Roleta przeciwsłoneczna zintegrowana z tylną półką - liftback

Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 187
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Roleta przeciwsłoneczna zintegrowana z tylną półką - liftback

Post autor: mackowski30 »

Koledzy, jako, że fabrycznie przyciemnione szyby nie zdają egzaminu przy małym dziecku, planuję dołożenie rolet. Boczne ogarnę zmieniając boczki jednak pytanie o tylną roletę integrowaną z półką bagażnika.
I tu pytanie do tych, którzy mają owe cudo lub ew wiedzę - w jaki sposób "zapina" się ją po rozwinięciu? Przeszukałem całą ETKE, przekopałem internet i nigdzie nie mogę znaleźć elementów, które trzymają roletę po rozłożeniu.
Poniżej wklejam zdjęcie o co mi chodzi (klikając w nie można je powiększyć) - widać na nim jakieś dwa plastiki przymocowane przy szybie przy górnej krawędzi klapy. Czy roleta w jakiś sposób jest w nie zatrzaskiwana, czy może są to magnesy, które przytrzymują roletę?

Obrazek
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Roleta przeciwsłoneczna zintegrowana z tylną półką - liftback

Post autor: woj_tek »

Nie lepiej kupić dedykowane zasłonki? Mam takie na tylnych drzwiach + szyby przyciemnione folia 95% i latem jest to idealne rozwiązanie. Dodatkowo, zasłonki są idealnie dopasowane do całego okna a nie tylko 70-80% pokrycia jak przy fabrycznym rozwiązaniu.

Pierwszy lepszy przykład z popularnego portalu:
https://allegro.pl/oferta/zaslonki-na-m ... 8469998333
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 187
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Roleta przeciwsłoneczna zintegrowana z tylną półką - liftback

Post autor: mackowski30 »

woj_tek pisze: 5 lut 2021, o 09:19 Nie lepiej kupić dedykowane zasłonki? Mam takie na tylnych drzwiach + szyby przyciemnione folia 95% i latem jest to idealne rozwiązanie. Dodatkowo, zasłonki są idealnie dopasowane do całego okna a nie tylko 70-80% pokrycia jak przy fabrycznym rozwiązaniu.

Pierwszy lepszy przykład z popularnego portalu:
https://allegro.pl/oferta/zaslonki-na-m ... 8469998333
Takie zasłonki planuję na bocznych tylnych szybach, jednak tył chciałbym mieć oryginalny..
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Roleta przeciwsłoneczna zintegrowana z tylną półką - liftback

Post autor: woj_tek »

OK :) Sam jestem ciekaw co trzeba dokupić, bo tylną szybę mam z samą folią 95% i czasem by się taka roleta/zasłonka przydała. A jak kupowałem na drzwi to nikt nie robił jeszcze na tył a teraz tylko kompletami można kupować...

Pamiętaj, że każde dodatkowe przyciemnienie tylnej szyby poza standardowe powoduje, że lusterka nie przyciemniają się tak chętnie a nocą to jednak wkurza.
Tiger1980
Posty: 18
Rejestracja: 17 sie 2018, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Roleta przeciwsłoneczna zintegrowana z tylną półką - liftback

Post autor: Tiger1980 »

woj_tek pisze: 5 lut 2021, o 10:04
Pamiętaj, że każde dodatkowe przyciemnienie tylnej szyby poza standardowe powoduje, że lusterka nie przyciemniają się tak chętnie a nocą to jednak wkurza.
mam przyciemnione tylne boczne i tylną szybę i nie ma problemu ze ściemnianiem. Działa tak, jak powinno..... Fabrycznie miałem delikatnie przyciemnione z pakietem sunset, czy prawie wcale.

Osobiście rolety bym odpuścił i przyciemnił tył. Jeśli nie masz elektrycznej rolety, to takie rozwiązanie jest wg mnie średnie i mało praktyczne. Ściemnienie szyb folią rozwiązało wszelkie problemy.
none0047
Posty: 27
Rejestracja: 3 paź 2018, o 13:20
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Roleta przeciwsłoneczna zintegrowana z tylną półką - liftback

Post autor: none0047 »

Ze względu na dziecko także zakupiłem zasłonki raystop, dwie boczne i tylna. Boczne montowane na magnesy zdają egzamin, z tylnej wciskanej w otwór nie korzystam, bo ze względu na pochylenie szyby nie widać czy nie jedzie za nami BMW z wąsatymi panami...
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Roleta przeciwsłoneczna zintegrowana z tylną półką - liftback

Post autor: woj_tek »

Tiger1980 pisze: 5 lut 2021, o 10:51
woj_tek pisze: 5 lut 2021, o 10:04
Pamiętaj, że każde dodatkowe przyciemnienie tylnej szyby poza standardowe powoduje, że lusterka nie przyciemniają się tak chętnie a nocą to jednak wkurza.
mam przyciemnione tylne boczne i tylną szybę i nie ma problemu ze ściemnianiem. Działa tak, jak powinno..... Fabrycznie miałem delikatnie przyciemnione z pakietem sunset, czy prawie wcale.
Z fabrycznym przyciemnieniem nie ma problemów, ale np folia 85% czy 95% już powoduje, że jadąc np. w tunelu lusterka nie ściemniają się tak jak przed przyciemnieniem szyb. No, chyba że auto za nami świeci w kosmos. W lusterku wstecznym są dwa czujniki, z czego jeden zostaje niejako upośledzony taką ingerencją, bo szanse że trafi na niego odpowiednia ilość światła jest mniejsza. Może ktoś się bawił VCDS i udało mu się zmienić czułość?

Nie mam problemów z lusterkiem wstecznym, ale drażni to, że boczne nie reagują.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Roleta przeciwsłoneczna zintegrowana z tylną półką - liftback

Post autor: orlik »

none0047 pisze: 5 lut 2021, o 11:25 Ze względu na dziecko także zakupiłem zasłonki raystop, dwie boczne i tylna. Boczne montowane na magnesy zdają egzamin, z tylnej wciskanej w otwór nie korzystam, bo ze względu na pochylenie szyby nie widać czy nie jedzie za nami BMW z wąsatymi panami...
Też mam w klapie liftbacka zasłonkę raystop i zgadzam się, że nie widać czy jedzie za nami BMW, a do tego nie działają czujniki ściemniania bocznych lusterek, będę chyba to ściągał :roll:
Ile tą szybę tylną można przyciemnić, żeby ten czujnik działał?? Kolega przyciemnił mocno i też mu nie ściemnia lusterek...

Ale szlak mnie trafia, bo też mam pakiet fabrycznego przyciemnienia i szyby boczne są jako tako ciemne, a tył wyraźnie jaśniejszy i nie gra mi to kolorystycznie.
Tiger1980
Posty: 18
Rejestracja: 17 sie 2018, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Roleta przeciwsłoneczna zintegrowana z tylną półką - liftback

Post autor: Tiger1980 »

woj_tek pisze: 5 lut 2021, o 11:36
Nie mam problemów z lusterkiem wstecznym, ale drażni to, że boczne nie reagują.
To muszę przyznać, że ja nie mam problemu. Właśnie po bocznych (mam oba ściemniane na zielono) widzę, że czujnik działa. Lusterka ściemniają mi się chwilę po tym, jak ktoś za mnie wjedzie. W mieście co chwile mam zielone....
Na pewno dużo zależy od folii jaką się założy. Mam w aucie gdzieś certyfikat z symbolem folii. Jak znajdę, to napiszę co to za typ folii.
Generalnie ja jestem zadowolony. Od środa widoczność super. Z zewnątrz jest ciemno.... Ja nie mam smoły, brałem taką, żeby widoczność od środa była już po zmierzchu.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Roleta przeciwsłoneczna zintegrowana z tylną półką - liftback

Post autor: orlik »

Daj znać jak znajdziesz, może się to przydać ;)
Tiger1980
Posty: 18
Rejestracja: 17 sie 2018, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Roleta przeciwsłoneczna zintegrowana z tylną półką - liftback

Post autor: Tiger1980 »

znalazłem... cały tył mam przyciemniony folią ESPRITE 15%. Tylna szyba oklejona w całości z wycięciem na 3 światło stopu. Tam jest od spodu oprawa przyklejona do szyby. Ze względu na czas i koszty, mam docięte idealnie dookoła. Z zewnątrz wygląda to dobrze i 3-cie światło jest 100% fabryczne, tj. święci jak powinno.

EDIT: znalazłem jeszcze takie oznaczenie folia HPX 05
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 187
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Roleta przeciwsłoneczna zintegrowana z tylną półką - liftback

Post autor: mackowski30 »

Panowie, nie róbmy OT.. szukam informacji o tylnej rolecie, nie o przyciemnianiu szyb.. :roll:
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Roleta przeciwsłoneczna zintegrowana z tylną półką - liftback

Post autor: Patryk211088 »

U mnie są magnesy i niestety zdarza się że podczas otwierania lub zamykania roleta opada
ODPOWIEDZ