Problem grzania lusterka/ nadmuch

olo875
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2012, o 12:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Podkarpacie

Problem grzania lusterka/ nadmuch

Post autor: olo875 »

Witam na poczatku chcialbym sie przywitac jestem nowym na forum tydzien temu kupilem superba i wyszlo kilka wad niegrzeje lewe lusterko prawe ok jak chce ustawic to reguluja sie 2 na raz L czy R i drugi mankament to nadmuch dziala raz wolno raz szybciej uslyszalem to dopiero przy podkrecilem na maxa wiecie co moze byc przyczyna z gory dzieki i pozdrawiam
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Problem grzania lusterka/ nadmuch

Post autor: rezon »

jak nie grzeje to przyczyn może być wiele - od bezpiecznika, przez styki, kable w drzwiach do samego wkładu.
Regulacja lusterek - prawe powinno chodzić samo, lewe rusza również prawe. Czyli za pierwszym razem najpierw regulujesz sobie lewe, a później prawe. Jak wsiada ktoś inny, lub ty po kimś - regulujesz lewe i prawe powinieneś mieć też OK. Wahania prędkości nawiewu na maksa - a obroty silnika w tym czasie? nie miały wahań?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
olo875
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2012, o 12:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Problem grzania lusterka/ nadmuch

Post autor: olo875 »

Na biegu jalowym wszystko jest ok ale podczas jazdy dajac na szybe to raz wolnije raz szybciej na srodku slysze jakies dzwieki jakby cos chodzilo glos dochodzi z glebi srodkowej konsoli nie mam navi tylko radio cd i schowek na srodku i czy ktos wie jak sie sciaga lusterko od dolu mam 2 srubki odkrecilem ale nie chcialo zejsc nie cialgem na sile aby nic nie urwac
Awatar użytkownika
Otzi
Posty: 38
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:32
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Aktualnie: 151KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Problem grzania lusterka/ nadmuch

Post autor: Otzi »

Wariuje silniczek ustawiania klap.
Awatar użytkownika
epu
Posty: 36
Rejestracja: 22 lut 2011, o 06:18
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem grzania lusterka/ nadmuch

Post autor: epu »

A takie napędy klap są dwa - do jednego jest dostęp po zdjęciu pedału gazu i to dobra informacja a w przypadku drugiego chyba tylko zdjęcie deski ratuje.
olo875
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2012, o 12:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Problem grzania lusterka/ nadmuch

Post autor: olo875 »

widze ze to robota dla mechanika raczej naped do wymiany czy mozna go jakos przeczyscic a jak bedzie trzeba deske sciagac to raczej odpuszcze bo nei pojade do ASO gdzie mnie skasuja na dzien dobry pare stow wiec bede musial sie z tym pogodzic chyba ze przez pedal gazu. A co do lusterka to nie moglem go odciagnac nie chcialem na sile aby nie peklo wydaje mi sie ze cos bylo kombinowane i jest przyklejone :/ ale lekko odciagajac widzialem ze przewody sa podlaczone do lusterka z lewej strony tez po tej stronie macie ? i zostaje chyba zdjac boczek dostac sie do lusterka i sprawdzic przewody ? i Czy kazda wersja ma skladane lusterka bo mam taka opcje po przekreceniu nic sie nie dzieje ?
ODPOWIEDZ