił foto adapterów i wahacza od wewnątrz?byłbym bardzo wdzięczny ,chodzi dokładnie o dół adaptera

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
a proszę Cię - zadzwoń do Adama Waleruka, to Ci sprzeda albo dorobi do Twoich zacisków.

Obrazek
Dziękuję ale mi chodzi od strony wahacza,a tam oczywiście zadzwonię ,tylko chcę zobaczyć jak to wygląda

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Enriquez »

Będę się musiał wgrzebać po fure ... poczekaj
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Enriquez »

Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ