Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
michal1326
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 10:19
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: michal1326 »

pejot pisze: 26 sie 2021, o 06:44 Tylko dealerzy gówno wiedzą w temacie daty produkcji, mówią tak żebyś nie zrezygnował. U mnie wprost powiedzieli, że nie wiedzą nic i żadnych przybliżonych dat w systemie nie ma. Przynajmniej nie robią sztucznych nadziei.
uogólniasz trochę - jednak dealerzy mają w systemie informację odnośnie daty produkcji, o ile oczywiście na danym zamówieniu się pojawi. Ja czekałem od marca do końca lipca na termin produkcji - to czy zostanie wyprodukowane we wskazanym terminie to już inna bajka :shock:
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

michal1326 pisze: 26 sie 2021, o 07:06
pejot pisze: 26 sie 2021, o 06:44 Tylko dealerzy gówno wiedzą w temacie daty produkcji, mówią tak żebyś nie zrezygnował. U mnie wprost powiedzieli, że nie wiedzą nic i żadnych przybliżonych dat w systemie nie ma. Przynajmniej nie robią sztucznych nadziei.
uogólniasz trochę - jednak dealerzy mają w systemie informację odnośnie daty produkcji, o ile oczywiście na danym zamówieniu się pojawi. Ja czekałem od marca do końca lipca na termin produkcji - to czy zostanie wyprodukowane we wskazanym terminie to już inna bajka :shock:
Niestety jest troche jak pisze pejot. U mnie podczas zamówienia max data to była połowa maja. Finalnie auto sie wyprodukowało w połowie czerwca.
Data prognozowana produkcji potrafi się zmienić kika razy dziennie i dopóki nie ma daty zatwierdzonej do produkcji to tak naprawdę mozna to uznać za brak infomracji. Sprzedawca mi mowił ze w poniedziałek mialem prognoowaną datę 40-45tydzien a w czwartek już było to 23-25tydzien, także widać jak to wiarygodne ;-)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Date zatwierdzają 1 mies przed produkcja jako zatwierdzona, co nowy znaczy że się ta datą nie zmieni w między czasie.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Pablowy
Posty: 22
Rejestracja: 17 lut 2021, o 13:44
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Paweł

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Pablowy »

Jak pisałem wcześniej - 2. sierpnia po 6 miesiącach od zamówienia odebrałem swojego Sportline'a.
Ktoś pytał wcześniej - tak moje auto czekało wyrpodukowane bez jakichś pierdółek.

Chwilę później zamawiałem koledze w pracy passata też w benzynie 190KM i ta sama sytuacja - pół roku. Auto będziemy odbierać w poniedziałek.

Prywatnie żona chciała zamówić BMW lub Mercedesa, jednak (dzięki znajomościom w tych firmach) wstrzymujemy się i nie wiemy czy zamawiać bo tam czasy oczekiwania to totalna masakra na auto do produkcji.
SIII Sportline Velvet Red TSI 190KM
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: crazywarrior69 »

pejot pisze: 26 sie 2021, o 06:44 Tylko dealerzy gówno wiedzą w temacie daty produkcji, mówią tak żebyś nie zrezygnował. U mnie wprost powiedzieli, że nie wiedzą nic i żadnych przybliżonych dat w systemie nie ma. Przynajmniej nie robią sztucznych nadziei.
To dziwne bo pokazywał mi tydzień produkcji na swoim ekranie.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

Gadałem z osobą która pracuje w kvasinach. Fabryka pracuje na pół gwizdka i jednocześnie robią produkcję i doposażanie. W tym tygodniu pracują pon-czwartek. Piątek i Sobota nie pracują bo nie ma części.
Zaczynam się zastanawiać czy odbiorę w tym roku auto :)
michal1326
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 10:19
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: michal1326 »

arczi901 pisze: 31 sie 2021, o 09:43 Gadałem z osobą która pracuje w kvasinach. Fabryka pracuje na pół gwizdka i jednocześnie robią produkcję i doposażanie. W tym tygodniu pracują pon-czwartek. Piątek i Sobota nie pracują bo nie ma części.
Zaczynam się zastanawiać czy odbiorę w tym roku auto :)
Handlowiec powiedział mi dziś, że auta które są aktualnie produkowane są kompletne i nie są już odstawiane na "place" celem oczekiwania na brakujące części.

Termin produkcji mam na ten tydzień, ale też nie podpalam się, iż odbiorę auto w najbliższym czasie.
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

arczi901 pisze: 31 sie 2021, o 09:43 Gadałem z osobą która pracuje w kvasinach. Fabryka pracuje na pół gwizdka i jednocześnie robią produkcję i doposażanie. W tym tygodniu pracują pon-czwartek. Piątek i Sobota nie pracują bo nie ma części.
Zaczynam się zastanawiać czy odbiorę w tym roku auto :)
a kiedy zamawiales i co faktycznie tam bylo w tym zamowieniu?
ja z kolei mam informacje troche inne od Waszych. Auta schoda w priorytecie dla Octavia i Superb aby zejsc z liczby w kolejce. Ogromne ilosci aut niedokonczonych na placach. Zamowienia realizowane sa obecnie "czerwcowe"
michal1326
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 10:19
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: michal1326 »

sonic pisze: 31 sie 2021, o 11:23
arczi901 pisze: 31 sie 2021, o 09:43 Gadałem z osobą która pracuje w kvasinach. Fabryka pracuje na pół gwizdka i jednocześnie robią produkcję i doposażanie. W tym tygodniu pracują pon-czwartek. Piątek i Sobota nie pracują bo nie ma części.
Zaczynam się zastanawiać czy odbiorę w tym roku auto :)
a kiedy zamawiales i co faktycznie tam bylo w tym zamowieniu?
ja z kolei mam informacje troche inne od Waszych. Auta schoda w priorytecie dla Octavia i Superb aby zejsc z liczby w kolejce. Ogromne ilosci aut niedokonczonych na placach. Zamowienia realizowane sa obecnie "czerwcowe"
Czerwcowe? Ja mam zamówienie z końca marca - na bieżący tydzień mam datę produkcji.
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

michal1326 pisze: 31 sie 2021, o 11:26 Czerwcowe? Ja mam zamówienie z końca marca - na bieżący tydzień mam datę produkcji.
Auta wyprodukowane w Czerwcu czy tam zaplanowane na produkcje na ten miesiac

Gratuluje terminu :)
Lutowy i do tej pory bez daty
michal1326
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 10:19
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: michal1326 »

sonic pisze: 31 sie 2021, o 11:39
michal1326 pisze: 31 sie 2021, o 11:26 Czerwcowe? Ja mam zamówienie z końca marca - na bieżący tydzień mam datę produkcji.
Auta wyprodukowane w Czerwcu czy tam zaplanowane na produkcje na ten miesiac

Gratuluje terminu :)
Lutowy i do tej pory bez daty
Termin - terminem, ja już się jakoś nie nastawiam na szybkie pojawienie się auta. :shock:
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

sonic pisze: 31 sie 2021, o 11:23
arczi901 pisze: 31 sie 2021, o 09:43 Gadałem z osobą która pracuje w kvasinach. Fabryka pracuje na pół gwizdka i jednocześnie robią produkcję i doposażanie. W tym tygodniu pracują pon-czwartek. Piątek i Sobota nie pracują bo nie ma części.
Zaczynam się zastanawiać czy odbiorę w tym roku auto :)
a kiedy zamawiales i co faktycznie tam bylo w tym zamowieniu?
ja z kolei mam informacje troche inne od Waszych. Auta schoda w priorytecie dla Octavia i Superb aby zejsc z liczby w kolejce. Ogromne ilosci aut niedokonczonych na placach. Zamowienia realizowane sa obecnie "czerwcowe"
Zamówienie koniec lutego i auto wyprodukowane zostało w 24tygodniu 2021.
Zamówienie to liftback 2.0 TSI 190KM L&K
z grubszych dodatków to:
Pakiet comfort
hak holowniczy
vcockpit
wentylowane fotele
230v i USB w tylej czesci
wywaliłem dekor piano black na rzecz tego beżowego

Od ponad 2miesiecy nikt nic nie wie czego brakuje oraz kiedy można się spodziewać auta u importera
michal1326
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 10:19
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: michal1326 »

arczi901 pisze: 31 sie 2021, o 12:14
sonic pisze: 31 sie 2021, o 11:23
arczi901 pisze: 31 sie 2021, o 09:43 Gadałem z osobą która pracuje w kvasinach. Fabryka pracuje na pół gwizdka i jednocześnie robią produkcję i doposażanie. W tym tygodniu pracują pon-czwartek. Piątek i Sobota nie pracują bo nie ma części.
Zaczynam się zastanawiać czy odbiorę w tym roku auto :)
a kiedy zamawiales i co faktycznie tam bylo w tym zamowieniu?
ja z kolei mam informacje troche inne od Waszych. Auta schoda w priorytecie dla Octavia i Superb aby zejsc z liczby w kolejce. Ogromne ilosci aut niedokonczonych na placach. Zamowienia realizowane sa obecnie "czerwcowe"
Zamówienie koniec lutego i auto wyprodukowane zostało w 24tygodniu 2021.
Zamówienie to liftback 2.0 TSI 190KM L&K
z grubszych dodatków to:
Pakiet comfort
hak holowniczy
vcockpit
wentylowane fotele
230v i USB w tylej czesci
wywaliłem dekor piano black na rzecz tego beżowego

Od ponad 2miesiecy nikt nic nie wie czego brakuje oraz kiedy można się spodziewać auta u importera
Nie wiem co już lepsze, wyprodukowane auto bez żadnej informacji co dalej, czy nie wyprodukowane :D
W jednym i drugim przypadku pozostaje tylko czekać.

Gdzieś czytałem, iż w grupie VAG są problemy z dostępnością haków holowniczych, ale teraz to już chyba z wszystkim mogą być problemy. Znajomy zamówił BMKę i po kilku miesiącach oczekiwaniach powiedzieli, iż musi zmodyfikować zamówienie, jeśli ma zostać zrealizowane w jakimś osiągalnym terminie...
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Co do HAKa koleżanka do A4 chciała ale z automatu jej powiedzieli że to robi opóźnienie o 12mies...

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

siemi1 pisze: 31 sie 2021, o 12:33 Co do HAKa koleżanka do A4 chciała ale z automatu jej powiedzieli że to robi opóźnienie o 12mies...

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
ja jak zamawiałem to nie było takiego info. Nawet teraz jakby mi ktokolwiek powiedział ze auto zjedzie do mnie jak zrezygnuje z haka to bym sie nie zastanawiał nawet sekundy. Zawsze mogę sobie dołożyć hak po gwarancji

Ciekawe jest czy jest ktoś na grupie kto ostatnio odbierał auto z hakiem składanym... :? :?
ODPOWIEDZ