Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
komoornik
Posty: 1064
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

sonic pisze: 19 paź 2021, o 10:15
komoornik pisze: 18 paź 2021, o 19:55 Dokładnie - auto sobie postoi teraz u dealera, pewnie do pierwszych dni stycznia 8-)
czemu ma niby stac, 2 tygodnie i powinienes odebrac.
Finansowanie na obecne auto mam do końca roku.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Zagadj ze jest nowe juz chętnie auto odbiorą bo brakuje tez przedkontrktowych :) wiec mysle na 2 mies sprawa do dogadania za porozumieniem stron.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
mms1994
Posty: 42
Rejestracja: 6 paź 2021, o 15:58
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mms1994 »

Ja chciałem oddać swoje przed terminem to nie chcieli brać, tzn chętnie by wzięli, ale po przeliczeniu leasingu w VWFS średnio się opłacało ;)
komoornik
Posty: 1064
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Ceny używanych aut poszybowały tak w górę że nie pozostaje mi nic innego jak wykupić auto i sprzedać na własną rękę.
mms1994
Posty: 42
Rejestracja: 6 paź 2021, o 15:58
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mms1994 »

Jak ktoś ma leasing na firmę to nie takie proste :)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: timanfaya »

nie takie proste??? Przecież leasing w jednoosobowej działalności gospodarczej + wykup + sprzedaż po pół roku to jedna z najprostszych i najskuteczniejszych optymalizacji podatkowych... Gorzej, że dzięki miłościwie nam panującym idzie do piachu.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kefirek »

Zamówiłem dzisiaj Renault Arkana hybrydowy w Rs line
Fajne auto, żona ma Captura 2021 czyli defacto ta sama płyta podłogowa, multimedia etc. Porównując do superba śmiem twierdzić że multimedia fajniejsze i wbudowane usługi Tomtom które rzetelnie pokazują ruch drogowy, bo te w Skodzie to porażka.
Jakiś czas temu w Renault mieli problem z wirtualnymi zegarami, montują już je bez problemu? W Capturze nam się udało je zdobyć i tu też duży plus dla Renault za to jak to mają zrobione.
Sdss
Posty: 538
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Sdss »

timanfaya pisze: 19 paź 2021, o 21:33 nie takie proste??? Przecież leasing w jednoosobowej działalności gospodarczej + wykup + sprzedaż po pół roku to jedna z najprostszych i najskuteczniejszych optymalizacji podatkowych... Gorzej, że dzięki miłościwie nam panującym idzie do piachu.
Jak wykupisz w tym roku, od nowego wchodzi Ład i nie będzie sposobu na nie opłacenie podatków.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

Sdss pisze: 19 paź 2021, o 22:51
timanfaya pisze: 19 paź 2021, o 21:33 nie takie proste??? Przecież leasing w jednoosobowej działalności gospodarczej + wykup + sprzedaż po pół roku to jedna z najprostszych i najskuteczniejszych optymalizacji podatkowych... Gorzej, że dzięki miłościwie nam panującym idzie do piachu.
Jak wykupisz w tym roku, od nowego wchodzi Ład i nie będzie sposobu na nie opłacenie podatków.
Oczywiście bedzie to do zweryfikowania jak wejdzie polski wał ale wydaje mi sie, ze bedzie można obejść ten podatek.
1. Kupujesz auto na firmę
2. Wyprowadzasz go z majątku firmy do prywatnego ( teoretycznie nie musisz płacić podatku po kilku latach)
3. Robisz darowiznę w najbliższej rodzinie (zwolnienie z podatku po zgłoszeniu do US)
4. Osoba której darowałeś autko sprzedaje je po 6msc aby uniknąć podatku
5. Jeżeli masz kogoś zaufanego to pieniążki wracają do Ciebie ;-)
Ale tak jak pisałem. Będzie wał po nowym roku to trzeba bedzie to zweryfikować.
mms1994
Posty: 42
Rejestracja: 6 paź 2021, o 15:58
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mms1994 »

Wyprowadzenie z majątku firmy w okresie krótszym niż 60 mies będize już skutkowałem rozliczeniem VAT i PIT odpowiednio do amortyzacji, bo musisz samochód wciągnąć w środki trwałe, a od 1.01 samochody wykupione z leasingu amortyzują się 60 mies, także na punkcie nr 2 już nie działa Twój sposób ;)
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

mms1994 pisze: 20 paź 2021, o 09:52 Wyprowadzenie z majątku firmy w okresie krótszym niż 60 mies będize już skutkowałem rozliczeniem VAT i PIT odpowiednio do amortyzacji, bo musisz samochód wciągnąć w środki trwałe, a od 1.01 samochody wykupione z leasingu amortyzują się 60 mies, także na punkcie nr 2 już nie działa Twój sposób ;)
No ale co chcesz opodatkować jak darowizna będzie darmowa ;-) Niech mi naliczają VAT i PPL od kwoty 0PLN :)
Tutaj jest to trochę wyjaśnione. Pytanie czy Wał tego nie zmieni
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-opod ... -konieczne
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Panowie, porady "speców" od leasingu to chyba trochę nie ten temat. Tu rozmawiamy o ZAKUPIE a nie sprzedaży.
Rafaello
Posty: 24
Rejestracja: 4 sie 2021, o 10:15
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Rafaello »

kefirek pisze: 19 paź 2021, o 22:08
Zamówiłem dzisiaj Renault Arkana hybrydowy w Rs line
Fajne auto, żona ma Captura 2021 czyli defacto ta sama płyta podłogowa, multimedia etc. Porównując do superba śmiem twierdzić że multimedia fajniejsze i wbudowane usługi Tomtom które rzetelnie pokazują ruch drogowy, bo te w Skodzie to porażka.
Jakiś czas temu w Renault mieli problem z wirtualnymi zegarami, montują już je bez problemu? W Capturze nam się udało je zdobyć i tu też duży plus dla Renault za to jak to mają zrobione.
Autko spoko wiadomo mniejsze od SS ale wystarczające. Zegary są dostępne bez problemu do każdej wersji, natomiast z tego co wiem nie będzie póki co składanych lusterek które ASO ma zamontować w późniejszym terminie.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

Big pisze: 20 paź 2021, o 10:15 Panowie, porady "speców" od leasingu to chyba trochę nie ten temat. Tu rozmawiamy o ZAKUPIE a nie sprzedaży.
Jak już tak się czepiamy to tutaj rozmawiamy na temat terminiu produkcji SS :twisted:
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

arczi901 pisze: 20 paź 2021, o 10:20
Big pisze: 20 paź 2021, o 10:15 Panowie, porady "speców" od leasingu to chyba trochę nie ten temat. Tu rozmawiamy o ZAKUPIE a nie sprzedaży.
Jak już tak się czepiamy to tutaj rozmawiamy na temat terminiu produkcji SS :twisted:
i fajnie byłoby aby tak pozostało :twisted:
Tak aby zainteresowani wchodząc tu przeczytali ważne dla siebie informacje które coś wnoszą do ich sprawy.
ODPOWIEDZ