Isofix przód

Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Isofix przód

Post autor: hubi_pl »

oolsztyniak pisze: 22 cze 2021, o 09:50
hubi_pl pisze: 17 cze 2021, o 19:11 Dziecko wozi sie z tylu i kropka. Pisanie ze bombelek musi byc pod ręką jest niepoważne.
szczególnie ma się to do sytuacji gdy w aucie są tylko dwa fotele bo z tyłu paka
Jeżeli chciałeś zabłysnąć i znaleźć auto które nie ma z tyłu miejsca na fotel, to słabe to...jest chyba oczywiste że jak nie masz z tyłu kanapy/foteli to musisz wozić z przodu, ale chyba Superb nie ma z tyłu paki?
Mr Haldex
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Isofix przód

Post autor: oolsztyniak »

nie po prostu nie rozumiem uparcia się, że bombel ma jeździć z tyłu.
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Isofix przód

Post autor: hubi_pl »

no jest to proste - jest dla niego tam bezpieczniej. ot tyle i aż tyle
Mr Haldex
Awatar użytkownika
tomber
Posty: 11
Rejestracja: 16 cze 2021, o 13:59
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: Inny
Imię: Tomasz

Re: Isofix przód

Post autor: tomber »

O ile dobrze pamiętam to nie dość, że z tyłu to idealnie jest jak siedzi za Kierowcą.
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Isofix przód

Post autor: hubi_pl »

No nie ;)
Z tyłu najbezpieczniej po środku, ale nie zawsze tak się da, a potem za pasażerem a na końcu za kierowcą. Kwestia czy za pasażerem czy kierowcą, to tylko różnica że jak dziecko wkładasz/samo wchodzi/wychodzi, to bezpieczniej od strony pobocza - w wypadkowości nie ma znaczenia, ważne że z tyłu.
Mr Haldex
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 187
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Isofix przód

Post autor: mackowski30 »

Wszystko rozumiem, wiadomo, że najbezpieczniej z tyłu, ale nie piszcie, że z przodu to jakieś przestępstwo.
Skoro producenci oferują Isofix na przednim siedzeniu, dlaczego miałbym z niego nie skorzystać? Mi jest tak wygodniej i na chwilę obecną bezpieczniej uwzględniając fakt, że moja mała narazie ma w ogóle problem z jazdą w foteliku. Dlatego wolę ją mieć przy sobie zamiast co chwilę zerkać do tyłu czy sięgać od niej ręką. Oczywiście mówię o przypadku, kiedy jadę z nią sam, bo kiedy jeżdżę z żoną, mała jeździ zawsze na tylnym siedzeniu.
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Isofix przód

Post autor: hubi_pl »

Nikt chyba nie pisał że to przestępstwo.

A ISOfix z przodu może służyć np to adapterów dla kobiet w ciąży.
Mr Haldex
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Isofix przód

Post autor: oolsztyniak »

hubi_pl pisze: 23 cze 2021, o 14:32 A ISOfix z przodu może służyć np to adapterów dla kobiet w ciąży.
my wpinaliśmy taki adapter pod fotel
mackowski30 pisze: 23 cze 2021, o 13:52 Skoro producenci oferują Isofix na przednim siedzeniu, dlaczego miałbym z niego nie skorzystać? Mi jest tak wygodniej i na chwilę obecną bezpieczniej uwzględniając fakt, że moja mała narazie ma w ogóle problem z jazdą w foteliku. Dlatego wolę ją mieć przy sobie zamiast co chwilę zerkać do tyłu czy sięgać od niej ręką. Oczywiście mówię o przypadku, kiedy jadę z nią sam, bo kiedy jeżdżę z żoną, mała jeździ zawsze na tylnym siedzeniu.
mój jeździ z przodu tylko jak jeżdżę tym drugim autem co foteli z tyłu nie ma :)
kup lusterko na tylny zagłówek i swoje skieruj na brzdąca będziesz widział co się aktualnie z nim dzieje.
Fotelik obrotowy robi tu fajną robotę, mój też się burzył jeżdżąc sam ale zdejmując przedni zagłówek pasażera i jak jedzie (o zgrozo!) przodem do kierunku jazdy jest podjarany tym co się wokoło dzieje i nie dokazuje zbytnio.
ODPOWIEDZ