Kamera cofania Skoda superb I Jak jest to zrobione.

adimen100
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 07:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Kamera cofania Skoda superb I Jak jest to zrobione.

Post autor: adimen100 »

Witam,
Chciałbym przedstawić montaż kamery cofania w mojej S1 jak można to zrobić jak najlepiej według mnie. :)
Wygląd z tyłu: :arrow:
Obrazek
Obrazek
Wygląd na radiu 2 din 7018B po wbiciu wstecznego biegu widzimy też zderzak umożliwia to parkowanie na dosłownie 5cm: :arrow:
Obrazek
Z radia do bagażnika ciągniemy kabelek umieszczony w kamerce cofania w zestawie ja to zrobiłem przy podsufitce. A przy wyjściu z bagażnika do klapy rozciąłem te gumy i zastąpiłem to czarnym peszlem który był przecięty w pół, żeby łatwiej było przeciągnąć cinche
Link do Kamerki allegro: https://allegro.pl/oferta/kamera-cofani ... 8444994541
Montaż kamerki cofania: :arrow:
1.Demontujemy podświetlenie tablicy rejestracyjnej
2.Ściągamy tapicerkę bagażnika
3.Odczepiamy wszystkie przewody łączące podświetlenie i zamek bagażnika
4.Ściągamy listwę która trzyma zamek i gniazda tablicy rejestracyjnej
5.Odcinamy gwint który trzyma listwę koło zamka otwarcia klapy bagażnika z prawej strony jest on na stałe przyspawany do klapy UWAGA ŻEBY NIE POGIĄĆ BLACHY POMIĘDZY ZAMKIEM A LAMPKĄ BO POŹNIEJ NIE BĘDZIE SZCZELNE !
6.W listwie robimy większy otwór tam gdzie wchodził ucięty pręt gwintowany taki żeby przeszła nakrętka na 10 kluczyk bądź wycinamy kwadracik szlifierka.
7.Wiercimy otwór wiertłem 6 tam gdzie ucieliśmy pręt gwintowany w klapie, żeby przykręcić kamerkę cofania.
8.Przewody od kamerki przejdą przez ten otwór
9. Kamerkę przykręcamy podłączamy zgodnie z instrukcją i składamy wszystko razem.
W dwie godzinki da się na spokojnie zrobić :)
Wszystko robisz na własną odpowiedzialność. W razie pytań zapraszam do komentowania. :D :D
Awatar użytkownika
Sylwek90
Posty: 154
Rejestracja: 17 lip 2020, o 06:35
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kamera cofania Skoda superb I Jak jest to zrobione.

Post autor: Sylwek90 »

Fajnie zrobione
Co to za radyjko?
adimen100
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 07:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Kamera cofania Skoda superb I Jak jest to zrobione.

Post autor: adimen100 »

radyjko chińskie :D Wszystko w nim spoko ale słabo odbiera radio stacje FM :/ Miałem w planie kupić MFD i w nim zrobić obraz z kamerki cofania :D
ODPOWIEDZ