sterowanie z kierownicy radiem aftermarketowym

Jack-Strong
Posty: 18
Rejestracja: 1 lis 2019, o 10:59
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 130

Re: sterowanie z kierownicy radiem aftermarketowym

Post autor: Jack-Strong »

to jest interface do passata z przed liftu ponlifcie jak i w Superbie wszystko chodzi już po magistralai CAN

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Dobrysam
Posty: 3
Rejestracja: 6 mar 2020, o 19:53
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)

Re: sterowanie z kierownicy radiem aftermarketowym

Post autor: Dobrysam »

co zrobic w takim razie aby zadzialao sterowanie z kiery? jestem laik nietsty... :(
Jack-Strong
Posty: 18
Rejestracja: 1 lis 2019, o 10:59
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 130

Re: sterowanie z kierownicy radiem aftermarketowym

Post autor: Jack-Strong »

oddaj do fachowca bo coś popsujesz jeszcze nie ma niczego dedykowanego trzeba strugać

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Dobrysam
Posty: 3
Rejestracja: 6 mar 2020, o 19:53
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)

Re: sterowanie z kierownicy radiem aftermarketowym

Post autor: Dobrysam »

jak zepsuje wymienie na inne... zanim "fachowcy" sie tym zajma za miliony wolałbym sam zrozumiec co i jak...
Skoro taka wielka wiedze posiadasz mogłbys uchylic rabka tajemnicy a nie traktowac mnie jak glupka...
sory jesli Cie czyms urazilem...
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: sterowanie z kierownicy radiem aftermarketowym

Post autor: piotraskbw »

Przyciski w multi są podłączone do modułu TRW w kierownicy, który komunikuje się z sterownikiem kierownicy (wygląda jak wielki przekaźnik) ;)
Jak dokładałem multi to miałem kupiony "przekaźnik" 452 (z tego co pamiętam nie ma on CAN) i on nie chciał gadać z kierownicą natomiast, bezproblemowo sterował radiem (komendy wysyłałem przez VCDS).
Wobec powyższego jest szansa że ten moduł zabangla :)

Jak masz smart to kup go, zobacz czy zadziała. Jak zadziała to zostaw a jak nie to zwrócisz bezpłatnie ;)
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Jack-Strong
Posty: 18
Rejestracja: 1 lis 2019, o 10:59
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 130

Re: sterowanie z kierownicy radiem aftermarketowym

Post autor: Jack-Strong »

nie traktuję cie jak głupka tylko czytam ze zrozumieniem "jestem laikiem"
Potrzebujesz uniwersalny moduł CAN do sterowwnia z kiery taki do aut po 2006 roku tniesz kable od zasilania i wpinasz sie na krótko potem podlaczasz modul do CAN low jest we wtyczece od radia tyle w temacie potem jeszcze konfigurqcja modułu pod auto i tyle dodam ze sam sprawdziłem ze dwa czy trzy moduly zamin wszystko zabanglało a to nie są tanie rzeczy a na fomum są "koledzy"co wiedzą co i jak a nie bardzo kwapią sie zeby pomóc pozdrawiam wszystkich forumowiczów serdecznie i z wzajemnością
Superb poszedł w odstawkę wracam do BMW
Jack-Strong
Posty: 18
Rejestracja: 1 lis 2019, o 10:59
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 130

Re: sterowanie z kierownicy radiem aftermarketowym

Post autor: Jack-Strong »

to jest modul do passata z przed liftu ze sterowaniem analogowym do polifta/superb mk1 nie ma dedykowanego rozwiązania trzeba zeźbić dobry chinol będzie działać prosto z pudełka (xtrons itp.)
ODPOWIEDZ