zestaw głośników

Awatar użytkownika
beck
Posty: 19
Rejestracja: 7 mar 2019, o 12:38
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

zestaw głośników

Post autor: beck »

witam.. chcę wymienić wszystkie głośniki w swojej Skodzie, duże i małe... wiecie, gdzie dostanę cały zestaw? poza serwisem rzecz jasna :)... dzieki z góry za pomoc
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: zestaw głośników

Post autor: piotraskbw »

Ale co chcesz osiągnąć ?
Seria zdechła, czy chcesz poprawić brzmienie?

Głośniki w drzwiach są nitowane i mają średnicę 165mm oraz potrzebują dystansów (polecam plastikowe, mdf gnije)
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
konrad112
Posty: 12
Rejestracja: 5 cze 2018, o 13:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: zestaw głośników

Post autor: konrad112 »

podepnę się do tematu u mnie seria zdechła charczenie z prawej strony chciałbym też troszkę poprawić w miarę rozsądnym kosztem tj350zł max. Polecany mi zestaw to Audio system mx165(woofer + tweeter) oraz wygłuszenie drzwi
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: zestaw głośników

Post autor: piotraskbw »

Audio system mx165 nie słyszałem, natomiast Hertz DSK 165 (przód) + Canton RS 160CX (tył) zasilane z fabrycznego radia, naprawdę dają radę (oczywiście przy wygłuszonych drzwiach) :)
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Sepek
Posty: 110
Rejestracja: 27 wrz 2019, o 23:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: zestaw głośników

Post autor: Sepek »

Ja mam wygłuszone drzwi + hertz dsk 165 na dystansach mdf + seryjne twetery zasilane tylko radiem pioneer mvh-210bt i gra to dobrze. Dużo lepiej by grały jakby były zapewne podpięte do wzmacniacz. Jak będziesz zmieniał to zamiast nitów daj sobie nitonakrętki, ja tak zrobiłem u siebie i jest git,a w razie zmiany głośników przy demontażu nie ma problemów :D
Awatar użytkownika
beck
Posty: 19
Rejestracja: 7 mar 2019, o 12:38
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Re: zestaw głośników

Post autor: beck »

piotraskbw pisze: 3 mar 2020, o 06:20 Ale co chcesz osiągnąć ?
Seria zdechła, czy chcesz poprawić brzmienie?

Głośniki w drzwiach są nitowane i mają średnicę 165mm oraz potrzebują dystansów (polecam plastikowe, mdf gnije)
zdechła.. prawie cała.
nie zalezy mi na świetnym brzmieniu, nie jestem koneserem muzyki w aucie..
ma po prostu grać, najlepiej z każdego głośnika :) ...
nie potrafię ich ustawić z powodu tego, że połowa w ogóle nie gra, a dwa w zasadzie są w porządku. i nie jest to kwestia ustawień radia
ExtremeBankCards
Posty: 1
Rejestracja: 2 maja 2020, o 08:06
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)

Re: zestaw głośników

Post autor: ExtremeBankCards »

Podpinam się pod temat.

U mnie siadł Tweeter z tyłu w prawych drzwiach, ale pewnie pojedynczej sztuki nie da się kupić? Reszta działa bez zarzutu
Dziadzia
Posty: 12
Rejestracja: 15 mar 2013, o 14:23
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Wejherowo

Re: zestaw głośników

Post autor: Dziadzia »

piotraskbw - posiadasz głośniki Hertz DSK które są często polecane, a jakie masz radio - oryginalne ? Zamierzam wymienić wszystkie głośniki lecz chce zostawić oryginalne radio z nawigacją, ale obawiam się, że głośniki Hertza będą za mocne i będą gorzej grały niż oryginalne.
Zna ktoś jakieś alternatywy dla głośników Hertz ?
michok
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2019, o 17:50
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 140/320
Imię: Michał

Re: zestaw głośników

Post autor: michok »

U mnie podobny jak nie ten sam zestaw gra bdb ale radio poszło do kosza. Obecnie mam:
BLAUPUNKT SAN DIEGO 530
ODPOWIEDZ