Jakie masz doświadczenia z rozbieraniem deski rozdzielczej przez ASO?

artho
Posty: 1173
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Jakie masz doświadczenia z rozbieraniem deski rozdzielczej przez ASO?

Post autor: artho »

Stało się. Nówka sztuka, 5000km przebiegu i już deska zaczęła skrzypieć w okolicy zegarów na nierównościach a do tego pojawiły się hałasujące silniczki od zmiany nawiewów.

Z tego co czytałem sporo osób zgłaszało problem(y) w ASO, gdzie rozbierana była deska, wymieniane ewentualne wadliwe komponenty a inne smarowane aby mniej trzeszczały po czym składane i... i pytanie jak Wasze wrażenia po takiej akcji. Czy raczej było lepiej czy gorzej i doszły kolejne nowe trzaski?
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Jakie masz doświadczenia z rozbieraniem deski rozdzielczej przez ASO?

Post autor: kefirek »

U mnie rozbierali cały tunel środkowy z panelem klimy, bo trzeszczało strasznie. Z tego co wiem podkleili wszędzie filc i jest spokój. Nie zauważyłem aby po rozbiórce coś było urwane, porysowane. Robiło to ASO Wieliczka
marasmus007
Posty: 955
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie masz doświadczenia z rozbieraniem deski rozdzielczej przez ASO?

Post autor: marasmus007 »

Jeżeli chodzi o deskę to ja miałem wymieniane silniczki , ale co z tego jak znów skrzypi, a gwarancji już nie ma. Na początku w desce wszystko było OK, później zaczęło trzeszczeć z okolic zegarów, następnie myślałem że schowek w podsufitce trzeszczy, a to była listwa dekor z podświetleniem LED nad schowkiem, później w tunelu środkowym coś w dekorze przy dźwigni zmiany biegów, a teraz zapewne trzeszczy jeszcze więcej i głośniej ale już się do tego przyzwyczaiłem.
Na wiosnę zapewne będę rozbierał wszystko sam i wymienię ten cholerny silniczek , i poskładam wszystko od nowa, co się uda pooklejam taśmą materiałową, zobaczymy.
Jeżeli chodzi o skrzypiący silniczek u mnie skrzypi ten, który uruchamia się jako pierwszy przy włączeniu zapłonu, ale nie wiem jak do niego dojść żeby sprawdzić numer części. Poprzednio pewnie też był ten sam , ale na zleceniu miałem wymianę chyba 4 sztuk.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie masz doświadczenia z rozbieraniem deski rozdzielczej przez ASO?

Post autor: caballero »

W poprzednim (2016 r.) silniczki zaczęły mi skrzypieć po ok. 20k km. Po wizycie w ASO i smarowaniu silniczków ze zdjęciem deski, zaczęły trzeszczeć plastiki przy wylotach powietrza (najbardziej przy słupku A od strony kierowcy) oraz zegary, a skrzypienie silniczków wróciło po kilku miesiącach.
W ASO tylko poprosiłem o próbę lepszego spasowania tych wlotów powietrza i deski przy zegarach (co się na szczęście udało), a do skrzypiących silniczków się przyzwyczaiłem.

Ponad tydzień temu odbierałem nowego Superba i te silniczki od klimy od samego początku lekko skrzypią (przy włączaniu zapłonu, gdy się ustawiają).
artho
Posty: 1173
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Jakie masz doświadczenia z rozbieraniem deski rozdzielczej przez ASO?

Post autor: artho »

kefirek pisze: 15 lis 2021, o 15:26 U mnie rozbierali cały tunel środkowy z panelem klimy, bo trzeszczało strasznie. Z tego co wiem podkleili wszędzie filc i jest spokój. Nie zauważyłem aby po rozbiórce coś było urwane, porysowane. Robiło to ASO Wieliczka
Brzmi super! Czasem bywam w tamtym ASO i pomijając terminy na serwis (czasem dość odległe...) bardzo dobre ASO :)
marasmus007 pisze: 15 lis 2021, o 15:51 Jeżeli chodzi o deskę to ja miałem wymieniane silniczki , ale co z tego jak znów skrzypi, a gwarancji już nie ma. Na początku w desce wszystko było OK, później zaczęło trzeszczeć z okolic zegarów, następnie myślałem że schowek w podsufitce trzeszczy, a to była listwa dekor z podświetleniem LED nad schowkiem, później w tunelu środkowym coś w dekorze przy dźwigni zmiany biegów, a teraz zapewne trzeszczy jeszcze więcej i głośniej ale już się do tego przyzwyczaiłem
Mam świadomość, że poza lekkim do-filcowaniem fabryki się bardzo nie poprawi, ale z drugiej strony liczę, że cokolwiek są w stanie zrobić :)
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Jakie masz doświadczenia z rozbieraniem deski rozdzielczej przez ASO?

Post autor: kefirek »

artho pisze: 15 lis 2021, o 17:10
kefirek pisze: 15 lis 2021, o 15:26 U mnie rozbierali cały tunel środkowy z panelem klimy, bo trzeszczało strasznie. Z tego co wiem podkleili wszędzie filc i jest spokój. Nie zauważyłem aby po rozbiórce coś było urwane, porysowane. Robiło to ASO Wieliczka
Brzmi super! Czasem bywam w tamtym ASO i pomijając terminy na serwis (czasem dość odległe...) bardzo dobre ASO :)
Też jestem zadowolony z ich obsługi generalnie nie czepiają się tylko robią to l co do nich należy. Raczej frontem do klienta aniżeli okoniem. Terminy fakt długie - ale to nie ma się co dziwić jeden serwis obsługuje Skodę, VW osobowego i dostawczego.
artho
Posty: 1173
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Jakie masz doświadczenia z rozbieraniem deski rozdzielczej przez ASO?

Post autor: artho »

Co nie zmienia faktu, że aby wrócić na podium (Skoda Auto Luzar Wieliczka) muszą sporo popracować. Powiększenie się i zmiana budynku (i lokalizacji) wyszła im na... złe niestety. Terminy to tragedia a nieraz mimo ustalonego terminu na punkt godzinę czekam na ... PRZYJĘCIE do serwisu godzinę. Raz na zmianę KÓŁ (nie opon) na zimowe czekałem u nich prawie 3 godziny w poczekalni. Od tamtego zdarzenia przestałem czekać a zacząłem wypożyczać od nich auto zastępcze bo to patologia. Patologią jest też, że muszę płacić za wynajem auta zastępczego, ale umówmy się - to Skoda a nie Lexus. Chociaż... moja obecna Skoda kosztuje tyle co moco doposażony Lexus, więc może jednak coś zrobiłem nie tak... :evil:

I nie piszę tego aby im dokopać - trzymam kciuki aby się ogarnęli i wrócili do swej świetności, bo nadal sporo jej tam jest ale trochę jakby przygasa.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Jakie masz doświadczenia z rozbieraniem deski rozdzielczej przez ASO?

Post autor: kefirek »

Hmm, to ja tutaj nie mam takich doświadczeń, przyjęcia zawsze szybko i sprawnie. Z drugiej strony ja tam kontaktuję się zawsze z tym samym doradcą serwisowym z pominięciem recepcji serwisowej. Wcześniej przy innym aucie korzystałem z ASO na Górze Borkowskiej i tam za każdym razem trzeba było umawiać się z dziewczynami na recepcji serwisu które nie rozróżniają klucza 13 od 17... I zawsze wmawiali ze wycieraczki do wymiany co mnie wkurzało.
Jeśli chodzi o Luzara rozbudowa salonu duży plus, to co było wcześniej przypominało salon z czasów zmian ustrojowych, o lokalizacji nie wspominając.
artho
Posty: 1173
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Jakie masz doświadczenia z rozbieraniem deski rozdzielczej przez ASO?

Post autor: artho »

Duży plus bo więcej miejsca - tak. Ale do tej zmiany pasowałoby im jeszcze trochę osób zatrudnić aby ta obsługa czasem sprawniej szła :D
Awatar użytkownika
ADSL
Posty: 220
Rejestracja: 26 sty 2020, o 15:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie masz doświadczenia z rozbieraniem deski rozdzielczej przez ASO?

Post autor: ADSL »

odnośnie rozbierania deski mam podobne odczucia - na gwarancji szukali trzeszczenia więc rozebral deskę, przy okazji przesmarowali silniczki. Po pół roku silniczki trytytają jak wcześniej a coś zaczęło trzeszczeć :/ w dodatku musiałem wracać kilka dni później do serwisu bo kierownice założyli krzywo i musieli o ząbek przekładać. Oczywiście trzeszczenie było w innym miejscu...
Pewnie optymalnym pomysłem było by oddać do firmy która zajmie się wyciszaniem ściany grodziowej i która 'przy okazji' wymieni te silniczki na nowe :P
tomek_vw
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2021, o 21:11
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Jakie masz doświadczenia z rozbieraniem deski rozdzielczej przez ASO?

Post autor: tomek_vw »

artho pisze: 16 lis 2021, o 10:11 Duży plus bo więcej miejsca - tak. Ale do tej zmiany pasowałoby im jeszcze trochę osób zatrudnić aby ta obsługa czasem sprawniej szła :D
Norma VGP przewiduje 12 zleceń dziennie na jednego doradcę ;)

Co do demontażu deski to już jest kwestia indywidualna czy osoba która to robi ma do tego dar i umiejętności. No i czy mu śrubki nie zostają w ręce po robocie :lol:
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Jakie masz doświadczenia z rozbieraniem deski rozdzielczej przez ASO?

Post autor: crazywarrior69 »

U mnie superb był na poprawie skrzypiącego panelu środkowego.
Po naprawie:
- tunel skrzypi mniej ale skrzypi
- przy rozbieraniu zostały połamane 3 z 4 zatrzasków na mieszku gałki skrzyni biegów, co powodowało, że mieszek odstawał
- nie wracałem z tymi zatrzaskami na aso bo strach, przekleiłem mieszek delikatnym klejem
- jak sam zdemontowałem mieszek widać, że ktoś go chamsko podważał śrubokrętem

Domyślam się, że większość osób nie dba o auto, traktują to jako tymczasowe wozidło i stąd bierze się takie podejście.
ODPOWIEDZ