Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: rezon »

masz możliwość zmiany charakterystyki czy ALA czy LA? Pytam, bo znajomy chyba nie zajrzał przez 1,5 roku do instrukcji ;) i być może wystarczy coś zmienić w ustawieniach.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: Sdss »

rezon pisze: 16 sty 2021, o 09:12 masz możliwość zmiany charakterystyki czy ALA czy LA? Pytam, bo znajomy chyba nie zajrzał przez 1,5 roku do instrukcji ;) i być może wystarczy coś zmienić w ustawieniach.
No mam.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: rezon »

to następnym razem, jak będziemy gdzieś dalej jechać to mu przekopię ustawienia ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ciaptak
Posty: 12
Rejestracja: 11 sty 2021, o 21:03
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Maciej

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: ciaptak »

kefirek pisze: 14 sty 2021, o 22:46 Jeśli chcesz mieć adaptacyjne prowadzenie po pasie to musisz mieć adaptive Lane assist. Jak się idzie domyślić nie występuje samodzielnie tylko w pakiecie za kilka klocków.
Pytanie czy można to dokodować?
Yorqe
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2021, o 06:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: Yorqe »

Na wstępie się przywitam. Jestem na etapie konfiguracji superba sportline w kombi. Właściwie wszystko już wiem. Zastanawiam się tylko czy jest sens dopłacać do Amundsena czy Bolero wystarczy. Czym one się tak właściwie różnią? Czytałem artykuł że auta produkowane w 2021 będą miały już radia trzeciej generacji i możliwość bezprzewodowego łączenia z telefonem z androidem. Ja zatrzymałem się na podstawowej wersji Bolero z OctaviI III które nawet nie ma bluetooth.
Potwierdźcie mi czy to nowe Bolero faktycznie łączy się z telefonem z androidem bezprzewodowo. Czy można na nim odpalić nawigację z google maps i np Yanosika? I czy można np. przesyłać dźwięk z telefonu typu mp3 czy muzyke z Youtuba. Jeśli gadam jakieś głupoty to sorry ale zatrzymałem się na 2014 roku :P
spike1314
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2020, o 22:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Papi

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: spike1314 »

Może nie potrafię pomóc w kwestii Bolero vs Amundsen bo mam Columbusa ale jedno zauważyłem, że jak wrzucisz w konfiguracji na końcu gratisową usługę Care Connect + Infotainment Online to wymusza od razu dodanie nawigacji Amundsen lub Columbus. Czyli pytanie,które warto dodatkowo zadać czy auto z Bolero ma w ogóle nawigację? Jeżeli wrzuciłeś pakiet Comfort (must have moim zdaniem) z między innymi wirtualnym kokpitem to nie wyobrażam sobie żeby nie było fabrycznej nawigacji.
Yorqe
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2021, o 06:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: Yorqe »

spike1314 pisze: 22 sty 2021, o 16:46 Może nie potrafię pomóc w kwestii Bolero vs Amundsen bo mam Columbusa ale jedno zauważyłem, że jak wrzucisz w konfiguracji na końcu gratisową usługę Care Connect + Infotainment Online to wymusza od razu dodanie nawigacji Amundsen lub Columbus. Czyli pytanie,które warto dodatkowo zadać czy auto z Bolero ma w ogóle nawigację? Jeżeli wrzuciłeś pakiet Comfort (must have moim zdaniem) z między innymi wirtualnym kokpitem to nie wyobrażam sobie żeby nie było fabrycznej nawigacji.
Pakiet comfort oczywiście dodałem.
Cytując ten artykuł: "Aktualizacje oprogramowania i map oraz funkcje na żądanie, jak np. nawigacja dla systemu Bolero są pobierane zdalnie" wiec wychodzi że powino mieć navi. Dlatego się Was dopytuje co i jak bo sam już się gubie.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: timanfaya »

Generalnie ja mam navi, a zupełnie z niej nie korzystam - lepszy Google Maps / Waze przez CarPlay. W zasadzie jedyny plus wydanych 2k zł (1,5 roku temu) to to, że jak zapnę ACC na jakąś prędkość to zwolni mi przed ostrym zakrętem / skrzyżowaniem. Także konfigurując auto w tej chwili bardzo mocno bym się zastanawiał czy brać navi...

A co do Bolero vs Amundsen - głowy nie dam, ale 2 lata temu różniło się tylko obecnością navi (Amundsen miał). Nie wiem jak teraz. Jak coś to proszę mnie poprawić :)
grimson
Posty: 78
Rejestracja: 31 paź 2019, o 21:44
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: grimson »

rezon pisze: 13 sty 2021, o 21:36
maureliusz pisze: 13 sty 2021, o 20:27 ....
Kiedyś wszyscy na mnie naskoczyli że 4x4 to bzdura i zbędny bajer...a teraz wszyscy konfigurują i szukają 4x4...
....
chociaż z uwagi na opóźnienia w załączaniu potrafił bryknąć i postawić tył bokiem.
Haldex 5 generacji ma opóźnienie w dołączeniu tylnej osi? O Matko Bosko...
maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: maureliusz »

Zaraz. Po pierwsze mam 4 generację. Po drugiej według mniej działa super. Załącza się błyskawicznie!
Ale...ja jeżdżę kura drugi rok, nie godzien komentować. Niech zbawcy tematu dadzą głos...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: rezon »

grimson pisze: 22 sty 2021, o 20:59
rezon pisze: 13 sty 2021, o 21:36
maureliusz pisze: 13 sty 2021, o 20:27 ....
Kiedyś wszyscy na mnie naskoczyli że 4x4 to bzdura i zbędny bajer...a teraz wszyscy konfigurują i szukają 4x4...
....
chociaż z uwagi na opóźnienia w załączaniu potrafił bryknąć i postawić tył bokiem.
Haldex 5 generacji ma opóźnienie w dołączeniu tylnej osi? O Matko Bosko...
Nie pisałem, że chodzi o Superba i haldex 5 generacji. Dokładnie to był Outlander 2 - brykał aż miło. Ale tak, haldex 5 generacji też potrafi bryknąć, chociaż nie ma takich opóźnień jak "legendarny napęd Mitsubishi". Wystarczy trochę śliska jezdnia, ruszanie pod górkę ze skrętem 90st (skrzyżowanie) i trochę więcej gazu. Tył wylatuje na zewnątrz i trzeba kontrować. Sprawdzone wielokrotnie w V60CC z haldexem 5. Nie miałem tego w Superbie z haldexem 4. Różnice to również silnik 1.8TSI 152KM 250Nm vs 2.4D 220KM 440Nm, skrzynia manual vs automat.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
krzysn
Posty: 280
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: krzysn »

W sprawie nawigacji można mieć różne zdanie :-) Przed superbem jeździłem z Sygic, czasem z mapami google.
Teraz jeżdżę tylko z navi w superbie. Moim zdaniem jest nieporównywalnie lepsza od Sygica i Google. I ta mapka w wirtualnym kokpicie :-)
maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: maureliusz »

Brak navi...to pewnie wiocha jakby somsiad zapytał:-)

Natomiast... nie użyłem jej nigdy...tylko dwa razy do domu dla testu.

Zawsze odpalam Google i w tle Yanosik- ten zestaw dla mnie gitara.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: Sdss »

Ja śmigam na wbudowanej. Z danymi online jest całkiem ok.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: MILeq »

timanfaya pisze: 22 sty 2021, o 20:14 Także konfigurując auto w tej chwili bardzo mocno bym się zastanawiał czy brać navi...
Od dłuższego czasu jest pakiet za 2K z haczykiem, gdzie masz Amundsena, Canton, kamerę i parkowanie.
Nie ma się co zastanawiać IMHO - chyba, że żadna z tych rzeczy nie jest potrzebna.

Ja chciałem Cantona tylko, ewentualnie Amu. Wziąłem pakiet i stwierdzam, że kamera też jest spoko :mrgreen: . 4 w 1 cenie.
Widok navi w zegarach to normalnie jak w Auuuudi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ