Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Sturm
Posty: 59
Rejestracja: 9 sie 2015, o 22:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Filip
Lokalizacja: Wrocław

Finansowanie

Post autor: Sturm »

Taką dostałem ofertę. Umowę leasingu podpisałem ale ubezpieczenie będę miał dopiero jak samochód przyjedzie. Wiec wtedy bede miał pewność co do kwoty. U dealera wyliczyli mi ubezpieczenie na pierwszy rok 2790 plus coś za szyby ok 100, nie pamietam dokładnie. Co do prowizji to któż może wiedzieć prócz Twojego oferenta. Wyglada ze powinno być taniej.

Odnośnie GAPu to pewnie dodatkowa opcja do ubezpieczenia. Zapytaj jaki koszt, sam jestem ciekaw jak to wychodzi.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

Jestem właśnie na etapie ubezpieczenia kolejnego i powiem Wam, że różnica jest od 2300 w Axa do 3500 w Liberty, Aviva itd. Gdzie w Axa pakiet na wypasie ze wszystkim :roll: Także nie wiem jak to tutaj działa. Oczywiście za Axa też można zapłacić 3300 jak się kupi przez mBank :mrgreen:
Awatar użytkownika
arturkrakow
Posty: 1497
Rejestracja: 14 lip 2014, o 15:36
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: wreszcie odebrany!
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków

Re: Finansowanie

Post autor: arturkrakow »

Ja w leasingu ubezpieczam w pzu przez nich...zawsze podaja mi najpierw absurdalna stawke, potem moja agentka robi mi normalna wycene i oni zawsze wyrownuja/obnizaja do jej propozycji
Skoda Superb II FL Combi 2.0 TDI 170KM DSG White Moon
wątek mojej kury: GALERIA
wątek o uchwytach magnetycznych: EASYMOUNT i oficjalna strona: WWW.EASY-MOUNT.PL
trochę moich zdjęć: AR2Rphoto
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 170
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: Movibonczuk »

Mi w salonie wyliczyli 2700 z hakiem. Jest to pakiet dealerski z Alianz. Co do gapu to na razie mam oferte firmy LLOYD'S (przedstawiona przez Masterlease). Przy wartosci samochodu od 150 tys oplata jednorazowa za gap fakturowy wynosi 1950 PLN. Kwota ubezpieczenia to 80 000 a okres 36 m-cy. Podobno nie ma firmy zewnetrznej ktora oferuje gap fakturowy na 48m-cy. Mam jeszcze czas na poszukiwania bo samochod pewnie dostane pod koniec kwietnia wiec bede weryfikowal to stwierdzenie.
Awatar użytkownika
Sturm
Posty: 59
Rejestracja: 9 sie 2015, o 22:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Filip
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Sturm »

Mi się w lloyds nie podobała definicja wartości fakturowej. Z tego co kojarzę to jest tam napisane ze jest to niższa z kwot faktura/polisa AC. Pytanie jak w kolejnych latach to się zachowuje gdy AC jest już na niższą wartość.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 170
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: Movibonczuk »

Chodzi tu o ustalenie co jest podstawa ubezpieczenia. Tzn jaka kwota bedzie ta wartoscia do ktorej ubezpieczasz samochod. Na fakturze zakupu mozesz miec wydluzona gwarancje, dostawe samochodu, ktora nie zwieksza wartosci samochodu. Czyli jesli ubezpieczyciel ac/oc/nw bedzie ci wyliczal wartosc samochodu to moze sie okazac ze wartosc bedzie o 2700PLN nizsza niz na fakturze bo wykupiles wydluzona gwarancje. Beda wiec dwie kwoty. Wartoscia fakturowa bedzie ta nizsza czyli rzeczywista wartosc samochodu (bez gwarancji). Ja to tak zrozumialem i jest w miare logiczne.
Awatar użytkownika
Sturm
Posty: 59
Rejestracja: 9 sie 2015, o 22:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Filip
Lokalizacja: Wrocław

Finansowanie

Post autor: Sturm »

Wszystko ok zakładając ze ta kwota jest ustalana na początku dla całego okresu umowy.

Pytanie co jak szkodę masz w 3 roku na przykład. Polisa w tym momencie na np. 90000 faktura na 140000. I jak wtedy rozumiana jest:
LLOYDS pisze:W sytuacji, gdy wartość pojazdu wskazana na fakturze jest wyższa od wartości pojazdu wskazanej na polisie auto casco za wartość fakturową pojazdu uznaje się niższą z kwot

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 170
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: Movibonczuk »

Wartosc fakturowa jest ustalana na poczatku trzyletniej umowy i placi sie za nia jednorazowo za caly okres ubezpieczenia. Ja tak to zrozumialem i to tez potwierdzila pani z Masterlease.
Wartosc masz ustalona (w moim przypadku na 169tys). W trzecim roku jak bedziesz mial szkode calkowita to dostaniesz z ac powiedzmy 100tys a z GAPU 169-100.
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 170
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: Movibonczuk »

Mam jeszcze pytanie do tych, ktorzy korzystali z uslug Masterlease. Czy ktos z Was wzial pakiet serwisowy? Z tego co przeczytalem to pakiet ten daje to samo co gwarancja plus wszystkie wymiany podzespolow, ktore sie zuzywaja. To jest wyciag z ulotki:
"Pakiet “SERWIS”
z wybranym LIMITEM KILOMETRÓW
CO WCHODZI W ZAKRES PAKIETU:
Obsługa serwisowa, w tym:
- przeglądy wynikające z harmonogramu zgodnie z książką serwisową,
- bieżące czynności serwisowe oraz naprawy wynikające z normatywnej eksploatacji pojazdu
obejmujące np. układ hamulcowy, zawieszenie, klimatyzację, akumulator, skrzynię biegów,
sprzęgło, silnik, układ wydechowy, system audio.
Obowiązkowe badania techniczne pojazdu.
Koordynacja serwisu pojazdu lub jego naprawy - wskazanie i kontakt z Serwisem, umówienie terminu wizyty, nadzór nad wykonaniem i bezgotówkowe rozliczenie naprawy.
Obsługa pojazdu na terenie Polski. Za granicą Polski Masterlease zapewnia: pomoc w znalezieniu serwisu, organizację holowania (refaktura kosztów na Klienta). Możliwość pokrycia i refakturowa- nia wszelkich innych kosztów.
Co NIE wchodzi w zakres pakietu:
- Czynności związane z codzienną obsługą pojazdu tj. uzupełnienie płynu do spryskiwaczy, wymiana piór wycieraczek, wymiana oświetlenia.
- Uzupełnianie poziomu oleju silnikowego pomiędzy przeglądami.
- Naprawa usterek i awarii wynikających z ponadnormatywnego zużycia pojazdu (np. wymiana przedwcześnie zużytego sprzęgła).
- Naprawa usterek i awarii po utracie gwarancji na pojazd z winy użytkownika (np. poprzez nieterminowe wykonywanie obsługi serwisowej).
- Naprawa uszkodzonej opony, felgi lub kołpaka."
Czy ktos z Was to przetestowal? Dziala?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4044
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Finansowanie

Post autor: piramida »

Panowie, czy może być tak że rak produkcji samochodu to 2016 a w dokumentach 2015? Samochód zostanie wyprodukowany teoretycznie w styczniu a we wniosku leasingowym figuruje jako 2015 i raty leasingowe od stycznia 2016 gdzie jeszcze nie ma samochodu?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

To raczej pytanie do leasingodawcy, nie wiem czy ma to dla nich jakieś znaczenie (np. na wysokość Twojej raty czy wykupu), pewnie i tak opierają się na fakturze.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4044
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Finansowanie

Post autor: piramida »

Już sie dowiedziałem, wniosek był z grudnia i do wniosku wpisali 2015, produkcja odbędzie się 2016 i zostanie to zmienione
CRN
Posty: 155
Rejestracja: 31 maja 2013, o 07:21
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: WLKP

Re: Finansowanie

Post autor: CRN »

piramida pisze:Panowie, czy może być tak że rak produkcji samochodu to 2016 a w dokumentach 2015? Samochód zostanie wyprodukowany teoretycznie w styczniu a we wniosku leasingowym figuruje jako 2015 i raty leasingowe od stycznia 2016 gdzie jeszcze nie ma samochodu?
To żaden problem. Gorzej jak by było w druga stronę, bo wtedy masz niższą wartość przedmiotu leasingu.
Było: Laguna II, A6 C5, A4 B7, A6 C6, A4 B8,
SII 2.0 TDI 170KM
Obrazek

Aktualnie: SIII 2.0 TSI 220KM
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Finansowanie

Post autor: CLO27 »

Czy orientuje się ktoś co to znaczy "GAP indeksowy"? Jeżeli ktoś się orientuje to niech napisze jak może, jeżeli się nie orientuje(withy :D) to niech nie pisze, że się nie orientuje :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Camillinhio »

3 sekundy w googlach (leniu ;))

GAP indeksowany - wysokość odszkodowania stanowi z góry ustalony % odszkodwania z ubezpieczenia podstawowego np 20%;
Obrazek
ODPOWIEDZ