Co to za część?

Tematy nie związane z Superbem
NikodemR
Posty: 21
Rejestracja: 8 maja 2016, o 14:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)

Co to za część?

Post autor: NikodemR »

Witacie!

Na trawniku, obok miejsca, na którym stawiam zwykle Forda Focusa znalazłem taką oto część:

Obrazek Obrazek


Obrazek

Jest na niej napisane AB (chyba) i jakiś numer.

Czy ta część jest od samochodu? Jeśli tak - co to dokładnie jest oraz od jakiego samochodu pochodzi?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Co to za część?

Post autor: kamracik »

Jedyne co by mi przychodziło na myśl, choć kształt lekko odbiega, to zaślepka spustowa z auta. Zaślepia ona podłogę, aby w razie zalania można było spuścić wodę z wewnątrz. Powinno być ich kilka w aucie, zerknij pod podwoziem czy którejś Ci nie brakuje.

Bardziej prawdopodobne to, że to jakiś smieć, bo nie widziałem takiego zielonego nalotu nawet w bardzo starych autach :)
NikodemR
Posty: 21
Rejestracja: 8 maja 2016, o 14:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)

Re: Co to za część?

Post autor: NikodemR »

Lampa błyskowa przekłamuje kolor. Jest on w rzeczywistości rdzawy, a nie zielony. W środku (w tej dziurce) są kawałki metalu.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Co to za część?

Post autor: whity »

Tarcza hamulcowa :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
NikodemR
Posty: 21
Rejestracja: 8 maja 2016, o 14:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)

Re: Co to za część?

Post autor: NikodemR »

Nie, nie jestem pewien, że to z mojego auta. Ba! Ja nawet nie wiem czy ta część pochodzi z samochodu, dlatego Was pytam, bo może wiecie co to jest. Znalazłem to po prostu obok podjazdu do garażu, na mojej posesji. Więc wywnioskowałem, że albo ta część pochodzi z samochodu, albo mi ją ktoś wrzucił na podwórko, co nie wydaje mi się prawdopodobne.
rafal11
Posty: 616
Rejestracja: 21 maja 2013, o 18:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.2cdi 170KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to za część?

Post autor: rafal11 »

wg mnie jest to gumowa tulejka od pokrywy silnika. sa takie cztery i potrafia wypadac. sprawdz czy masz wszsytkie.
zawol
Posty: 56
Rejestracja: 30 lip 2015, o 14:00
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Co to za część?

Post autor: zawol »

Nie wiem czy to Focus I czy II, ale jeśli I to łącznik tylnego stabilizatora składa się z 4 takich tulejek połączonych śrubą. Ta śruba lubi sobie "zgnić" i wtedy łącznik się rozsypuje ,a Ty gubisz tulejki po mieście.
NikodemR
Posty: 21
Rejestracja: 8 maja 2016, o 14:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)

Re: Co to za część?

Post autor: NikodemR »

Mam Focusa I. Faktycznie! Ta część jest podobna do łącznika tylnego stabilizatora! Aktualnie jestem w Chorwacji Superbem, ale jak tylko wrócę to zajrzę pod Focusa jak ma się łącznik tylnego stabilizatora.

Dzięki za pomoc!
ODPOWIEDZ