Ustawienia bluetooth

Yorqe
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2021, o 06:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Ustawienia bluetooth

Post autor: Yorqe »

Panowie dopiero co odebrałem z salonu sportline'a i jak to się mówi "troche techniki i człowiek się gubi". Podłączyłem telefon przez bluetooth i zestaw głośnomówiący działa jak trzeba ale problem w tym że nie słychać żadnych innych powiadomień typu sms, whatsaap czy yanosik. Dopiero jak w radio zmienię źródło na bluetooth to powiadomienia są słyszalne w głośnikach auta. Ale nie da się w tym czasie słuchać radia. Da się to jakoś ustawić aby wszystkie dźwięki jakie wydaje telefon były przekierowywane do zestawu głośnomówiącego? Lub żeby tylko połączenia głosowe szły przez radio a cała reszta z głośników telefonu? Radio mam bolero, telefon Samsung Note 8.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Ustawienia bluetooth

Post autor: Kuster »

Ale zestaw głośnomówiący masz chyba właśnie tylko do połączeń telefonicznych
Ale mogę się mylić...
Jak chcesz wszystko na raz to podłącz się przez smartlink po kablu (chyba że nie musisz) np z Android auto
Tyle że na AA nie ma jeszcze Janosika
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
pete220983
Posty: 75
Rejestracja: 14 sty 2021, o 17:11
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr

Re: Ustawienia bluetooth

Post autor: pete220983 »

Jak chcesz, żeby wszystkie dźwięki z telefonu, typu komunikatory, Yanosik, powiadomienia o sms, szły przez głośniki, to zaznacz tylko w Yanosiku wyjście dźwięku na bluetooth. niestety wtedy nie słuchasz radia, bo jednostkę masz w pozycji MEDIA.
Jesli ustawisz Yanosika w ustawieniach źródła dźwięku na bluetooth i będziesz słuchał radia, to yanosik wycisza radio (dość mało przyjemne dla ucha) na czas komunikatu. dla mnie nie do zaakceptowania (Iphone, Amundsen).

Ja nie znalazłem ustawień (używam Iphone), żeby dało się słuchać radia i mieć wszystkie powiadomienia z telefonu na głośnikach auta. Pozostaje zgłośnić na maxa telefon i mieć go na jakimś uchwycie (ja mam blisko słupka A i trochę słabo słychać) no i ustawić wtedy Yanosik żródło dźwięku na -głośnik- i wtedy słuchasz powiadomień z telefonu a radia z głośników auta.

Najładniej wszystkie komunikaty słychać, gdy Yanosik jest ustawiony źródło dźwięku na BT i gdy puszczasz muzykę ze spotify lub YT, wtedy pięknie wszystko jest wyciszane i są wszystkie powiadomienia (ustawienie radia MEDIA - BT).
Wiem, że wszystko ładnie się odtwarza przez bezprzewodowy carplay (jest też Yanosik), ale nie podoba mi się wygląd tego na ekranie radia + słaby wygląd spotify, plus czasem problemy z połączeniem, dlatego z tej opcji zrezygnowałem.

nie wiem, czy dobrze rozumiem Twoje ostatnie zapytanie ----Da się to jakoś ustawić aby wszystkie dźwięki jakie wydaje telefon były przekierowywane do zestawu głośnomówiącego? Lub żeby tylko połączenia głosowe szły przez radio a cała reszta z głośników telefonu? Radio mam bolero, telefon Samsung Note 8.--- odpowiadając: jeśli telefon masz podłączony przez BT (sparowany z radiem) to zawsze połączenia telefoniczne pójdą ci przez BT na zestaw głośnomówiący. Problemem jest reszta dźwięków. Domyślnie, jeśli słuchasz radia, nie masz żadnych powiadomień z whatsapp czy sms na telefonie, tj nic nie słychać z głośników telefonu?
ODPOWIEDZ