Superb 3 FL MY2021

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
racza
Posty: 10
Rejestracja: 18 mar 2020, o 13:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: racza »

Są już nowe cenniki. Jak dla mnie wielki zawód....
W starym cenniku i moim zamówieniu LANE ASSIST z SIDE ASSIST oraz REAR TRAFFIC ALERT i TRAFFIC JAM ASSIST z EMERGENCY ASSIST dla DSG był za 0 zł w L&K z pakietem komfort.
Teraz wymaga dopłaty 700 zł i posiadania grzanej kierownicy i virtual cockpit, których nie wziąłem - rozmawiałem z dealerem sprawdził i mówi, że faktycznie wypadło z konfiguracji samochodu, a tydzień jest zamknięty i już zmian nie można wprowadzić.
Dodatkowo zamówiłem sobie łopatki do zmiany biegów i też mi wypadły bo teraz są w opcji tylko z grzaną kierownicą.
Fabryka nie pofatygowała się poinformować, że rzeczy wyleciały ani dać możliwości zmian. Dealer ma dzwonić i wyjaśniać sprawę ale czarno to widzę.
Wiecie czy JAM ASSIST z EMERGENCY ASSIST będzie można doprogramować w kompie (dealer wspominał, że może się da)?
Tyle czekania na wymarzony samochód i takie kwiatki ręce mi opadły.
Sdss
Posty: 539
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: Sdss »

Kierownicy pojemnosciowej brak .
gutek1tmac
Posty: 6
Rejestracja: 2 cze 2020, o 11:58
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: gutek1tmac »

Sdss pisze: 14 lip 2020, o 17:31 Kierownicy pojemnosciowej brak .
Według mojego dealera system hands-on detection wchodzi w skład pakietów travel, wymóg podgrzewania kierownicy ma z tym coś wspólnego.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: timanfaya »

tak między nami: podgrzewana kierownica za te ledwie kilka stówek to jest jedna z najlepszych rzeczy jakie zamówiłem w samochodzie. Serio, nawet w lecie czasem używam jak np. klima mocno chodzi. W zimie to samo - auto potrafi się już nagrzać a skóra na kierownicy być ciągle zimna = a to eliminuje problem. Przy konfigu za ~200k naprawdę nie warto tego nie brać :)
racza
Posty: 10
Rejestracja: 18 mar 2020, o 13:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: racza »

Nie wziąłem pierwotnie grzanej kierownicy bo do tej pory nie miałem i mi nigdy nie przeszkadzało.
Dealer dzwonił do Skody i nie ma opcji żeby zmienić konfiguracje i dodać kierownicę (mimo, że ponad miesiąc do produkcji został). Będą robić zamówienie na nowe auto albo zmieniać konfigurację jakiegoś innego co mają zamówione. Ale jak przez to termin się zmieni o miesiąc albo więcej to chyba w ogóle zrezygnuje z tej superbiny. Najpierw korona i fabryki zamknęli a teraz takie jaja, że mam dostać samochód pozbawiony istotnych dla mnie systemów bezpieczeństwa, które zamówiłem i wkalkulowałem w cenę.
A propo kilka innych smaczków z MY 2021:
- brak bluetooth premium (nie ma nawet w opcji) jest tylko plus
- w nawigacji columbus brak DVD, 2 wejścia SD, USB, dysk twardy (chyba, że to błąd w opisie ale to samo widziałem w innych modelach Skody)
- pakiet travel assist jest bez sensu (bo i tak wypada dobrać podgrzewaną szybę i progresywną kierownice) taniej wychodzi wziać pakiet komfort + osobno virtual cockpit + systemy bezpieczeństwa. Powinni zmienić pakiet comfort albo ten travel assist bo zawierają w połowie te same elementy.
Jako przyszły klient marki jestem trochę zdegustowany całą tą sytuacją, może trzeba olać ten bagażnik i pozostać wiernym starej marce
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: Camillinhio »

Racza, a stara marka to?

Wysłane z internetu

Obrazek
racza
Posty: 10
Rejestracja: 18 mar 2020, o 13:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: racza »

bmw e92. z jednym dzieckiem jeszcze dawało radę ale we wrześniu będzie drugie dlatego padł wybór na przestrzeń i systemy bezpieczeństwa w Skodzie. Auto potrzebuje we wrześniu i teraz jestem w czarnej dupie. No nic dam szanse dealerowi może coś wykombinują. Jak nie to pewnie będę musiał kupić jakaś 2-3 letnią piątkę w kombi.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: MILeq »

Przelicz sobie, ile zapłacisz za takie wyposażenie w BMW - chyba, że jak zauważyłeś, kupisz 2-3 letnie auto, które (pomijam, że nie będzie nowe) będzie i tak sporo mniejsze, niż Superb. Przy dzieciach jest to istotna różnica.
Ale każdemu wedle potrzeb i upodobań.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: leszekmw »

timanfaya pisze: 14 lip 2020, o 20:42 Serio, nawet w lecie czasem używam jak np. klima mocno chodzi. W zimie to samo - auto potrafi się już nagrzać a skóra na kierownicy być ciągle zimna = a to eliminuje problem. 
ja pierdziu... :lol:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: Camillinhio »

Leszek, się nie ma co śmiać. Kraj w rozkwicie, dobrobyt wszędzie, to i problemy motoryzacyjne "pierwszego świata" ;)

Wysłane z internetu

Obrazek
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: timanfaya »

Może jestem dziwny, ale nie widzę niczego złego w korzystaniu z funkcji, które posiada samochód. Na dodatek podgrzewaną kierownicę brałem z pełną świadomością że ją chcę wiedząc co mi nie pasowało w poprzednim aucie.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: leszekmw »

mi nie chodzi o sama kierownice ..sam bym chciał mieć..
tylko o używaniu jej w lecie.. :)
aa..za dużo zacytowałem Twojego posta stąd to nieporozumienie :idea:
Dominikw2
Posty: 6
Rejestracja: 29 wrz 2020, o 08:23
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: Dominikw2 »

racza pisze: 14 lip 2020, o 21:07 Nie wziąłem pierwotnie grzanej kierownicy bo do tej pory nie miałem i mi nigdy nie przeszkadzało.
Dealer dzwonił do Skody i nie ma opcji żeby zmienić konfiguracje i dodać kierownicę (mimo, że ponad miesiąc do produkcji został). Będą robić zamówienie na nowe auto albo zmieniać konfigurację jakiegoś innego co mają zamówione. Ale jak przez to termin się zmieni o miesiąc albo więcej to chyba w ogóle zrezygnuje z tej superbiny. Najpierw korona i fabryki zamknęli a teraz takie jaja, że mam dostać samochód pozbawiony istotnych dla mnie systemów bezpieczeństwa, które zamówiłem i wkalkulowałem w cenę.
A propo kilka innych smaczków z MY 2021:
- brak bluetooth premium (nie ma nawet w opcji) jest tylko plus
- w nawigacji columbus brak DVD, 2 wejścia SD, USB, dysk twardy (chyba, że to błąd w opisie ale to samo widziałem w innych modelach Skody)
- pakiet travel assist jest bez sensu (bo i tak wypada dobrać podgrzewaną szybę i progresywną kierownice) taniej wychodzi wziać pakiet komfort + osobno virtual cockpit + systemy bezpieczeństwa. Powinni zmienić pakiet comfort albo ten travel assist bo zawierają w połowie te same elementy.
Jako przyszły klient marki jestem trochę zdegustowany całą tą sytuacją, może trzeba olać ten bagażnik i pozostać wiernym starej marce
Może to komuś pomoże, bo siedziałem w MY2021 przed zamówieniem:

Columbus ma DVD, sloty kart SD oraz dysk twardy oraz działa szybciej (?)
Nie jestem pewny ale canton chyba nie ma głośników w słupkach
Są porty USB C
Można dokupić gniazdo w lusterku usb C do kamerki
Można dokupić podsufitkę z alcantary (dołożyłem ją, wrzuce zdjęcia jak przyjedzie)
Nowa kierownica jest mega, szczególnie w sportline (3 ramienna + perforowana)
System MIB3 obsługuje bezprzewodowy carplay
Kamera 360 jest bardzo OK
Kierownica jest podgrzewana seryjnie w sportline

To tak na szybko co udało mi się zobaczyć.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: rezon »

Dominikw2 pisze: 29 wrz 2020, o 13:32 Można dokupić gniazdo w lusterku usb C do kamerki
mała rzecz, a wielu ucieszy :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: MILeq »

Oj tak, USB-C przy lusterku to świetny pomysł.
A jaką kamerę do tego kupić? Jakieś sugestie, bo się właśnie przymierzam?
ODPOWIEDZ