Felgi lato 19 & 20

Micek80
Posty: 96
Rejestracja: 14 lip 2020, o 03:04
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Felgi lato 19 & 20

Post autor: Micek80 »

kefirek pisze: 1 mar 2021, o 18:00 Póki co dostałem info ze dostępne są z Et50 więc na dzień dobry trzeba wsadzić dystanse. Jeśli chodzi o inne ET czekam. Ja generalnie też mogę chwilę poczekać ale w kwietniu bym chciał przerzucić opony na nowej feldze.

W moim przypadku będzie to kolor szary steel. W konfiguratorze borbeta wyglądają git
Tak sobie oglądałem te Borbety Y i mi się spodobały nawet. Tylko ja bym brał 18 cali 8J ET 44. do opon zimowych. Kolor albo silver cristal albo titan mat. Kolor auta to szary business. Chyba do chromowanych ramek wokół szyb i przy grillu ładniejsze będą te srebrne. Te matowe to ładnie by wygladaly pewnie w białym sportslinie.
Cena też dobra 2300 zł za komplet.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Felgi lato 19 & 20

Post autor: kefirek »

leszekmw pisze: 1 mar 2021, o 17:12 kefirek kiedyś chciałem i ja mieć takie borbety ...
dowiedz się kiedy mogą być dostępne , jak masz z tym problem to daj znać zorientuję się ..czasami warto poczekać ..
a do jakiego koloru auta te felgi ?
Dostałem pierwsze info: dostępne za 2/3 miesiące, także lipa straszna. Ale czekam jeszcze na info od drugiego sprzedawcy. To pierwsze było felgi-niemieckie.pl
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Felgi lato 19 & 20

Post autor: leszekmw »

kefirek dzwoniłem do znajomego dystrubutora .
w borbecie nie za bardzo można sprawdzić jak idzie produkcja więc te 2/3 miesiące to troszkę niewiarygodne info. te felgi mogą pojawić się w każdej chwili , ale oczywiście może to tez być za 3 miesiące choć nie sądzę ponieważ jest to felga o dość popularnych parametrach.
et 50 dostępna w graficie faktycznie. z innymi et jest dostępna ale srebrna .
osobiście bym spokojnie czekał , lepiej mieć bezpośrednie założenie niż z dystansami tym bardziej że otwór też jest pasowany .
ewentualnie jeśli chcesz to pomyśl i poszukaj sobie info co tam chłopaki upychają - jest dostępna 9/19 et 35 jakby co.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Felgi lato 19 & 20

Post autor: kefirek »

Jakoś mi się mega nie spieszy, póki co i tak będzie to latało na zimówkach i fabrycznych VEGAch. Co do ET to biorąc pod uwagę fakt że będę chciał założyć akebono/banany z porsche to przy Vegach i tak mnie czekają dystanse pewnie z 10 albo i większe (przy bananach wstępne info to ET35 ale nie wiem czy przy feldze 8 czy 8,5). Na stronie Borbeta oficjalnie są dostępne tylko ET44 i ET37 i tylko dla szerokości 8....Ty piszesz że są 9/19. Nic poczekam, najwyżej gdzieś w środku sezonu będę wymieniał, bo z oponami na pewno chce zostać przy fabryce czyli 235/40.

p.s.
jeśli to jest Twój znajomy i mógłby śledzić temat tych brązowych borbetów byłbym wdzięczny :) ja znajomego handlarza felgami nie mam, więc tylko śledzenie w necie mi zostaje.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Felgi lato 19 & 20

Post autor: leszekmw »

:twisted: kurrr...tak mi namieszaliście że ja z nim o grafitowych rozmawiałem cały czas :lol:
dzwoniłem znowu no ale brązu też niema oprócz et50 i faktycznie dość dawno nie było ich z innymi et i może być różnie. mało popularna. no i otwór niepasowany jak dobrze pamiętam przy tym et. .
jakbyś chciał takie to daj znać być może miałbym jakąś fajną cenę na nie.
a jaki masz kolor auta bo w końcu nie napisałeś..?
marasmus007
Posty: 957
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Felgi lato 19 & 20

Post autor: marasmus007 »

kefirek pisze: 3 mar 2021, o 09:07 Jakoś mi się mega nie spieszy, póki co i tak będzie to latało na zimówkach i fabrycznych VEGAch. Co do ET to biorąc pod uwagę fakt że będę chciał założyć akebono/banany z porsche to przy Vegach i tak mnie czekają dystanse pewnie z 10 albo i większe (przy bananach wstępne info to ET35 ale nie wiem czy przy feldze 8 czy 8,5). Na stronie Borbeta oficjalnie są dostępne tylko ET44 i ET37 i tylko dla szerokości 8....Ty piszesz że są 9/19. Nic poczekam, najwyżej gdzieś w środku sezonu będę wymieniał, bo z oponami na pewno chce zostać przy fabryce czyli 235/40.

p.s.
jeśli to jest Twój znajomy i mógłby śledzić temat tych brązowych borbetów byłbym wdzięczny :) ja znajomego handlarza felgami nie mam, więc tylko śledzenie w necie mi zostaje.
Przy zaciskach Akebono 6T i felgach VEGA minimalny dystans to 17 czy 18 mm. Jeżeli się nie mylę użytkownik "broniek" tyle musiał założyć pod te felgi przy takich zaciskach.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Felgi lato 19 & 20

Post autor: kefirek »

ET27? Poważnie? To się przecież ledwo zmieści w nadkolu.
marasmus007
Posty: 957
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Felgi lato 19 & 20

Post autor: marasmus007 »

kefirek pisze: 3 mar 2021, o 12:54 ET27? Poważnie? To się przecież ledwo zmieści w nadkolu.
U mnie jest dokładnie tak samo na 17mm dystansie i wygląda to tak :

https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... 81#p412981
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Felgi lato 19 & 20

Post autor: kefirek »

No to grubo, i widzę, że Akebono też założone i zostało kilka mm wolnej przestrzeni. Innymi słowy mówiąc bawiąc się w Akebono nowe felgi najlepiej z fabrycznym ET44 i wtedy jeden zestaw dystansów pod oba zestawy.
marasmus007
Posty: 957
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Felgi lato 19 & 20

Post autor: marasmus007 »

kefirek pisze: 3 mar 2021, o 14:35 No to grubo, i widzę, że Akebono też założone i zostało kilka mm wolnej przestrzeni. Innymi słowy mówiąc bawiąc się w Akebono nowe felgi najlepiej z fabrycznym ET44 i wtedy jeden zestaw dystansów pod oba zestawy.
Wszystko zależy od podejścia ja byłem skazany na dystanse ponieważ miałem już 2 komplety felg o tym samym ET czyli 44. W przypadku dystansów, jeżeli będą nie do końca precyzyjnie wykonane, a są takie, mogą pojawić się wibracje/drgania wyczuwalne głównie na kierownicy, więc może lepiej od razu odpowiednią felgę kupić.
Co ważne szerokość dystansu zależy od wewnętrznej konstrukcji felgi. W przypadku oryginalnej felgi z ET44 PHOENIX , VEGA dystans minimalny musi być 17mm przy tym zacisku. W przypadku zimowej felgi jaką mam BBS SX1 ET44 dystans 15mm pozostawiał tyle miejsca do zacisku że jeszcze ze 2 mm można spokojnie odjąć i by pasowało.
Zestaw hamulcowy BBK kupowałem u Froga, pełen komplet (zaciski, adaptery, tarcze, przewody w oplocie , klocki przygotowane tylko pod zamontowanie) dlatego swój wywód odnoszę konkretnie do tego zestawu.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Felgi lato 19 & 20

Post autor: leszekmw »

takie felgi dostałem ofertę z hurtowni właśnie..
https://www.tyred.se/monaco-mirabeau-bronze-polished
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1055
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Felgi lato 19 & 20

Post autor: Kuster »

Z tego co wy oglądacie to podobne są
bbs ch028 / ch-r
Oraz
bbs kba 49538

Może w tym coś znajdziecie (na olx jest parę sztuk)
Jak dbasz tak masz
Bonifacy3
Posty: 14
Rejestracja: 16 cze 2018, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek

Re: Felgi lato 19 & 20

Post autor: Bonifacy3 »

po namysle zdecydowalem sie na borbety 19.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rfi
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2020, o 07:53
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: KRK

Re: Felgi lato 19 & 20

Post autor: Rfi »

Bardzo ładne. I co najważniejsze, pasują.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Felgi lato 19 & 20

Post autor: kefirek »

leszekmw pisze: 3 mar 2021, o 09:32 :twisted: kurrr...tak mi namieszaliście że ja z nim o grafitowych rozmawiałem cały czas :lol:
dzwoniłem znowu no ale brązu też niema oprócz et50 i faktycznie dość dawno nie było ich z innymi et i może być różnie. mało popularna. no i otwór niepasowany jak dobrze pamiętam przy tym et. .
jakbyś chciał takie to daj znać być może miałbym jakąś fajną cenę na nie.
a jaki masz kolor auta bo w końcu nie napisałeś..?
Przegapiłem Twojego posta ;) jakkolwiek dostałem info, że brązowe borbety y pojawiły się na rynku zarówno w ET44 jak i w ET37. Dostałem wycenę tylko się jeszcze wacham czy pójść w standardowe ET44 i żeby pasowało to plug&play i martwić się o dystanse przy zakładaniu hebli, czy brać ET37 + pierścienie centrujące i mamy poszerzenie o 7mm ale patrząc na wcześniejsze posty przy akebono czy innych dużych zaciskach i tak to za mało. Ewentualnie 4 tłoczki z macana może by się zmieściły.

Kolor auta to szary steel. Tak by to mniej więcej wyglądało
Obrazek
ODPOWIEDZ