SII - "naprawa" w Skoda Zimny, Łódź

bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

SII - "naprawa" w Skoda Zimny, Łódź

Post autor: bogge »

Witam koleżanki i kolegów,


Pragnę opisać "naprawę", którą wykonał w ciągu niemal 4h serwis Skoda Zimny - naprawa była gwarancyjna i polegała na cytuję, "wymianie wiązki elektrycznej mechanizmu twin door".

Kilka miesięcy temu przestało działać - jeszcze na gwarancji, otwieranie małej klapy jak również dużej przy korzystaniu z ręcznego otwierania przyciskami na klapie. Pojechałem do serwisu, tam ładnie, pięknie, proszę zaczekać i diagnoza - wymiana owej wiązki, która się przetarła, umówienie na wizytę i wymiana.

Minęły mniej więcej dwa, trzy miesiące od naprawy, mechanizm przestał działać ponownie więc jadę do serwisu, tam dowiaduję się, że auto jest po gwarancji i za naprawę będę musiał zapłacić - pytałem nawet o tą kwestię tutaj na forum. Summa summarum, nie pojechałem do serwisu z racji natłoku pracy i jeździłem z niesprawnym mechanizmem otwierania z mikrostyków klapy przez kilka tygodni, jak również niesprawnym mechanizmem twin door.

Tuż przed świętami zaczyna mi się świecić kontrolka przepalonego lewego tylnego światła przeciwmgłowego, wymieniam żarówkę na nową, przez cały czas mam komunikat. Zacząłem podejrzewać, że ma to związek z awarią mechanizmu, a raczej wiązki elektrycznej, bo tą samą doprowadzany jest prąd do tylnych świateł przeciwmgielnych. Telefon do serwisu - krótkie info że naprawa będzie możliwa po nowym roku.

Jadę więc dziś do serwisu nieautoryzowanego, gdzie elektryk po podpięciu pod komputer stwierdza uszkodzenie i zaczyna zabawę z odkręceniem osłon owej nieszczęsnej wiązki. Co się okazuje? Wiązka nie została wymieniona, a jedynie nieudolnie okręcona izolacją na skrętkę! Zaznaczam, że serwis zapewnił mnie co udokumentował wydrukiem, że wymienił całą wiązkę i dlatego trwało to tak długo.

To co zastał elektryk w nieautoryzowanym serwisie możecie zobaczyć na zdjęciu. Jak dla mnie granda, oszustwo i bezczelność serwisu - okłamywanie klienta, że dokonało się wymiany wadliwej wiązki na nową, a w rzeczywistości okręciło izolacją niesprawną.

Traktowanie klienta na poziomie Europejskim. Wypada pogratulować panom z serwisu poziomu naprawy i zaangażowania w kombinowanie i okradanie zarówno klienta, jak również sądzę pracodawcy bo w wydruku naprawy stoi jak byk: "wymiana wiązki elektrycznej".


Jak ja kocham ten kraj....


Pozdrawiam

http://imageshack.us/f/17/zdjcieou.jpg/
Ostatnio zmieniony 28 gru 2011, o 08:52 przez bogge, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: SII - "naprawa" w Skoda Zimny, Łódź

Post autor: przem00 »

Powiem Ci tak.
Tylko do sądu, plus list z opisem do Skoda Auto Polska z prośba o wyciągniecie konsekwencji wobec dealera, opis na wszystkie fora skody tak aby omijać ten serwis z daleka.
Nie zapomniałbym tez o urzędzie skarbowym, sanepidzie i wszystkim co im można nasłać :)
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: SII - "naprawa" w Skoda Zimny, Łódź

Post autor: eX »

Ten serwis i aso nie byl opisywany na ocp tez w sprawie sprawdzonego sprawwnego auta, ktore sie nie okazalo sprawne?
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: SII - "naprawa" w Skoda Zimny, Łódź

Post autor: gsh »

Panowie myślę że przydałoby się założyć osobny wątek "ASO - KSIĄŻKA SKARG I ZAŻALEŃ". Ja już też opisywałem swój przypadek i jaja jakie sobie ze mnie robiono bo inaczej tego nie można nazwać. Można było by w wątku wpisywać tego typu nieudolne naprawy i podejście do klienta, nie po to żeby się wyżyć na forum ale dla przestrogi innych. Może poczyta sobie to z SAP, a może zainteresuje się jakiś dziennikarz.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: SII - "naprawa" w Skoda Zimny, Łódź

Post autor: Sebastian_M26 »

To jest zwykła kradzież na szkodę klienta. Ja bym się spotkał z właścicielem salonu, bo pracownik UKRADŁ część o wartości xxx zł. Jeśli nie zareaguję to pismo do dealera i żądanie wymiany na nową pod groźbą sądu.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SII - "naprawa" w Skoda Zimny, Łódź

Post autor: bogge »

Ja też odbieram to jako kradzież, bo jak inaczej to nazwać? Dla mnie niezależnie od tego, czy auto jest na gwarancji czy też nie - serwis ma obowiązek należycie wywiązać się z obowiązków. Nie robiłbym żadnej afery gdyby powiedzieli mi, że wiązkę naprawili, a nie wymienili. Nie miałbym żadnych podstaw do zgłaszania zastrzeżeń, a tutaj ewidentnie zrobili ze mnie wała. Wkurzyłbym się jeszcze bardziej, gdybym zapłacił za naprawę co nie zmienia jednak mojego stanowiska - złodziejstwo i bezczelność serwisu.
Przejadę się do nich jak dam radę jeszcze przed Nowym Rokiem aby "porozmawiać" o tej sprawie.
Jędrula

Re: SII - "naprawa" w Skoda Zimny, Łódź

Post autor: Jędrula »

też bym tak zrobił jak Sebastian - najpierw udałbym się do salonu pogadać z właścicielem. Szczerze i na temat. Bez pier....lenia.

Znam przypadek, z przed wielu lat ale prawdziwy, że samochód odebrany jako nowy był po dachowaniu. Właściciel dowiedział się o tym przez przypadek - podobnie jak autor tego wątku - od niezależnego lakiernika. Szybka diagnoza potwierdziła fakt dachowania. Jak to się stało i dlaczego - to bez znaczenia. Właściciel samochodu to wieloletni dziennikarz motoryzacyjny, z wieloma odpowiednimi kontaktami. Jedno spotkanie z właścicielem salonu z odpowiednią informacją o możliwościach nagłośnienia sprawy zaowocowało zwróceniem środków za samochód z delikatną nawiązką z racji poniesionych szkód moralnych :)

Naturalnie to grubszy temat, ale pokazuje, że warto jest się spotkać z właścicielem. Bez obaw i obwijania pogadać o konkretach jak sprawę załatwić. Może się okazać, że autor tematu będzie miał więcej korzyści z takiej rozmowy niż z szukania rozwiązań sądowych.

aha - zrób dokładną dokumentację zdjęciową. Na zdjęciach dobrze jakby znalazły się elementy, które można zidentyfikować z Twoim egzemplarzem, czyli numery, numery i jeszcze raz numery.
Zrób zdjęć więcej niż uważasz za stosowne. Weź pod pachę kilka dobrych wydruków i fakturę za nową wiązkę. Przemyśl po drodze czego oczekujesz i uderzaj do najwyższego w tym burdelu. Bez obaw i obwijania. Powodzenia!

pozdrawiam,
Jędrek
apm16
Posty: 341
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: SII - "naprawa" w Skoda Zimny, Łódź

Post autor: apm16 »

Szanowny kolego ja też mam mieszane wrażenia po skorzystaniu z usług tego serwisu.W dniu 6 grudnia moja /używana od banku/ SKODA była jeszcze na gwrancji gdy poddano ja badaniu przed zakupem w tym serwisie /250 zł/ wszystko było okey jednak juz po zakupie tego pojazdu okazało sie że do wymiany jest piasta przedniego koła.Samochód od 6 grudnia do dnia odbioru 19 grudnia nie był uzytkowany w między czasie 18 grudnia zakończyła się gwarancja.Po mojej interwencji serwis odpisał że nie znaleziono w systemie dobrej woli do uznania reklamacji. Ja myślę że to nie tylko systemowi brak dobrej woli ale i właścicielowi brak czasu na nadzór nad swoim gospodarsatwem.Jednak mam zamiar porozmawiać z ZIMNYMI na ten temat osobiście.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: SII - "naprawa" w Skoda Zimny, Łódź

Post autor: gsh »

Gwarancja przedłuża Ci się o czas pobytu auta w serwisie. Jestem z tematem na świeżo, bo po upływie gwarancji zgłosiłem kolejne pierdoły i zostały uznane z uwagi właśnie na fakt iż auto prawie półtora miesiąca się serwisowało.
apm16
Posty: 341
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: SII - "naprawa" w Skoda Zimny, Łódź

Post autor: apm16 »

Mnie to kolego nie dotyczy auto stało na parkingu bankowym.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: SII - "naprawa" w Skoda Zimny, Łódź

Post autor: gsh »

Moja nieuwaga,czytałem na szybko i myślałem że od 6 do 19 grudnia auto było w serwisie. Sorry.
apm16
Posty: 341
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: SII - "naprawa" w Skoda Zimny, Łódź

Post autor: apm16 »

Szanowni koledzy pragnę Was poinformować że Dyrektorzy SERWISU ZIMNY zaglądają także na strony naszego forum .
Muszę też Was zawiadomic że w mojej sprawie SERWIS Zimny w Osobie Dyrektora Bogdana Komali zaprezentował EUROPEJSKI POZIOM.
Zaproponowano mi naprawę usterki na preferencyjnych warunkach do tego / prawdopodobnie - trwają negocjacje/ w serwisie blisko mojego miejsca zamieszkania.
Czasami nawet ten " Zimny " jest przyjazn /jak klimatronik/.
Muszę wiec wycofać swoją opinie o mieszanych wrażeniach z kontaktów z tym serwisem.
Teraz w wyniku profensjonalnie rozpatrzonej / w kilku poziomach decyzyjnych / mojej reklamacji - jestem usatysfakcjonowany.
Mój Ojciec zwykł mawiać " Pokorne Ciele dwie krowy ssie " dedykuję tą mądrość ludową koledze z forum a stosowanie jej i serwisowi może przyspożyć klientów - ZADOWOLONYCH.
Pozdrawiam i życze Kolegom z Forum i wszystki pracownikom SERWISU ZIMNY w Łodzi zdrowia i satysfakcji z pracy zaodowej
Z powazaniem Andrzej.
Jędrula

Re: SII - "naprawa" w Skoda Zimny, Łódź

Post autor: Jędrula »

Jędrek strasznie szybka i diametralna zmiana Twojego podejscia...hmm. teraz serwis wychwalasz...hmm
Awatar użytkownika
paulus
Posty: 155
Rejestracja: 22 sie 2011, o 14:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: marlej108
Lokalizacja: Polska

Re: SII - "naprawa" w Skoda Zimny, Łódź

Post autor: paulus »

apm16 pisze:Szanowni koledzy pragnę Was poinformować że Dyrektorzy SERWISU ZIMNY zaglądają także na strony naszego forum .
Muszę też Was zawiadomic że w mojej sprawie SERWIS Zimny w Osobie Dyrektora Bogdana Komali zaprezentował EUROPEJSKI POZIOM.
Zaproponowano mi naprawę usterki na preferencyjnych warunkach do tego / prawdopodobnie - trwają negocjacje/ w serwisie blisko mojego miejsca zamieszkania.
Czasami nawet ten " Zimny " jest przyjazn /jak klimatronik/.
Muszę wiec wycofać swoją opinie o mieszanych wrażeniach z kontaktów z tym serwisem.
Teraz w wyniku profensjonalnie rozpatrzonej / w kilku poziomach decyzyjnych / mojej reklamacji - jestem usatysfakcjonowany.
Mój Ojciec zwykł mawiać " Pokorne Ciele dwie krowy ssie " dedykuję tą mądrość ludową koledze z forum a stosowanie jej i serwisowi może przyspożyć klientów - ZADOWOLONYCH.
Pozdrawiam i życze Kolegom z Forum i wszystki pracownikom SERWISU ZIMNY w Łodzi zdrowia i satysfakcji z pracy zaodowej
Z powazaniem Andrzej.
CO ZA BEŁKOT!
i co to ma znaczyc, ze pokorne ciele dwie krowy ssie? BZDURA.... Ty masz byc pokorny bo inaczej pan Zimny nie naprawi Ci co trzeba....? Bez komentarza... Zalosne...
to ze naprawia Ci z laski cos co powinni zrobic od razu i bez mrugniecia okiem, nie znaczy ze musisz tutaj wypisywac takie brednie...

a co do OSZUSTWA z nie wymienieniem wiazki to warto poczytac sobie o przestepstwie oszustwa z art 286 k.k. ... bo przeciez za te naprawe owej niesolidnej firmie Zimny zaplacila Skoda Auto Polska - wiec de facto dealer Zimny wyciagnal pieniadze od SAP... za nic - a wiec doprowadzil do niekorzystnego rozporzadzenia mieniem.... NA PEWNO ZGLOSIC TO WARTO DO SAP i Urzedu Ochrony Konsumenta - a moze i TVN Turbo by sie takim tematem zainteresowalo.... to jest po prostu OSZUSTWO i nie moze byc tolerowane.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SII - "naprawa" w Skoda Zimny, Łódź

Post autor: Misiek Fisiek »

apm16 pisze:Szanowni koledzy pragnę Was poinformować że Dyrektorzy SERWISU ZIMNY zaglądają także na strony naszego forum .
Muszę też Was zawiadomic że w mojej sprawie SERWIS Zimny w Osobie Dyrektora Bogdana Komali zaprezentował EUROPEJSKI POZIOM.
Zaproponowano mi naprawę usterki na preferencyjnych warunkach do tego / prawdopodobnie - trwają negocjacje/ w serwisie blisko mojego miejsca zamieszkania.
Czasami nawet ten " Zimny " jest przyjazn /jak klimatronik/.
Muszę wiec wycofać swoją opinie o mieszanych wrażeniach z kontaktów z tym serwisem.
Teraz w wyniku profensjonalnie rozpatrzonej / w kilku poziomach decyzyjnych / mojej reklamacji - jestem usatysfakcjonowany.
Mój Ojciec zwykł mawiać " Pokorne Ciele dwie krowy ssie " dedykuję tą mądrość ludową koledze z forum a stosowanie jej i serwisowi może przyspożyć klientów - ZADOWOLONYCH.
Pozdrawiam i życze Kolegom z Forum i wszystki pracownikom SERWISU ZIMNY w Łodzi zdrowia i satysfakcji z pracy zaodowej
Z powazaniem Andrzej.
Wydupczyli Cię a Ty jeszcze jesteś zawodolony i piszesz na forum o europejskim poziomie? Przecież to przez nich masz koszty - co z tego że cena preferencyjna? Wogóle nie powinno być żadnej ceny tylko naprawa gwarancyjna. Rzeczywiście trzeba się z Tobą zgodzić - zachowujesz się jak ciele.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ