Problemy z zamykaniem klapy bagażnika liftback

golfiarz77
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2020, o 20:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Łukasz

Problemy z zamykaniem klapy bagażnika liftback

Post autor: golfiarz77 »

Witam.
Mam od jakiegoś czasu problem z zamykaniem klapy bagażnika. Mianowicie, po zamknięciu auta z kluczyka na wyświetlaczu miga ikonka tylnej klapy. Po pewnym czasie tj kilku minutach włącza się samoczynnie alarm. Ikonka przestaje migać po dodatkowym domknięciu z kluczyka. Jednak i mimo tego alarm się po jakimś czasie włącza samoistnie. Alarm włącza się nie za każdym razem, ale dosyć często. Jest to trudne do przewidzenia i dlatego bardzo uciążliwe. Dodatkowo występuje problem z otwieraniem klapy przy wyłączonym silniku. Praktycznie mechanizm nie reaguje zarówno dotyczy to małego bagażnika jak i przełącznika liftback z szybą. Przy wyłączonym silniku mechanizm nie dociąga zamka i ikona bagażnika miga na wyświetlaczu. Np po postoju, żeby otworzyć bagażnik muszę włączyć silnik. Trochę grzebałem w internecie i wyczytałem, że często się tak dzieje, kiedy przetrą się kable w instalacji na łączeniu po lewej stronie w klapie tam przy mechanizmie. Szczególnie, że dodatkowo pojawiały mi się komunikaty o kilku przepalonych żarówkach w tylnym oświetleniu mimo, że żarówki są ok. Dzisiaj właśnie odkopałem ową wiązkę i rzeczywiście dwa kable były rozerwane (niebieski i biały). Zlutowałem i poskładałem do kupy. Reszta kabelków miała tylko naderwane koszulki to je zlepiłem taśmą. Poprawa nastąpiła tylko jeśli chodzi o żarówki bo z trzech rzekomo spalonych został tylko komunikat o jednej. Natomiast bagażnik nadal szwankuje :( Nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny. Czy to może być wina jeszcze jakichś przerwanych kabli w innym miejscu? Czy może jakiegoś przekaźnika? Dodam jeszcze, że kupiłem dodatkowo wiązkę bagażnika 3T0971175B, ale nie wymieniałem póki co. Proszę o pomoc i wskazówki gdzie może być przyczyna.
Dziękuję
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1826
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II Kombi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Problemy z zamykaniem klapy bagażnika liftback

Post autor: marioti »

golfiarz77
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2020, o 20:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Łukasz

Re: Problemy z zamykaniem klapy bagażnika liftback

Post autor: golfiarz77 »

Dzięki, czytałem, naprawiłem ową wiązkę, ale problem ustał tylko ze światłami, klapa nadal szwankuje. Po zamknięciu auta z kluczyka miga ikonka tylnej niedomkniętej rzekomo klapy, mimo, że jest zamknięta. Dopiero po powtórnym domknięciu ikonka znika, jednak co jakiś czas włącza się samoczynnie alarm.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1826
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II Kombi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Problemy z zamykaniem klapy bagażnika liftback

Post autor: marioti »

a mikrostyk w zamku? tym od dociągania? zdaje się że tam są dwa mikrostyki. Też było o tym na forum. Ktoś zmieniał same mikrostyki, i dalej nic, dopiero wymiana całego zamka z dociąganiem pomagała. Ale najpierw to zdjąłbym tą osłonę progu i sprawdził stan kabli, wtyczek, itp. idących od tego zamka.
golfiarz77
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2020, o 20:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Łukasz

Re: Problemy z zamykaniem klapy bagażnika liftback

Post autor: golfiarz77 »

Ok, spróbuję w tym kierunku. Dzięki
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1055
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III Kombi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Problemy z zamykaniem klapy bagażnika liftback

Post autor: Kuster »

Odkop!
Może komuś się przyda zanim pół auta rozkopie :P
Ja miałem taki problem:
https://i.imgur.com/Bt3KVIJ.mp4
https://i.imgur.com/jAva2i6.mp4

Po zamknięciu auta zaczynał mi świrować licznik i klapa tylna
Wszystkie przełączniki, klamki, światła itp działały poprawnie
Jak zamykałem auto przy gorszej widoczności to światła świeciły się non stop
Chyba że przełączyłem je z Auto na OFF
Zamki, kessy itp działały i zyskały auto

Miałem już rozkopywać wszystko żeby sprawdzić wiązkę klapy i te mikro przełączniki ale problem leżał gdzie indziej...

Wkładając bajtla do fotelika zwróciłem uwagę że nie zgasiłem tylnej lampki pasażera która świeciła właśnie na niego :)
Po wyłączeniu wszystko wróciło do normy ^^
Nic nie mruga i nie świeci niepotrzebnie....

Absurdalne ale prawdziwe... Już mnie VAG chyba niczym nie zaskoczy :)
Jak dbasz tak masz
ODPOWIEDZ