Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

@padero twój kiedy się wyprodukował bez części, kiedy zamówiony?

O to nieźle zamiast pparkowac tak aby dało się wyjechać to sami sobie problem zrobili, wiadomo więcej miejsca by to zajęło ale ile prościej było by auta wyciągnąć.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

siemi1 pisze: 19 sie 2021, o 18:45 @padero twój kiedy się wyprodukował bez części, kiedy zamówiony?

Zamówiony 25 marca, termin produkcji 28 tydzień, finalnie wyprodukowany w 30, a w 32 już był w Wimarze, więc myślę że nawet nie widział lotniska.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

To przyfarciłeś :) zagraj w totka:)

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
SidTrotter
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2021, o 14:25
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Jan

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: SidTrotter »

U mnie był "niekompletny" od początku czerwca, ale w końcu skompletowali. Wziąłem ambition ale wrzuciłem opcji za 12 tyś, co go mocno zbliżyło do style, ale oczywiście nie wyglądem (co mi pasuje, bo przewożę psy i dzieci i generalnie nie tyle ma wyglądać co być pakowny i infotainment multimedia bez kompromisów). Nie wiem dokładnie na co tyle czekałem, ale podobno "elementy komputerowe".
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

padero pisze: 19 sie 2021, o 14:19 Ja dziś szczęśliwie odebrałem swoją sztukę, przy okazji porozmawialiśmy trochę ze sprzedawcą o sytuacji z produkcją. Z samochodami wyprodukowanymi wcześniej problem jest taki, że stoją na wielkich placach (nie wiem czy chodziło o nasze lotnisko) i na przykład są nagle części do SUPERBa wyprodukowanego np. w czerwcu, który stoi zastawiony setkami innych aut i nie ma jak go wyciągnąć, więc biorą auta z brzegu i do klientów wychodzą samochody defacto wyprodukowane później, tak jak być może było w moim przypadku. Zabrzmi to niewiarygodnie, ale nawet już kombinują, żeby te samochody ze środka helikopterami wyciągać, więc oglądamy relację z lotniska bo może być ciekawie :lol: :lol: :lol:
Ja prdl. To jest tak oczywiste żeby to zaplanować, że aż niemożliwe ze taki producent jak skoda nie przemyślał tak prostej sprawy :)
Czyli już wszystko jasne dlaczego auta z tygodni 28-30 zjeżdżają do polski a mój z 26 nadal stoi i cieszy sie Czeskim powietrzem :)
Cienki221
Posty: 497
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Cienki221 »

arczi901 pisze: 20 sie 2021, o 08:11 Ja prdl. To jest tak oczywiste żeby to zaplanować, że aż niemożliwe ze taki producent jak skoda nie przemyślał tak prostej sprawy :)
Czyli już wszystko jasne dlaczego auta z tygodni 28-30 zjeżdżają do polski a mój z 26 nadal stoi i cieszy sie Czeskim powietrzem :)
Moja ten sam tydzień więc pewnie stoją obok siebie, może tą samą lorą kiedyś przyjadą :D
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

Cienki221 pisze: 20 sie 2021, o 08:30 Moja ten sam tydzień więc pewnie stoją obok siebie, może tą samą lorą kiedyś przyjadą :D
Hah, czyli Wasze pewnie przyjadą przed moim (21. tydzień produkcji) :D

Patrząc na obecną sytuację, zastanawiam się, czy w rok od złożenia zamówienia uda się odebrać auto. :roll:

A z tym kolorem z czeskiej palety to już nic nie rozumiem.
Ludzie potrafili złożyć zamówienie na dokładnie ten sam kolor co mój 2 miesiące później niż ja i już po 3 miesiącach mieli auto do odbioru.
Ja po 5 miesiącach od złożenia zamówienia nie miałem nawet prognozowanego terminu produkcji i tylko była odpowiedź od fabryki, że zamówienie nie jest zaplanowane do produkcji... :evil:
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

caballero pisze: 20 sie 2021, o 09:13
Cienki221 pisze: 20 sie 2021, o 08:30 Moja ten sam tydzień więc pewnie stoją obok siebie, może tą samą lorą kiedyś przyjadą :D
Hah, czyli Wasze pewnie przyjadą przed moim (21. tydzień produkcji) :D

Patrząc na obecną sytuację, zastanawiam się, czy w rok od złożenia zamówienia uda się odebrać auto. :roll:

A z tym kolorem z czeskiej palety to już nic nie rozumiem.
Ludzie potrafili złożyć zamówienie na dokładnie ten sam kolor co mój 2 miesiące później niż ja i już po 3 miesiącach mieli auto do odbioru.
Ja po 5 miesiącach od złożenia zamówienia nie miałem nawet prognozowanego terminu produkcji i tylko była odpowiedź od fabryki, że zamówienie nie jest zaplanowane do produkcji... :evil:
a Kiedy przypada rocznica zamówienia? Może dealer specjalnie juz pod kocem trzyma auto żebyś odebrał w rocznicę :):)
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

arczi901 pisze: 20 sie 2021, o 12:53 a Kiedy przypada rocznica zamówienia? Może dealer specjalnie juz pod kocem trzyma auto żebyś odebrał w rocznicę :):)
Heh :lol:
Zamówienie składane było 12.11.2020, także jeszcze trochę zostało.
Ale chyba wcale nie jest niemożliwe :D
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Dlatego ja planuję we wrześniu zamawiać aby na koniec października na pewno odebrać :)) najwyżej chwilę poczeka.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ty00
Posty: 20
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 19:14
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Superb 2021

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ty00 »

Moja sztuka (liftback 1.5tsi) zamówiona w drugiej połowie Maja, przyjechał do dealer-a. Teraz stoii na placu i czeka na rejestrację. Oby w urzędzie też tak szybko poszło. Niech Pani w okienku będzie łaskawa
Maryjan
Posty: 13
Rejestracja: 20 sie 2021, o 16:42
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Marian

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maryjan »

Trafilem tutaj po zamówieniu swojej skody.
Zlozone poczatkiem czerwca, realizacja niby 10/11.2021... a narazie terminu produkcji brak...
S3 2.0 tdi scout, panorama, hak i sporo elektroniki.

Czytam i zaczalem juz nawet szukac czegos innego ;). Ale ceny używanych zwariowaly, na nowe wszędzie czekamy podobnie albo zabieramy ze stanow to co jest, czyli lipa.
Dzisiaj będąc w audi usłyszałem kiepską informację - handlowcy mają informować klientów którzy zamowili opcje haka lub ładowania indukcyjnego, ze samochody z tym wyposażeniem nie zostaną wyprodukowane. Albo rezygnacja wyposażenia, albo z samochodu...
I tak się zastanawiam czy w grupie vag bedzie tak samo? (Mam i to i to ;) )
Glennbp
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2021, o 07:15
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: lukasz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Glennbp »

Ja zamówiłem 18 marca. 2.0 tdi 200 KM 4x4 Dsg w wersji style z paroma bonusami jak webasto, canton i parę innych.
Niestety przez długi czas nie potrafili jednoznacznie określić terminu dostawy, więc
Ostatecznie zrezygnowałem i kupiłem nawet trochę lepiej wyposażone A4 z premium selection.
Co do produkcji aut, to sytuacja będzie coraz cięższa.
Wczoraj toyota ogłosila że zatrzymuje sporo linii produkcyjnych a niemiecki przemysł moto, ma 5 miesięczny backlog zamówień. Główne problemy, jak zapewne wiecie, to dostępność elektroniki.
Auto zamawiałem u Daniela w Interauto. Zapewne w obecnej sytuacji nie wycofali zamówienia.
Pzdr
Luca
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

caballero pisze: 20 sie 2021, o 12:55
arczi901 pisze: 20 sie 2021, o 12:53 a Kiedy przypada rocznica zamówienia? Może dealer specjalnie juz pod kocem trzyma auto żebyś odebrał w rocznicę :):)
Heh :lol:
Zamówienie składane było 12.11.2020, także jeszcze trochę zostało.
Ale chyba wcale nie jest niemożliwe :D
Szefie patrzę i lotnisko wyczyścili praktycznie do zera z tych aut.l co stanęły na początku, także chyba będzie przed rocznicą :D :D :D
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

To chyba na inne parkingi patrzymy, trochę ubyło e nawet nie połowa chyba że dowieźli nowe od kiedy patrzyłeś:)Obrazek

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ODPOWIEDZ