Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Ja zamawiałem na początku maja, wyprodukowano na początku września i cisza
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: crazywarrior69 »

Ender pisze: 19 lis 2021, o 16:18 Mój dziś wyprodukowany :)
Miałeś jakieś zawirowania przy produkcji? Czy auto trafiło do produkcji i po prostu się wyprodukowało?
Mio
Posty: 46
Rejestracja: 9 paź 2021, o 11:40
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Czeka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Mio »

Jeśli to nie jedyny szczęśliwy przypadek a zaczyna się pewna regularność to może moje auto będzie w styczniu ;p Nie ma co się napalać, ale zobaczymy.
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

Mio pisze: 19 lis 2021, o 20:19 Jeśli to nie jedyny szczęśliwy przypadek a zaczyna się pewna regularność to może moje auto będzie w styczniu ;p Nie ma co się napalać, ale zobaczymy.
No właśnie to wygląda na szczęśliwy traf. W Skodzie chyba z ruletki korzystają -_-
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Ender
Posty: 52
Rejestracja: 26 lip 2013, o 21:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 171KM 398NM

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Ender »

Zawirowania to tak jak każdy z nas.... przez 3 miesiace nie bylo nawet planowanego terminu produkcji, w 40tyg. dostaje info, ze produkcja zaplanowana na 42tydz. a jak wiemy wtedy zamknęli fabryki... 15.11 telefon, ze zmienil sie status na kompletowanie komponentów (czy jak to tam się nazywa) a wczoraj status zmienil sie na wyprodukowany.
Zamawiany w Warszawie Auto Wimar na Ursynowie.

Moj sprzedawca sam sie zdziwil, ze samochod poszedl do produkcji z takim wyposażeniem..
Mio
Posty: 46
Rejestracja: 9 paź 2021, o 11:40
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Czeka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Mio »

Złośliwi mówią, że Czesi nas odblokowują z Skodami, żeby nasza banda nieudaczników z Wiejskiej mogła szybciej podpisać porozumienie w sprawie Turowa. :D
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Ender, ja zamówiłem w Inter Auto w Krakowie, ale jak narazie cisza, a minęło już 5 miesięcy od zamówienia.
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

Ender pisze: 20 lis 2021, o 06:49 Zawirowania to tak jak każdy z nas.... przez 3 miesiace nie bylo nawet planowanego terminu produkcji, w 40tyg. dostaje info, ze produkcja zaplanowana na 42tydz. a jak wiemy wtedy zamknęli fabryki... 15.11 telefon, ze zmienil sie status na kompletowanie komponentów (czy jak to tam się nazywa) a wczoraj status zmienil sie na wyprodukowany.
Zamawiany w Warszawie Auto Wimar na Ursynowie.

Moj sprzedawca sam sie zdziwil, ze samochod poszedl do produkcji z takim wyposażeniem..

Ja też zamawiałem w Wimarze i miałem praktycznie terminowo, być może jako jeden z większych dilerów w kraju Wimar ma jakiś dodatkowy przywilej na dostawy, z racji dużych zamówień.🤔
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Ja zamówiłem na początku września tego roku i dziśdostałem info, ze w styczniu ma się produkować, choć nie jest to potwierdzony term produkcji. Plichta Gdańsk
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

padero pisze: 20 lis 2021, o 16:06 Ja też zamawiałem w Wimarze i miałem praktycznie terminowo, być może jako jeden z większych dilerów w kraju Wimar ma jakiś dodatkowy przywilej na dostawy, z racji dużych zamówień.🤔
Ja też zamawiałem w Wimarze (Warszawa, Jerozolimskie) i odbierałem auto po prawie roku od zamówienia (na tydzień przed rocznicą) :P
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wac_law »

A może powinniśmy w formularzu na google docs podać gdzie kto zamówił? Ciekaw jestem który diler najlepiej wywiązuje się z zadań, ja ze swojego jestem mocno niezadowolony
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

wac_law pisze: 21 lis 2021, o 12:54 A może powinniśmy w formularzu na google docs podać gdzie kto zamówił? Ciekaw jestem który diler najlepiej wywiązuje się z zadań, ja ze swojego jestem mocno niezadowolony
nie sadze aby to byl dobry pomysl, pozywka dla prawnikow.
dealerzy maja swoje sloty a jak to dziala nie mam pojecia. pewna czesc nas, z pewnoscia nic dobrego nie powie. jesli dealerzy milcza miesiacami choc zarzekali sie, ze beda informowac - tylko nie maja o czym.
mms1994
Posty: 42
Rejestracja: 6 paź 2021, o 15:58
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mms1994 »

wac_law pisze: 21 lis 2021, o 12:54 A może powinniśmy w formularzu na google docs podać gdzie kto zamówił? Ciekaw jestem który diler najlepiej wywiązuje się z zadań, ja ze swojego jestem mocno niezadowolony
Ale diler nie ma do tego nic, to fabryka decyduje o kolejności produkcji. Jedynie, kiedys jak była polityka slotów to wtedy przy małej sprzedaży jakiś diler był w stanie wczesniej dostarczyć niż inny. Ale od początku roku nie ma już slotów, tylko jak klient zrobi zamówienie to dopiero się bookuje.
Co więcej, możesz złożyć dwa identyczne zamówienia u jednego dilera np w lipcu, jedno auto zjedzie w grudniu, drugie w czerwcu i nikt kto zna realia nie będzie zaskoczony ;)
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

Mój dealer wysyłał jakieś wnioski do Poznania i do samego producenta. I nie zmieniło to kompletnie nic, i przez ok. 5 miesięcy nie miałem nawet przewidywanego terminu produkcji.
sonic pisze: 21 lis 2021, o 13:12
wac_law pisze: 21 lis 2021, o 12:54 A może powinniśmy w formularzu na google docs podać gdzie kto zamówił? Ciekaw jestem który diler najlepiej wywiązuje się z zadań, ja ze swojego jestem mocno niezadowolony
nie sadze aby to byl dobry pomysl, pozywka dla prawnikow.
dealerzy maja swoje sloty a jak to dziala nie mam pojecia. pewna czesc nas, z pewnoscia nic dobrego nie powie. jesli dealerzy milcza miesiacami choc zarzekali sie, ze beda informowac - tylko nie maja o czym.
Dokładnie tak. Ja z moim dealerem najpierw się umawiałem na kontakt w sprawie statusu zamówienia raz na 2 tyg. Ale po kilku mieaiącach to przestało mieć sens, bo jedyne, co mógł mi powiedzieć, to "Nic się nie zmieniło, nadal nic nie wiemy".
Do samego dealera nie mam żadnych pretensji i pomimo tego jak finalnie wyglądał przebieg sprawy od zamówienia do odbioru, to z dealera jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Info od dealera z dziś, muszę zrezygnować ze skladanego oparcia kanapy pasażera aby auto wyprodukowało się w RM22 do czerwca, inaczej większe ryzyko, że na listopad RM23 wskoczy mi w kolejne podwyżki.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ODPOWIEDZ