Skoda Superb II 1.6TDI kombi

dothan
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2015, o 08:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170KM i 350Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Świebodzin

Skoda Superb II 1.6TDI kombi

Post autor: dothan »

Dzień Dobry na wstępie jako że jestem nowy na forum chciałbym się przywitać. Mam na imię Michał pochodzę ze Świebodzina woj. lubuskie, do tej pory jeździłem Renault Laguną 1.9dci 120km z 2001 roku. Przyszedł czas aby zmienić autko i mój wybór padł właśnie na skodę a dokładnie model superb 2011 z silnikiem 1.6TDI 105km. Chciał bym się was drodzy użytkownicy zapytać na co zwrócić uwagę kupując autko czy ma jakieś wady techniczne o które trzeba się troszczyć itp.?

Pierwsze co zrobiłem w samochodzie to wymieniłem wszystkie filtry i oleje w silniku i skrzyni biegów dodatkowo wymieniłem kompletny rozrząd wraz z pompą wodną.

Podajcie mi proszę na co muszę jeszcze zwrócić uwagę czy np. trzeba jakoś szczególnie zatroszczyć się o mechanizm unoszenia i zamykania klapy bagażnika ?

z góry dziękuję za odpowiedzi serdecznie pozdrawiam
Michal.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skoda Superb II 1.6TDI kombi

Post autor: marcin wroclaw »

Czesc,
Witamy sie w dziale ''jestem tu po raz pierwszy'' i tam tez dodajemy zdjecia samochodu /zeby udowodnic, ze nie jestes botem :-) /. Malo tu mosob z silnikiem 1.6, ale nie pamietam, zeby ktos sie skarzyl. Klapa bagaznika w combi chyba tez nie sprawia problemow.
Jak sie jezdzi takim ''mocarnym'' motorem w porownaniu do 1.9 w lagunie? A sorry, nie bylo pytania, przeciez laguna jezdzila na lawecie :-)
Marcin
Obrazek
dothan
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2015, o 08:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170KM i 350Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Skoda Superb II 1.6TDI kombi

Post autor: dothan »

:) hej, zaraz się poprawię i umieszczę zdjęcia z dziale "jestem tu po raz pierwszy" w mojej 6 letniej historii z laguną tylko raz się zdarzyło że wylądowałem na lawecie - padł wysprzęglik hydrauliczny reszta była OK.

np. z superbie u kolegi 2009 2.0 170km dsg padł po 4 latach zespół napędowy przednich wycieraczek czy można jakoś o ten mechanizm zadbać ktoś się w to już na forum bawił?

dzięki.
Michal
Kamilpolska
Posty: 1
Rejestracja: 5 gru 2014, o 13:29
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 102
Lokalizacja: Włocławek

Re: Skoda Superb II 1.6TDI kombi

Post autor: Kamilpolska »

marcin wroclaw pisze:Czesc,
Witamy sie w dziale ''jestem tu po raz pierwszy'' i tam tez dodajemy zdjecia samochodu /zeby udowodnic, ze nie jestes botem :-) /. Malo tu mosob z silnikiem 1.6, ale nie pamietam, zeby ktos sie skarzyl. Klapa bagaznika w combi chyba tez nie sprawia problemow.
Jak sie jezdzi takim ''mocarnym'' motorem w porownaniu do 1.9 w lagunie? A sorry, nie bylo pytania, przeciez laguna jezdzila na lawecie :-)
Na lawecie to Twój Tsi będzie jeździł wiecej razy po przejechaniu takiego dystansu jak ta Laguna :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skoda Superb II 1.6TDI kombi

Post autor: Camillinhio »

marcin wroclaw pisze:Klapa bagaznika w combi chyba tez nie sprawia problemow.
Zdarza się, że się siłowniki pocą, także aż tak kolorowo nie jest ;)
Obrazek
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda Superb II 1.6TDI kombi

Post autor: paulus60 »

Ja mam sedana z tym silnikiem. Doposażony Ambition MR2012, produkcja 2011. Przejechane 61 kkm. Przy 15 tys. gwarancyjna wymiana pompy wody. Poza tym nic złego się nie dzieje. Silnik mógłby być żwawszy, choć jak na tak małą moc radzi sobie nieźle z ciężkim autem. Sądziłem, że będzie gorzej. Ogólnie OK dla spokojnego kierowcy. Spod świateł rusza bez większych kompleksów, choć mogłoby być lepiej.
dothan
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2015, o 08:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170KM i 350Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Skoda Superb II 1.6TDI kombi

Post autor: dothan »

Camillinhio

Napisałeś że siłowniki czasami się pocą, to ten system automatycznego otwierania i zamykania klapy bagażnika jest hydrauliczny?
Foton

Re: Skoda Superb II 1.6TDI kombi

Post autor: Foton »

Kamilpolska pisze:
marcin wroclaw pisze:Czesc,
Witamy sie w dziale ''jestem tu po raz pierwszy'' i tam tez dodajemy zdjecia samochodu /zeby udowodnic, ze nie jestes botem :-) /. Malo tu mosob z silnikiem 1.6, ale nie pamietam, zeby ktos sie skarzyl. Klapa bagaznika w combi chyba tez nie sprawia problemow.
Jak sie jezdzi takim ''mocarnym'' motorem w porownaniu do 1.9 w lagunie? A sorry, nie bylo pytania, przeciez laguna jezdzila na lawecie :-)
Na lawecie to Twój Tsi będzie jeździł wiecej razy po przejechaniu takiego dystansu jak ta Laguna :)
Bot.
Elegance

Re: Skoda Superb II 1.6TDI kombi

Post autor: Elegance »

Foton, wróciłeś!
Awatar użytkownika
koniu1973
Posty: 1414
Rejestracja: 16 lis 2013, o 10:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Dęblin

Re: Skoda Superb II 1.6TDI kombi

Post autor: koniu1973 »

dothan - czytam Twój pierwszy post i się zastanawiam czy już zakupiłeś czy dopiero się przymierzasz?
Jeżeli zakupiłeś to oczywiście życzę zadowolenia ale jeżeli się przymierzasz to odpuść sobie silnik 1,6 tdi (nie ma czym jeździć). No chyba, że Twoja laguna 1,9 dci miała również 100 km.
ps* byłeś w RLKP???
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skoda Superb II 1.6TDI kombi

Post autor: Camillinhio »

dothan pisze:Camillinhio

Napisałeś że siłowniki czasami się pocą, to ten system automatycznego otwierania i zamykania klapy bagażnika jest hydrauliczny?
Ja tam jeżdżę sedanem, także potencjalnie inne problemy przede mną ;) A o "potliwych" siłownikach czytałem tu na forum, nawet zdjęcia wycieków wstawiali. Czy to były klapy manualne, czy automaty, tego nie wiem.
Obrazek
Elegance

Re: Skoda Superb II 1.6TDI kombi

Post autor: Elegance »

Bagażnik w moim Superbie, pomimo, że jest elektrycznie otwierany i zamykany, został kilka razy otwarty i zamknięty ręcznie. Na razie działa bez problemów, jak coś się stanie skorzystam z gwarancji.
dothan
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2015, o 08:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170KM i 350Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Skoda Superb II 1.6TDI kombi

Post autor: dothan »

Cześć,

Koniu1987 superba 1.6tdi już kupiłem, okazja w bdb stanie, to jest drugi samochód w domu także nie musi mieć kopyta - zależało mi na bardzo niskim spalaniu i faktycznie trasa 25 km którą pokonuje moja żona codziennie do pracy -ograniczenia prędkości (70km 90km /h) samochód zamyka się w 5 litrach o to własnie mi chodziło, a że przy okazji jest bezpieczny, komfortowy i duży to tylko na plus.

a w rlkp byłem również pod tym samym nickiem.
Awatar użytkownika
nvm666
Posty: 84
Rejestracja: 20 cze 2014, o 21:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skoda Superb II 1.6TDI kombi

Post autor: nvm666 »

To witamy następną osobę z RLKP ;)
Foton

Re: Skoda Superb II 1.6TDI kombi

Post autor: Foton »

Elegance pisze:Foton, wróciłeś!
Ano ostatnio przestałem mieszać w tym bajzlu ze względu na urlop...

Uzupełniam zaległości;-)

A wracając do tematu 1.6 tdi to mam kilku kolegów, którzy sobie chwalą ten silnik, tyle ze w golfie i octavii i odrazu po zakupie robili 13x KM.
ODPOWIEDZ