Co zamiast Superba wątek Nr 2

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba wątek Nr. 2

Post autor: Enriquez »

No przecież nie z konfiguratora.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba wątek Nr. 2

Post autor: Enriquez »

Pamiętam jeszcze jak dostałem na Ambition z kilkoma pierdołami 280KM cenę 133500. Ale jeszcze przed podwyżką 5000.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Herer
Posty: 184
Rejestracja: 4 sie 2013, o 12:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Co zamiast Superba wątek Nr. 2

Post autor: Herer »

to jest to do rozważenia. I tylko czy przy jeździe ok 30-50k rocznie brać diesla..? Przy obecnym modelu i wymianie egr, zabawie z dpf mam trochę dość. Zacząłem się też przyglądać subaru levarg- solidnie wykończony, może za paroma przyciskami z innej epoki ale za to fotele jak w samolocie.
Czarna perła 2.0 TDI / 170KM Elegance DSG
od 21.12.2013.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba wątek Nr. 2

Post autor: piecu »

Ale wiesz że Levorg jest dużo mniejszy od Superba? No i pytanie, czy wystarczy Ci silnik…
Awatar użytkownika
Herer
Posty: 184
Rejestracja: 4 sie 2013, o 12:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Co zamiast Superba wątek Nr. 2

Post autor: Herer »

jest mniejszy. siedziałem tylko w outback, w którym się dobrze czułem. Musiałbym wziąć go na test. Jak wsiadłem do KIA Optima to niestety ale różnica między 2.0 170 a 1.7 140 jest odczuwalna. Inaczej, budzet mam na 130-140k. Do superba się przyzwyczaiłem, ale trochę mnie wkurzyła wymiana silnika i przy dłuższej trasie mnie zwyczajnie tyłek boli. Fotel się nie sprawdza. Może mam zbyt kościsty..
Czarna perła 2.0 TDI / 170KM Elegance DSG
od 21.12.2013.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba wątek Nr. 2

Post autor: CLO27 »

Do 140 koło a każdy SIII możesz rozważać zależnie od wyposażenia jakie Cię zadowoli.... 190 koników w manalu ambition mam za 115 k :) Ale L&K ze wszystkim w tym budżecie spokojnie wyrwiesz (pamiętaj że rabat od cen katalogowych to około 10%)...
Alternatywą jest jak sebek napisał Talisman który już za 145 tyś około katalogowo (więc pewnie znając renaulta nawet 130 jesteś w stanie dostać). Mazda 6 w manualau wydaje się też być konkurencyjna.....
Jest jeszcze vw, ale tam wersja wyższa i z koników trzeba zrezygnować bo w tej kasie to 150 kucy w highline...
Mondeo plastikowe strasznie się wydaje.....

Przewagą skody jest jednak sposób konfiguracji oczywiście w najwyższej wersji (L&K)dużo narzuca, ale można sobie dobrać wyposażenie pod siebie co u konkurencji często nie jest możliwe lub wiąże się z dobraniem pakietów w których nie wszystko Ci się może przydać.....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Herer
Posty: 184
Rejestracja: 4 sie 2013, o 12:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Co zamiast Superba wątek Nr. 2

Post autor: Herer »

Rozsądnie to przedstawiłeś. Czy uda się dobrać za 130k s3 l&k z tym co mam obecnie u siebie z wyposażeniem elegance.. i najważniejsze czy ładować się ponownie w diesla czy wziąć benzynę.
Czarna perła 2.0 TDI / 170KM Elegance DSG
od 21.12.2013.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba wątek Nr. 2

Post autor: CLO27 »

Nie wiem co masz ale jak podasz co Ci jest niezbędne można próbować :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Jusand
Posty: 12
Rejestracja: 28 paź 2015, o 19:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba wątek Nr. 2

Post autor: Jusand »

Może teraz dorzucę do ognia ale czy ford mondeo jest dobrą alternatywą? Wykonałem jazdę testową wersja benzynową1.5 160 KM więc bezpośrednio mialem porównanie z 1.4 150 KM. Dużej roznicy nie ma choć od jazdy testowej superbem minęło 5 miesięcy więc mogę nie pamiętać.
Podsumowując dla mnie, podkreślam dla mnie oba silniki są podobne. A jako, ze sprzedałem poprzedni samochód dużo wczesniej a teraz jeżdżę dacia dokker to szukam auta z odbiorem na już, a nie na 9 tydzień lub 13 tydzień lub ? tydzień.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba wątek Nr. 2

Post autor: Camillinhio »

Herer pisze:Rozsądnie to przedstawiłeś. Czy uda się dobrać za 130k s3 l&k z tym co mam obecnie u siebie z wyposażeniem elegance.. i najważniejsze czy ładować się ponownie w diesla czy wziąć benzynę.
Jak robisz 50 kkm rocznie, a do tej pory miałeś diesle, to do benzyny musisz dodać 2-3 litry na 100 km. Czyli rocznie wydasz więcej na paliwo na poziomie nawet 6000 zł. Także od Ciebie zależy, czy Cię na to stać.
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba wątek Nr. 2

Post autor: CLO27 »

Jusand pisze:Może teraz dorzucę do ognia ale czy ford mondeo jest dobrą alternatywą? Wykonałem jazdę testową wersja benzynową1.5 160 KM więc bezpośrednio mialem porównanie z 1.4 150 KM. Dużej roznicy nie ma choć od jazdy testowej superbem minęło 5 miesięcy więc mogę nie pamiętać.
Podsumowując dla mnie, podkreślam dla mnie oba silniki są podobne. A jako, ze sprzedałem poprzedni samochód dużo wczesniej a teraz jeżdżę dacia dokker to szukam auta z odbiorem na już, a nie na 9 tydzień lub 13 tydzień lub ? tydzień.
No to masz szczęście bo z tym silnikiem jest bardzo dużo ofert od ręki :) Więc na pewno wybierzesz coś dla siebie ....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Foton

Re: Co zamiast Superba wątek Nr. 2

Post autor: Foton »

Enriquez pisze:Pamiętam jeszcze jak dostałem na Ambition z kilkoma pierdołami 280KM cenę 133500. Ale jeszcze przed podwyżką 5000.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Enri..przy okazji, skasuj proszę te kropke w tytule wątku:)

Dzieki.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba wątek Nr. 2

Post autor: CLO27 »

Camillinhio pisze:
Herer pisze:Rozsądnie to przedstawiłeś. Czy uda się dobrać za 130k s3 l&k z tym co mam obecnie u siebie z wyposażeniem elegance.. i najważniejsze czy ładować się ponownie w diesla czy wziąć benzynę.
Jak robisz 50 kkm rocznie, a do tej pory miałeś diesle, to do benzyny musisz dodać 2-3 litry na 100 km. Czyli rocznie wydasz więcej na paliwo na poziomie nawet 6000 zł. Także od Ciebie zależy, czy Cię na to stać.
Dokładnie co zaoszczędzisz przy zakupie oddasz w paliwie i przy odsprzedaży...Dlatego napisałem żeby podał na czym mu zależy, dsg, skóra, czy wystarczy np. tapicerka materiałowa .....takie rzeczy mają bardzo duże znaczenie bo to robi cenę. Dsg 170 koni jeździ bardzo porównywalnie do tego nowego 150 konnego więc nie wiem czy 190 jest koniecznie, ale wiadomo zależy od każdego subiektywnych odczuć ...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: Enriquez »

50kkm rocznie to raczej niestety dizelek.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Herer
Posty: 184
Rejestracja: 4 sie 2013, o 12:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: Herer »

Mam 2.0, 170, dsg, skórę z alantarą, koła 18. To bym chciał utrzymać rzecz jasna. :) a sprawdzałeś różnicę między 170 a nowym 150km? Jeśli to robi różnicę to ok. Co do kilometrów, w dwa lata zrobiłem 80k.
Czarna perła 2.0 TDI / 170KM Elegance DSG
od 21.12.2013.
ODPOWIEDZ